erkeği çekici yapan detaylar

çok var ilk aklıma gelenler surata giden sakal, sağlam diksiyon, güzel kokması ve en önemlisi de bir şeyler konuşabilmek ve aynı şeylere gülebilmek. kusursuz erkek prototipi için sadece şeklin yetmediğini artık biliyorum. tipi şekli ne olursa olsun daima son gördüğüm haliyle ve konuştuklarıyla hatırlayacağım çünkü.
genel olarak kendisine bakması,iyi gözükmesi, karakteri vs olayından ötede beni en çok mavi göz etkilemekte. böyle turkuvaz mavi.

konuşurken hep karşımdakinin gözlerine bakarım yakınlık hissedip-hissetmediğimi ölçmek için. bu tarz mavi gözlüler bana nedense çok çekici, sevimli geliyor. o derin, deniz gibi gözlerin arkasında sanki çözülecek bir gizem, bir ödül var gibi. hani sadece mavi gözün göze hoş gelen bir şey değil, daha derin bir anlamı olduğunu düşündürtüyor bana.
görünüş (yüz hatları, bakımlı olması, sakal-bıyık, gülümsemesi, ten rengi, göz rengi, kıyafetleri, parfümü, saati-ayakkabısı)
işi (ne kadar kazandığı, evi-arabası, kullandığı markalar, takıldığı mekanlar)
muhabbeti (diksiyon, sevecen tavrı, espiri kabiliyeti, entellektüel seviyesi, akıcı konuşması)

genel hatlar bunlar, kişiye göre değişiyo. geri dönüşlere göre söyleyecek olursam parfümüm, dudaklarım, işim, sakal+esmerliğim beni çekici kılıyomuş
beyaz dışarı çıkarılmış salaş gömlek, kot pantolon, çıplak ayak üçlüsüne, kıl ve göbek sosu, güzel dişler, muhabbet, libido ve alet orantısının tadından yenmeyeceği erkek türü.
her bulduğuna domalanların çekirdek çitleme seansı esnasında yapmaya doyamadıkları muhabbet. çıt çıt sesi tavan yaptığında şöyle bir histerik böğürme duyulur mesela: "aaaaa bi de kaşları önemli abla!"
özgüven, bilgi ve zeka muhteşem üçlü benim için. onun dışında kısaymış, kelmiş çok da mühim değil ortalama bir güzelliği olduktan sonra.
sakalının arasındaki yalnız kalmış beyaz kıllar
mavi gözden önce/ek olarak, saçlar. hele de düzgün bir kesim, iyi bir şekillendirme varsa... bir erkeğin giyinikken en büyük aksesuarı saçıdır ve doğru bir saç rezil bir herifi vezir gibi bile gösterebilir.
zamanla uhdemde değişiklik gösteren ve zevklerin değişmesine bağlı olarak statik olması mümkün olmayan detaylardır:

top 10:

1. fiziki özelliği ne olursa olsun kendiyle barışık olmayı başarmış ruhen ve bedenen bu devinimi tamamlamış olması. ara modeller cidden sıkıntılı.
2. elimi ya da dudağımı uzattığımda kafasını hafifçe bana doğru yaklaştırarak sakalından ya da boynundan okşamama/öpmeme izin vermesi. sakal ya da boyun kısmı tik'i olup dokunma müsaadesi vermeyenle iki cihanda da olmaz.
3. bilhassa yaz aylarında giyim kuşama bağlı olarak eğildiğinde hemen şort ya da pantolonun bel kısmında çok az görünen baksır. yahut eğildiğinde bel açıklığı ile orantılı olarak su yüzüne çıkan bel gamzesi.
4. siyah saçlı ve beyaz tenli erkek olması. nazarımda tapılası erkektir. aşırı beğenmekten yanında ölmemek için sık sık ilaç taşır histeri nöbetlerime mani olmayı hedeflerim.
5. sahip olduğu bilgi, beceri ve donanımı gözüme sokmak yerine benim zamanla keşfetmeme izin verecek kadar sabırlı ve anti-ukala olması.
7. aşırı zayıf ve kıllı oluşu ya da aşırı şişman ve orta kıllı oluşu. çok zayıf ve aşırı kıllı beylerin çekim gücünden zaman zaman havale geçirdiğim doğrudur.
8. müzik ve sinema alanında sınırlı olmak kaydıyla ortak noktalarımızın olması. örneğin playlistinde c.o.a.d.f. şarkıları olması ya da suspiria'yı 100 kere izlemiş bir gore sinefili olması.
9. toplum içinde aslan evde kedi gibi olması.
10. hayat görüşü ve kültür birliğimizin olmaması. kendi kopyamdan olanı çekici bulmam, ortak noktanın sıfıra yaklaştığı anlarda çekim başlar.
kır saç
biraz büyük ve şekilli burun
kirli sakal
sanatla içli dışlı olması
ginger olması belki.
bir de benden kısa ve sakallı olması.
bunların dışında hoşlandığım belli bir tipin olmaması üzüyor.
kıl. taktım kıla. özellikle de malum bölgede olsun, yumuşacık böyle.
kalın altın zincir.

ayy ne kıroo demeyin, bu zinciri 188 boyunda, 115 kilo bir boksörün bronzlaşmış boynunda hayal edin. rus mafyası gibi.

cok yakisiyor birisine
güzel eller, bakımlı sakallar ve düzgün bir diksiyon...*
tek bişey olamaz.. ama en çok derseniz iri bişey
dış görünüşünden ziyade toplum içerisindeki duruşu , konuşması ve davranışlarıdır.
gülüşü, sakalı, bakışı, ses tonu, hareketleri, giyinişi, bide manyak mıyım neyim ellere acayip takıntılıyım elleri bakımsız biri ne kadar hoş olursa olsun çekici gelemiyor bana :d
  • /
  • 2