kaset ici

Durum: 102 - 44 - 6 - 0 - 28.02.2021 12:11

Puan: 1748 - Sözlük Kezbanı

4 ay önce kayıt oldu. 8.Nesil Yazar.

0
  • /
  • 6

bülent ersoy

kendisi bir trans olarak mücadele vermiş olabilir ve toplumda transların görünürlüğünü artırmış olabilir ama bu ülkede birçok trans halen ayrımcılığa uğruyor. kendisi bu kadar ünlü olmasa o rahatlıkta olamazdı. ayrıca lgbti'yi savunduğu anın bir tek ebru gündeş kavgası olduğunu hatırlıyorum başka bir yerde daha var mı böyle açıkça konuşması?

milliyetçilik

boş milliyetçilik kötü bir şey ama günümüz dünyası milliyetçilik üstüne kurulu. o nedenle bu yapının yok olması zor. en demokrat avrupa bile milliyetçi aslında. sadece 20. yüzyıldaki o faşist yapıdan kurtulmuş durumdalar ama yine de milliyetçi bir kimlikleri var. diğer ülkeleri de siz düşünün.

gay instagramı

sevmediğim ama toplumsal baskıdan dolayı kullandığım instagramın bir diğer yüzüdür.

türkiye'deki gay hesapları genelde daha sanatsal daha politik bir hali var bence. yani seks arayan varoş hesapları kastetmiyorum. gayler sanatçı olur klişesine girmeyeceğim ama var biraz böyle bir şey.

yabancıların gay hesapları ise daha bir ilginç. arkadaş ispanya'dan, arjantin'nden falan ne kadar çok katılım var böyle? sadece oralar da değil belki benim feed'ime onlar düşüyordur * hepsi de taş gibi tabi ki. göbekte kaslar hazırlanmış. hepsi katalog çekimlerinde gibi pozlar. sahilde kumsalda bembeyaz dişlerle gülümsemeler. bazısı da evli partneriyle birlikte yaşıyor. bu insanların hayatı gerçekten böyle mi?

üretkenliğe yardımcı uygulamalar

1) sosyal medyaya bakmamak
2) olumsuz iç sesinizin yükselmesini engellemek

halkın yarısından fazlası eşcinsel komşu istemiyor

tamamen eşcinselliğin medyada yansıtıldığı durumdan dolayı. maskülen bir birey olsa da feminen bir birey olsa da herkes birlikte yaşayabilir. maskülen bir eşcinsel komşunun bilinmemesi bu konuyu kurtarmıyor. zaten önemli olan görünür olunca herhangi bir farklılığa maruz kalmamak. feminen bir eşcinsel komşuyu bilmek ve ona rağmen kabul etmek bu işi kurtarıyor. ama insanların çoğunun kafasında eşcinseller partiler yapan, eve birçok kişi davet eden kişiler olarak görüldüğü için önyargı fazla. bunun büyük bir kısmı medya yüzünden, diğer bir kısmı ise malesef eşcinsel topluluktaki bazı kişiler yüzünden. cinsellik dışı bir dünya da var.

toplumsal cinsiyetin performatif olması

üst seviye başlıklardan bir tanesi saygı duydum.

türkiye'deki ölmeyecek meslekler

ayı sözlük itiraf

dışarıdan sanki her şey güzelmiş kolaymış gibi görünüyor ama iş öyle değil :( çok zorlanıyorum ama kimseye de anlatamıyorum. üstelik tam tersini göstermek durumunda kalıyorum. daha önce böyle bir ruh haline girmemiştim resmen çoğu zaman içim bırakmak, hiçbir şey yapmamak, durmak istiyor. umarım güçlenerek çıkarım.

hornet profil fotoğrafında kitap okuyan erkek

ne istiyorsunuz nargile közü yanında tesbih mi? ne kitapmış vay anasını.

erkan baş

ben böyle değildim

bir şeyler söndükten sonra söylenen..

erkeklerden çok ilgi görüp kadınlardan hiç görmemek

insanın dış dünyaya verdiği bir elektrik var. o elektriğe göre kadınlar gelebilir sana. onu veremiyorsan zaten gelmezler. gaylerde ise tam tersi. o elektrik var olduğu için eşleşme ihtimali çok yüksek. gerçi gay ortamlarının kendi halinde de sıkıntıları var ama olsun durum bu şekilde.

hetero olsaydım bence benim şansım daha fazla olabilirdi. çünkü kızların evlenmek isteyeceği bir tipim, sadığım, kendi halinde aile babası gibi biriyim. bilemiyorum gerçi fazla konuşmayayım.

sakis rouvas

zamanında gay miydi dedikodusu çıkmıştı. o dönemde çevremdeki şapşal heterolardan birinin olduğu bir ortamdayken konusu açılmıştı. ben demiştim ki:
- sakis gaymiş öyle söylentiler var.
- ne gayi yaa adamda bööyle malafat var görmöyöö musooon!

yaaaaani sanki gaylikle penis boyu arasında orantı var. o zaman çömezdim şimdi olsa gerekeni söylerdim.

bir erkeğin en güzel yeri

adem elması erkekleri çekici yapan bir özelliktir. erkek dışı bir cinste güzel durmuyor.

djarum

2006 civarı çok popüler değil miydi bu sigara? ya da benim çevrem mi bunla artistlik yapanlarla doluydu?

1998 yılında öğrenciler sormakta

çok çok uzak zamanlar gibi değil mi?

sıfır atık

neden şu geri dönüşüm bir türlü oturmadı? bu kadar zor mu? yaysın medya bunu o zaman insanlar anlar. ama her şey lakayt olunca insanlar geri dönüşüm yapmaz tabi ki.

üstüne üstlük görmemiş gibi poşet tüketen, plastik tüketen o kadar fazla insan var ki.

haydi sistemin geri dönüşüme önem vermemesini bir derece anladık diyelim. peki insanlara ne demeli? geri dönüşüm yapmayan kişi görünce direkt ayıplıyorum valla. hem temiz denizlere temiz ormanlara gitmeyi iste, hem de çevre duyarlılığın olmasın.

dünyaya bir daha gelseniz hetero olmak ister misiniz

eğer toplumda lgbt kabul görmüş olsaydı ama bu kabul öyle "benim de eşcinsel arkadaşlarım var" seviyesinde değil; lgbti'nin daha derinden, her alanda, yadırganmadan, sosyal ve hukuki haklarla birlikte varoluşu kabul edilseydi ve hayatı yaşamak zor olmasaydı homoseksüel olurdum yine, hetero olmak istemezdim.

günümüz dünyasında ise hetero olmanın ekonomik, hukuki ve toplumsal avantajları var. aynı toplum yapısına gelsem hetero olmak isterdim. neden zor bir hayatı seçeyim? homoseksüel olmak bugünün dünyasında zor ve kimse zor bir şey yaşamak istemez.

dikkat çekerim ki bu lgbt olmayı kötülediğim anlamına gelmiyor.

toplumdaki sevgili çift oranı

herkes kendine sevgili arıyor ama acaba toplumda yüzde kaç sevgili çift var? çoğunluk tek başına olanlar mı yoksa sevgilisi olanlar mı? sevgilimiz olmalı mı, nasıl olmalı? azzz sonra.

hornet

adı çok kötü. belli ki horny'den evirmeye çalışmışsınız da neden böyle argo bir kelimeyi app olarak seçtiniz ki? daha yaratıcı olabilirdi. growlr gibi.
  • /
  • 6

takip edilesi podcast yayınları

fularsız entellik - ekşi sözlük yazarlarından immanuel tolstoyevski'nin çeşitli ilginç konuları felsefik ve eleştirel yaklaşımlarla anlatılıyor. konuklar alıyor.
https://open.spotify.com/show/2hC1h1LKSF...

gece yarısı muhabbetleri ve uykusuzluk - onur ali ben ile monolog halinde ilerleyen her şey üzerine sohbetler ve müziklerini paylaşıyor.
https://open.spotify.com/show/1S6RlN9BdB...

zihnimin kıvrımları - serdar kuzuloğlu'nun pandemi döneminde zihninin kıvrımlarından evrensel konular üzerine yaptığı bir podcast serisi.
https://open.spotify.com/show/2Df3vdpepj...

lgbti+’ların sol’a devrim borcu yok

düşündürücü bir yazı. bahsedilen sadece solculuk olsa da pek çok farklı topluluğa borçlu/ait hissetmemek gerekiyor. lgbti+ hakları yaşamsal insan haklarıdır.

avrupa ve amerika'da lgbti+ bireylerin marka ve gökkuşağı kapitalizmine boğulduğunu görmek mümkün.

lgbti+ olmayı bunlardan topyekûn dışlamak yanlış olmasa gerek.
(bkz: rainbow capitalism)

lgbt camiasının tartıştığı temel konular

ünlülerin,tanınır olan halka mal olmuş kişilerin lgbt+ bireylerin yanında olduklarını beyan eden açıklamaları evet değerli bir davranış fakat bu bize yapılmış bir lütuf değil arkadaşlar. bu bana sma hastası çocukları ve yardım ibanlarını paylaşıp 5 tl yardım yapmamak gibi geliyor. bizler zaten vardık varız var olmaya devam edeceğiz. yapılması gereken homofobiye şiddetle karşı durmak, hükümeti ve politikalarını bu anlamda eğilip bükülmeden eleştirebilmek. gökkuşağı paylaşıp gönlümü kazanamazsınız tabi bu benim fikrim. didem soydan kalp. tşk

türkiye'de biseksüel bir insana aşık olmak

türkiye'de insana aşık olmak zor. aşık olan da, aşık olunan da şartları çok zorluyor. olduğuna olacağına pişman olabiliyorsun. varyasyonları daha zorludur muhtemelen. asgari müştereklerde buluşun, sevin, sayın bir ara da aşık olursunuz işte.

kaset ici

geçirdiğim ameliyat sonrası sözlükte bana canı gönülden geçmiş olsun dileyen tek yazar.
bu sözlükte iyi bir insana rastlamam şaşırttı doğrusu. umarım sen de ortama ayak uydurup onlara benzemezsin.

yalnızlık

@kaset ici canım benim o kadar anlamlı bir noktaya parmak bastın ki anlatamam..

hepimiz kalabalıklar içinde yalnız kalmak gibi abartılı romantizme kayıyoruz, fakat gel gör ki partnerimiz, ailemiz vs ne olursa olsun etrafımızdakilerden beklentilerimiz o kadar arttı ve o kadar bencilleştik ki hiç kimsenin bu kaskatı yalın hali dolduramayacağına kendimizi ikna ettik. bundandır böyle ıssız adam direnişimiz.

antidepresan etkisi gösteren şeyler

sarı kantaron çayı başlangıç ve orta seviyedeki depresyon tedavisinde kullanılıyormuş. denedim. gün içerisinde iki bardak içtim. çayın etkisinden olduğundan emin değilim ancak gözle görülür bir durum değişimi oldu. uzunca bir zamandır roman okuyamıyordum mesela, üç dört saat aralıksız okumuşum. yok yaa çay yapmış olamaz bunu, rastlantı olmalı...ama emin değilim.

Toplam entry sayısı: 102

homofobiye karşı durmak zorunluluğu

gerekli olandır. son günlerdeki sosyal medyada her yerde yayılan homofobik ve tehditkar ifadeleri herkes görmüştür. bir lgbti+ bunları görüp kendini nasıl rahat hissedebilir? aman belli olmayayım aman şöyle olsun böyle sanılayım demek bir işe yaramıyor. kesinlikle lgbt'ye nefret ifadelerine karşı durmalı, insanlara lgbt anlatılmalı ve eğitim sağlanmalı.

lgbt camiasının tartıştığı temel konular

aktif misin pasif misin?
şapkadan fazla kadınsı çıkması
tinder ve hornet profili
maskülen olma takıntısı
popo dövmesi

yeri geldiğinde tabi ki dalga geçilecek, mizah yapılacak, eğlenilecek.
ama görüyoruz ki asıl konu nefret ve hakaretler. aşağılama bu kadar barizken birbirimizi kadınsılık veya seks üstünden dışlamak ne kadar boş geliyor.

halkın yarısından fazlası eşcinsel komşu istemiyor

tamamen eşcinselliğin medyada yansıtıldığı durumdan dolayı. maskülen bir birey olsa da feminen bir birey olsa da herkes birlikte yaşayabilir. maskülen bir eşcinsel komşunun bilinmemesi bu konuyu kurtarmıyor. zaten önemli olan görünür olunca herhangi bir farklılığa maruz kalmamak. feminen bir eşcinsel komşuyu bilmek ve ona rağmen kabul etmek bu işi kurtarıyor. ama insanların çoğunun kafasında eşcinseller partiler yapan, eve birçok kişi davet eden kişiler olarak görüldüğü için önyargı fazla. bunun büyük bir kısmı medya yüzünden, diğer bir kısmı ise malesef eşcinsel topluluktaki bazı kişiler yüzünden. cinsellik dışı bir dünya da var.

sen ibne miydin?

evet ibneyim diye cevap verilmesi gerekendir. aklınca ibne diyerek aşağıladığını sanan birine karşı ibne veya top olduğunu kabul etmek onun elindeki kozu elinden alıyor.

hayatı sadece iş olan insanlar

yani ister istemez ekmek parası için herkesin içinde olduğu durum değil midir? iş insanın önceliği olmak zorunda kalıyor hayatta ve ona odaklanmak durumunda kalıyor insan. bu kendimizi soyutlamalıyız demek değil ama durum bu şekilde. kimde rahatça gezecek sosyalleşecek zaman var? zaman dışında para da var?

homofobiye karşı durmak zorunluluğu

gerekli olandır. son günlerdeki sosyal medyada her yerde yayılan homofobik ve tehditkar ifadeleri herkes görmüştür. bir lgbti+ bunları görüp kendini nasıl rahat hissedebilir? aman belli olmayayım aman şöyle olsun böyle sanılayım demek bir işe yaramıyor. kesinlikle lgbt'ye nefret ifadelerine karşı durmalı, insanlara lgbt anlatılmalı ve eğitim sağlanmalı.

sen ibne miydin?

evet ibneyim diye cevap verilmesi gerekendir. aklınca ibne diyerek aşağıladığını sanan birine karşı ibne veya top olduğunu kabul etmek onun elindeki kozu elinden alıyor.

lgbt camiasının tartıştığı temel konular

aktif misin pasif misin?
şapkadan fazla kadınsı çıkması
tinder ve hornet profili
maskülen olma takıntısı
popo dövmesi

yeri geldiğinde tabi ki dalga geçilecek, mizah yapılacak, eğlenilecek.
ama görüyoruz ki asıl konu nefret ve hakaretler. aşağılama bu kadar barizken birbirimizi kadınsılık veya seks üstünden dışlamak ne kadar boş geliyor.

kim ister ki gay olmak

çok istemezdim. çünkü büyürken falan kimse yoktu çevremde. neyi nasıl tanımlayacaktım? sevmediğin bir annen bile olsa sana regli anlatır. sevmediğin baban bile olsa traş olmayı falan gösterir. kuzenin abin geneleve götürür. ama lgbt olmak? kimsenin ne yapacağını bilmemesi, kişinin kendisi dahil. zor bir süreç. büyüyünce de her şey zorlaşıyor. aile kuramıyoruz ki. çocuk yapamıyoruz. kabul görmeyen eşcinsellik nedeniyle halen yeraltı dünyası ve bunun etkilediği yapay ve çabuk biten ilişkiler. eşcinselliğimi kabul etmiş durumdayım ve bu konuda şikayetim yok ama güvenli bir alanımız yok malesef. eşcinselliğin güzel taraflarından bir tanesi ise azınlık olmanın verdiği küçük grup yapısı. yani dünyanın neresine giderseniz gidin bir eşcinsel ortam bulunuyor ve oraya girmek kolay. tabi o ortam rezil de olabilir ama yine de böyle sanki bir sığınak var gibi lgbt hayatında. yine de hayatta herkesin karşısına güzel insanlar çıksın lgbt ortamı olsun olmasın. ikinci bir güzel taraf ise seks bulmanın kolaylığı. uygulamada veya barda hemen bulabiliyorsun. ama artık yirmi yaşında da değilim. seksten fazlası lazım.

dünyaya bir daha gelseniz hetero olmak ister misiniz

eğer toplumda lgbt kabul görmüş olsaydı ama bu kabul öyle "benim de eşcinsel arkadaşlarım var" seviyesinde değil; lgbti'nin daha derinden, her alanda, yadırganmadan, sosyal ve hukuki haklarla birlikte varoluşu kabul edilseydi ve hayatı yaşamak zor olmasaydı homoseksüel olurdum yine, hetero olmak istemezdim.

günümüz dünyasında ise hetero olmanın ekonomik, hukuki ve toplumsal avantajları var. aynı toplum yapısına gelsem hetero olmak isterdim. neden zor bir hayatı seçeyim? homoseksüel olmak bugünün dünyasında zor ve kimse zor bir şey yaşamak istemez.

dikkat çekerim ki bu lgbt olmayı kötülediğim anlamına gelmiyor.

üstteki yazar

nickinden dolayı erkeksi sevdiğini tahmin ettiğim yazar. şöyle fit yirmili yaşlarda maskülen bir tip istiyor olabilir hayatında.

alamancı

fatih akın filmlerinde gerçekçi bir portre çizmiştir bunlar hakkında. ayrıca görgüsüzlük her yerde var olabiliyor.

iyi parti

bir kere meral akşener hitabeti kuvvetli ve doğru noktalara parmak basan bir lider üstelik kadın. kendisi konuştuğu zaman kendini dinletiyor. parti içerisinde beğenmediklerimiz olabilir ve her partiye biraz mesafeli yaklaşmak gerekiyor. ancak referandum sürecinde çok zorlukla karşılaşmış ve o günlerde bu şartlara rağmen bayağı muhalefet etmişti. referandum sürecinde chp'nin muhalefetini de hatırlıyoruz. iyi parti ilk girdiği seçimde de barajı aşmıştır.

hornet

adı çok kötü. belli ki horny'den evirmeye çalışmışsınız da neden böyle argo bir kelimeyi app olarak seçtiniz ki? daha yaratıcı olabilirdi. growlr gibi.
Henüz takip eden biri yok.