kaset ici

Durum: 133 - 3 - 3 - 0 - 16.10.2021 21:46

Puan: 2170 - Sözlük Kezbanı

1 yıl önce kayıt oldu. 10.Nesil Yazar.

0
  • /
  • 7

eşcinsellerin dünyanın en acınası insanları olması

(bkz: #442112)
eşcinseller çok eğlenceli insanlar biraz kalıp bir cümle. ben de çok eşcinsel tanıyorum depresif ve hüzün dolu. belirsiz bir hayatta yaşamanın nesi şenşakrak olabilir? tamam belki kendinizi rahat hissettiğiniz bir eşcinsel ortam veya sosyal grup varsa ve orda rahatsanız evet orda insan kendini iyi hissedebilir. güzel bir şey. ama hayat bundan ibaret değil. kaldı ki bu işin yaşlılığı var. biraz gerçekleri görmemiz lazım. yirmi yaşında yeni açılan ve ilk defa eşcinsel ortamlara girmiş biri belki heyecanlanabilir, ilk flörtlerinde mutlu olabilir ama hayat bundan ibaret değil, bir yere gidip eğlenmek, birkaç saat kafa dağıtmak da değil. evet eğlenelim gülelim ama bu kısıtlı durumu hayata mı yansıtacağız? hayat herkes için zor, eşcinseller de günümüz şartlarında avantajlı durumda değiller. karamsarlık değil biraz gerçek bir durum. tabi ki bu duruma yenilip hayattan vazgeçme düşüncesinin olmaması lazım ama gerçekliği kabul etmeliyiz.
eşcinseller çok eğlenceli sözünü de klişe buluyorum. heterolar ne kadar eğlenceli ise eşcinseller de o kadar eğlenceli. eşcinseller belki cinsel kimliklerinden dolayı cinsellik konusunda daha rahattırlar ve bu bir mizah katıyordur ama onun dışında çok ayırıcı bir durum yok.

iş yerinde tacize uğramak

bu sözü söyleyen arkadaş acaba 'meyilli' olabilir mi..

eşcinsellerin dünyanın en acınası insanları olması

dünyanın en acınası insanları değildir eşcinseller ama acınası bir durumları vardır. çünkü yalnız bir hayat bekliyor genelde bizi. hem toplumsal olarak halen alt kültürlerde yaşamak zorunda olmamız, hem de lgbt topluluğu içindeki ilişkilerin sağlıklı olmaması buna etken. lgbt bireyler dışarıdan belki haklarını savunan birbirlerini destekleyen kişiler olarak görülüyor ki bu doğru. ama dışardan bir gözün bir başka gördüğü şey ise lgbt bireylerinin psikolojilerinin tamamıyla sağlıklı olmadığı. gerçi kimin psikolojisi düzgün toplumda ama.. lgbt olmak ayrı bir psikolojidir. çünkü insanın temel sevgi ve maneviyat ihtiyacını lgbt bireylerin karşılaması güç. norm içinde bir sevgi ilişki türü yaşamanın zor olması ve lgbt içindeki çekişmelerin olduğu ortam buna zemin hazırlıyor malesef. kabul gören ve otumuş bir ilişki ağı ve normu olsaydı daha rahat ederdik fakat durum bu. biraz zor bir hayat.

0.7 ucu olan var mı

uzun süren gay ilişkisi

artik böyle bir şeyi yaşamış birine rastgeldiğimde bu kişiye topkapı sarayı'ndaki nadide ve değerli eserlerden birine bakıyor gibi bakıyorum.

yazarların sürekli aldığı iltifatlar

düzgün ve efendi biri olduğum. evet iyi bir şey ama bu durumdan dolayı sürekli kazıklanıyorum ve zarar görüyorum.

tavşan yemek

avrupa'da da yaygındır. öyle her etli yemeği tavuk zannetmeyiniz.

ülkem geylerinin avam merakı

ya avam veya aşağı tiplerle ancak cinsellik yaşanabilir. birkaç cinsellikten sonra zaten arada çekim kalmıyor. ama kültürlü bir bireyle oturup konuşabilirsiniz. üstelik bir de kibar ve düşünceliyse. o nedenle avamlara bakan tipler çok umrunuzda olmasın. ha ben bu kültürlü halimle bir şey yapabiliyor muyum hayır.. çünkü insanlar maldan anlamıyorlar tatlım.

eurovision 2021

bu senenin mesajını kim verecek ve ne mesaj olacak acaba? seçenekler:
a) lgbt ile ilgili bir şeyler
b) gündemin sıcaklığından dolayı filistin
c) ırkçılığa son (özellikle siyahiler için)
d) göçmenler welcome

heteroseksüel lafları

"abi o çocuk topmuş"

o değil de heterolar (bkz:homoseksüel lafları) diye başlık açmış olsalar büyük ihtimal lgbt'ler orayı basardı. aman boşverin herkes birbirinin başlığını açsın biraz da rahat olalım söyleyin konuşun.

israil

ne israil ne filistin. ikisine de eşit mesafede olmalıyız. ortadoğu'da hangi devlette demokrasi gülleri açıyor? hangi ülke toplumsal barışa sahip olabilmiş? o yüzden ne israil ne filistin'e övgüler, ne de onları yermeler olmalı. israil'i sevmiyorsun da filistin'e neden bayılıyorsun? veya filistin'i sevmiyorsun da israil'e neden bayılıyorsun?

ayı sözlük günlük

eskiden daha heyecanlıydım. evet zamanla tabi ki her şeyin heyecanı azalır ama sanki benim için bu çok erken oldu. ayrıca sanki o bir zamanlar ile şu an arasında dünyalar kadar fark var gibi görünüyor. bu kadar fark normal mi? acaba herkes benim gibi hissediyor mu...

suriyelilerin türkiye'ye katkıları

savaştan kaçmış, insanı olmayan koşullarda ülkelerini terketmiş ve başka bir ülkeye sığınmış insanlardan katkı beklemek ne kadar doğru olur? çünkü imkanları olmadığı gibi yabancı bir ülke ve kültürdeler. dolayısıyla katkı vermiyorlar diyerek eleştirmek mantıksız. ancak bu hangi ülkede olsa böyle olurdu. bu şekilde kitlesel bir akım isterse dünyanın en zengin ülkesine gitsin, yine muhacir olacaklardı. ama öte yandan da bu durumun yarattığı sorunlar herkes tarafından kabul edilmesi gerekiyor. ekonomik, sosyal vesaire. ne ırkçılık yapılmalı, ne de "ırkçı mısınız?" diyerek lafı ağza tıkıp konuyu kapatmaya çalışmalı.

palu ailesi

tam bir korku filmi gibiydi. ülkede ne yazık ki böyle insanlar çok fazla. sadece görmüyoruz.

50 yaşında gayliği seçebilirim

o değil de 2011'de böyle bir açıklama yapmak cesaret işiymiş gerçekten. dönemin şartlarını düşünmeliyiz.

23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı

yıllardır orda burda duyduğumuz "zorla kutlattırılıyor" ifadelerinin gerçek olmadığı bayram. bir zorlama olmadan da insanların benimsediği ve kutladığı bayramlardan bir tanesi. demek ki nedir, bunun gibi milli bayramlar böyle yargılarla anlamı ve gerçekliği azalan bayramlar değil.

hayatı ertelememek

bilmiyorum ki ne yapılması gerekir. bazen çalışıp uğraşıp bir şeyler elde etme motivasyonu geliyor. insanlarla kaynaşma, onları tanıma, insanları birbirine kaynaştırma. ülke ve dünya için bir şeyler yapma. daha sonra geliyor hiçbir kimseyle görüşmeme, hiçbir şey yapmama ruh hali.

arada da hayatım bomboş geçiyor aslında kayda değer hiçbir şey olmuyor hissi. sanırım sevgi tek yol. sevgi olan yer anlamlı oluyor. değişik bir duygu vesselam. tattırana tadana helal olsun.

seviştikten sonra söylenecek en aptalca sözler

seviştikten sonra muhabbet kurmak için sarfedilen çaba da buna giriyor olabilir. işimiz bitti e şimdi kıçımızı dönüp ayrılmayalım demektense bir şeylerden bahsedelim de aramızdaki bağ kuvvetlensin falan diye düşünmek.

ayı sözlük yazarları dünyaya ne olarak gelmek isterlerdi

insandan insana dolaşan güzel bir duygu olarak gelebilirdim.

ilişki bağımlılığı

bazı insanlar ilişkisiz yapamıyor evet doğru ama bu kişilerin sayısı az sanki? genelde bence insanlar artık tek başına olmayı tercih ediyor gibime geliyor.
  • /
  • 7

gay ilişkilerdeki en büyük sorun

kendimce gördüğüm problemleri saymaya başlıyorum:

heteroseksüel ilişkiler gibi belli bir kurallar sistemine henüz oturmadığı için tarafların genellikle çok eşli takılması;

herkes için olmasa da çoğunda cinselliğin aşktan daha ön planda tutulması;

çok fazla şekilci olunması, herkesin karşısında bir henry cavill, francisco lachowski, manurios vs. istemesi, dış görünüşe verilen bu fazla önemden dolayı da kimsenin gerçek aşkını bulamaması,

reel dünyada kimsenin alnında gay/hetero yazmadığı için çoğunluk tanışmaların sosyal mecrada gerçekleşmesi ve bu yüzden internet ilişkilerinden doğan zibilyon sorun/problem (güven, sadakat ve fiziksel temas eksikliği, dürüstlüğün az olması, konuşulacak konu bulunamaması sebebiyle konunun sekse kayması vs.)

yine büyük bir problem olan önyargı,

gay ilişkilerde 'en büyük problem' diye bir şey olmadığını düşünüyorum. bence birçok problemin oluşturduğu bir problemler yumağı var.

eğer iki taraf da bu problemleri aşabilirse bir ömür boyu mutlu olabilir bence.

takip edilesi podcast yayınları

fularsız entellik - ekşi sözlük yazarlarından immanuel tolstoyevski'nin çeşitli ilginç konuları felsefik ve eleştirel yaklaşımlarla anlatılıyor. konuklar alıyor.
https://open.spotify.com/show/2hC1h1LKSF...

gece yarısı muhabbetleri ve uykusuzluk - onur ali ben ile monolog halinde ilerleyen her şey üzerine sohbetler ve müziklerini paylaşıyor.
https://open.spotify.com/show/1S6RlN9BdB...

zihnimin kıvrımları - serdar kuzuloğlu'nun pandemi döneminde zihninin kıvrımlarından evrensel konular üzerine yaptığı bir podcast serisi.
https://open.spotify.com/show/2Df3vdpepj...

lgbti+’ların sol’a devrim borcu yok

düşündürücü bir yazı. bahsedilen sadece solculuk olsa da pek çok farklı topluluğa borçlu/ait hissetmemek gerekiyor. lgbti+ hakları yaşamsal insan haklarıdır.

avrupa ve amerika'da lgbti+ bireylerin marka ve gökkuşağı kapitalizmine boğulduğunu görmek mümkün.

lgbti+ olmayı bunlardan topyekûn dışlamak yanlış olmasa gerek.
(bkz: rainbow capitalism)

lgbt camiasının tartıştığı temel konular

ünlülerin,tanınır olan halka mal olmuş kişilerin lgbt+ bireylerin yanında olduklarını beyan eden açıklamaları evet değerli bir davranış fakat bu bize yapılmış bir lütuf değil arkadaşlar. bu bana sma hastası çocukları ve yardım ibanlarını paylaşıp 5 tl yardım yapmamak gibi geliyor. bizler zaten vardık varız var olmaya devam edeceğiz. yapılması gereken homofobiye şiddetle karşı durmak, hükümeti ve politikalarını bu anlamda eğilip bükülmeden eleştirebilmek. gökkuşağı paylaşıp gönlümü kazanamazsınız tabi bu benim fikrim. didem soydan kalp. tşk

kaset ici

geçirdiğim ameliyat sonrası sözlükte bana canı gönülden geçmiş olsun dileyen tek yazar.
bu sözlükte iyi bir insana rastlamam şaşırttı doğrusu. umarım sen de ortama ayak uydurup onlara benzemezsin.

antidepresan etkisi gösteren şeyler

sarı kantaron çayı başlangıç ve orta seviyedeki depresyon tedavisinde kullanılıyormuş. denedim. gün içerisinde iki bardak içtim. çayın etkisinden olduğundan emin değilim ancak gözle görülür bir durum değişimi oldu. uzunca bir zamandır roman okuyamıyordum mesela, üç dört saat aralıksız okumuşum. yok yaa çay yapmış olamaz bunu, rastlantı olmalı...ama emin değilim.

Toplam entry sayısı: 133

homofobiye karşı durmak zorunluluğu

gerekli olandır. son günlerdeki sosyal medyada her yerde yayılan homofobik ve tehditkar ifadeleri herkes görmüştür. bir lgbti+ bunları görüp kendini nasıl rahat hissedebilir? aman belli olmayayım aman şöyle olsun böyle sanılayım demek bir işe yaramıyor. kesinlikle lgbt'ye nefret ifadelerine karşı durmalı, insanlara lgbt anlatılmalı ve eğitim sağlanmalı.

lgbt camiasının tartıştığı temel konular

aktif misin pasif misin?
şapkadan fazla kadınsı çıkması
tinder ve hornet profili
maskülen olma takıntısı
popo dövmesi

yeri geldiğinde tabi ki dalga geçilecek, mizah yapılacak, eğlenilecek.
ama görüyoruz ki asıl konu nefret ve hakaretler. aşağılama bu kadar barizken birbirimizi kadınsılık veya seks üstünden dışlamak ne kadar boş geliyor.

halkın yarısından fazlası eşcinsel komşu istemiyor

tamamen eşcinselliğin medyada yansıtıldığı durumdan dolayı. maskülen bir birey olsa da feminen bir birey olsa da herkes birlikte yaşayabilir. maskülen bir eşcinsel komşunun bilinmemesi bu konuyu kurtarmıyor. zaten önemli olan görünür olunca herhangi bir farklılığa maruz kalmamak. feminen bir eşcinsel komşuyu bilmek ve ona rağmen kabul etmek bu işi kurtarıyor. ama insanların çoğunun kafasında eşcinseller partiler yapan, eve birçok kişi davet eden kişiler olarak görüldüğü için önyargı fazla. bunun büyük bir kısmı medya yüzünden, diğer bir kısmı ise malesef eşcinsel topluluktaki bazı kişiler yüzünden. cinsellik dışı bir dünya da var.

sen ibne miydin?

evet ibneyim diye cevap verilmesi gerekendir. aklınca ibne diyerek aşağıladığını sanan birine karşı ibne veya top olduğunu kabul etmek onun elindeki kozu elinden alıyor.

birinci elit+ üye seçme ve yerleştirme zirvesi

içerde varoşlar veya "kankaaa o oğlan topmuş" diyen homofobik tipler varsa katılmayacağım gruptur. bu ikisi hayattaki kırmızı çizgimdir.

homofobiye karşı durmak zorunluluğu

gerekli olandır. son günlerdeki sosyal medyada her yerde yayılan homofobik ve tehditkar ifadeleri herkes görmüştür. bir lgbti+ bunları görüp kendini nasıl rahat hissedebilir? aman belli olmayayım aman şöyle olsun böyle sanılayım demek bir işe yaramıyor. kesinlikle lgbt'ye nefret ifadelerine karşı durmalı, insanlara lgbt anlatılmalı ve eğitim sağlanmalı.

sen ibne miydin?

evet ibneyim diye cevap verilmesi gerekendir. aklınca ibne diyerek aşağıladığını sanan birine karşı ibne veya top olduğunu kabul etmek onun elindeki kozu elinden alıyor.

lgbt camiasının tartıştığı temel konular

aktif misin pasif misin?
şapkadan fazla kadınsı çıkması
tinder ve hornet profili
maskülen olma takıntısı
popo dövmesi

yeri geldiğinde tabi ki dalga geçilecek, mizah yapılacak, eğlenilecek.
ama görüyoruz ki asıl konu nefret ve hakaretler. aşağılama bu kadar barizken birbirimizi kadınsılık veya seks üstünden dışlamak ne kadar boş geliyor.

kim ister ki gay olmak

çok istemezdim. çünkü büyürken falan kimse yoktu çevremde. neyi nasıl tanımlayacaktım? sevmediğin bir annen bile olsa sana regli anlatır. sevmediğin baban bile olsa traş olmayı falan gösterir. kuzenin abin geneleve götürür. ama lgbt olmak? kimsenin ne yapacağını bilmemesi, kişinin kendisi dahil. zor bir süreç. büyüyünce de her şey zorlaşıyor. aile kuramıyoruz ki. çocuk yapamıyoruz. kabul görmeyen eşcinsellik nedeniyle halen yeraltı dünyası ve bunun etkilediği yapay ve çabuk biten ilişkiler. eşcinselliğimi kabul etmiş durumdayım ve bu konuda şikayetim yok ama güvenli bir alanımız yok malesef. eşcinselliğin güzel taraflarından bir tanesi ise azınlık olmanın verdiği küçük grup yapısı. yani dünyanın neresine giderseniz gidin bir eşcinsel ortam bulunuyor ve oraya girmek kolay. tabi o ortam rezil de olabilir ama yine de böyle sanki bir sığınak var gibi lgbt hayatında. yine de hayatta herkesin karşısına güzel insanlar çıksın lgbt ortamı olsun olmasın. ikinci bir güzel taraf ise seks bulmanın kolaylığı. uygulamada veya barda hemen bulabiliyorsun. ama artık yirmi yaşında da değilim. seksten fazlası lazım.

dünyaya bir daha gelseniz hetero olmak ister misiniz

eğer toplumda lgbt kabul görmüş olsaydı ama bu kabul öyle "benim de eşcinsel arkadaşlarım var" seviyesinde değil; lgbti'nin daha derinden, her alanda, yadırganmadan, sosyal ve hukuki haklarla birlikte varoluşu kabul edilseydi ve hayatı yaşamak zor olmasaydı homoseksüel olurdum yine, hetero olmak istemezdim.

günümüz dünyasında ise hetero olmanın ekonomik, hukuki ve toplumsal avantajları var. aynı toplum yapısına gelsem hetero olmak isterdim. neden zor bir hayatı seçeyim? homoseksüel olmak bugünün dünyasında zor ve kimse zor bir şey yaşamak istemez.

dikkat çekerim ki bu lgbt olmayı kötülediğim anlamına gelmiyor.

iş yerinde tacize uğramak

bu sözü söyleyen arkadaş acaba 'meyilli' olabilir mi..

alamancı

fatih akın filmlerinde gerçekçi bir portre çizmiştir bunlar hakkında. ayrıca görgüsüzlük her yerde var olabiliyor.

iyi parti

bir kere meral akşener hitabeti kuvvetli ve doğru noktalara parmak basan bir lider üstelik kadın. kendisi konuştuğu zaman kendini dinletiyor. parti içerisinde beğenmediklerimiz olabilir ve her partiye biraz mesafeli yaklaşmak gerekiyor. ancak referandum sürecinde çok zorlukla karşılaşmış ve o günlerde bu şartlara rağmen bayağı muhalefet etmişti. referandum sürecinde chp'nin muhalefetini de hatırlıyoruz. iyi parti ilk girdiği seçimde de barajı aşmıştır.

hornet

adı çok kötü. belli ki horny'den evirmeye çalışmışsınız da neden böyle argo bir kelimeyi app olarak seçtiniz ki? daha yaratıcı olabilirdi. growlr gibi.

kerimcan durmaz

sevgilisi var mı merak ettiğim. böyle tiplerin sevgilisi oluyor mu ve oluyorsa kim oluyor? bu tarz magazin hayatlı gaylerin hayatları bir değişik çünkü.

los angeles'ta çektiği, yüksek paralarla bezediği, holywood şarkısı ve klibi kendisinin olabilir. gerçek eşcinsellik bu değil.
Henüz takip eden biri yok.