gay ilişkilerdeki en büyük sorun

  • /
  • 7
tek seferlik takılan biri olduğum için güvensizlik
çok seçeğin içinde aslında hiç seçenek olmaması.
problem ilişkinin geyler arasında olması değil bence. problem bir ilişkiyi yürütmenin günümüz insanlarıyla zor olması. ben kadınlarla da erkeklerle de ilişki yürütürken aynı problemleri yaşıyor, görüyorum. benim boklu yanlarımla karşımdakinin boklu yanları kombinlenince ortaya mutlaka boklu yanları olan bir ilişki çıkıyor. herhangi bir ilişkiyi yürütmek için "ben" i bir kenara bırakmak gerekiyor ve bu çok zor. zihnimizin vücudumuzun reddettiği bir şey. karşılıklı anlayış ve çaba ile ilişkilerinizi tam potansiyeline en yakın sürede yaşayabilirsiniz. ha bir de; ilişkilerinizi "sonsuza dek sürecek" ütopyasından bir çekin alın abi. 2 gün sürsün ama tadı damağınızda kalsın. evet yalnız kalmak zor ama sırf yalnız kalmamak için yola çıkılmıyor; tecrübeyle sabit. hepsini toparlarsak; en büyük sorun sensin. bakış açıların, sığlığın. sana benzer biriyle karşılaşma ihtimalin de çok yüksek. istiyorsun ki böyle fırından yeni çıkmış, olmuş, olgun biriyle doğru düzgün bir ilişki yaşayasın. o iş öyle değil. fırına çoğunlukla hazırlayıp yollaman hatta bazen fırına birlikte girmen gerekiyor. tamam bu fırın metaforu kötü oldu susuyorum. ama zaten klişe bir konu ve klişe cevaplar veriyorum; şimdiye kadar bu konuda duyduğunuz ve okuduğunuz her şeye yaptığınız gibi bu gönderinin varlığını fark edin ve "ben bunları zaten biliyorum ama bende şöyle oluyor benim durumum farklı " diyerek kendi hayatınızdaki hiçbir şeyi değiştirme çabasına bile girmeden yaşamaya devam edin. bu da tecrübeyle sabit ^_^
ilişkinin toplum tarafından kabul görmemesi
sabır ve tölerans göstermemek,
homofobi,
şekilcilik,
müşkülpesent olma,
psikolojik problemler ve idrak
karşı tarafı gözünde büyütme
karşı tarafı küçümseme
umulan ve bulunan arasındaki fark
boy takıntısı (fiziksel ve diğer)
beklentiler içinde olma
bencillik
kıskançlık
...
sadakatsizlik ve empati yoksunluğu...
sadece sex istenmesi ıhh sinir bozucu
hadi benimle yat sex yapalım mı sex yapmak ister misin selam kalçan nasıl sex sever misin sexte neler seversin sex sex sex inadına virginimm
bencillik ve empati yoksunluğu. kendi kriterlerini karşındakine dayatmak derdinde bir çoğu. yaşanacak şeyin iki kişilik olduğu ve her iki tarafında bundan mutlu olması gerektiği bilinci çoğu insanda yok. bazen öyle insanlarla karşılaşıyorum ki acaba bir homofobik ile mi konuşuyorum şu an diyorum kendi kendime.
sekse dayalı olması ve insanların birbirini kabul etmemesi. nasıl olsa başka birini bulurum uygulamadan denilerek insanlara hoşçakal demek. halbuki gay gayden anlar.
kişiden kişiye değişmekle beraber bana göre en büyük sorun ilişkilerin genelde yüzeysel başlaması ve kalbe girmeden önce ağza ve/veya göte girilmesi.
insanların dürüst olmaması maalesef. doğru dürüst bir tek insan çıkmadı karşıma!
bir üstteki entry’deki dürüstlükten yoksun olma halini onaylamakla beraber kişilerin önce kendisine karşı dürüst olmamasından kaynaklanan her türlü iletişim kusuru sorun kaynağı olarak görülebilir.
ne istediğini bilememek ve daha fazlasını arzulamaktır.
  • /
  • 7