gay ilişkilerdeki en büyük sorun

bir tarafın yıllar sonra şerefsizce ben eşcinsel değilim artık demesi.
toplumun yoz, ikiyüzlü, sahtekar ve nefret dolu olması.
1- heterolara göre çok daha fazla zevklerimiz var. onların karşı tarafta aradığı özellikler olan sarışınlık esmerlik, sakallılık sakalsızlık, uzun saçlılık kısa saçlılık, ciddi duruşluluk sempatiklik gibi kategorilerin dışında ek olarak bizde ayılık dayılık(daddy) gençlik, görünüşte feminenlik maskülenlik, davranışta feminenlik maskülenlik, kıllılık kılsızlık, göbeklilik zayıflık, çevreye karşı açıklık gizlilik gibi kategorilerin varlığı ve bunlardan dolayı çok daha seçici olmamız.

2- daha önce #394496 entrysinde de bahsedildiği üzere aleniliğin olamayışı. heterolarda bu aleniliğin varlığından dolayı ilişki kötüye gitmeye başladığında "o kadar emek harcadık, o kadar insana duyurduk, düğün nikah gibi o kadar şey yaptık, ortalıkta çocuk var ayrılmak bu çocuğu da etkiler" gibi düşüncelerden dolayı iki taraf da ilişkiyi bir anda bitirmeyip ilişkiyi yoluna koymaya çalışıyor ve aşırı bir geçimsizlik yoksa ayrılmıyor.

3- ilişkinin uzun vadeli olamama ihtimalinden dolayı bir taraf ya da her iki taraf da ilişkiye büyük yatırımlar yapmıyor, yapmaktan korkuyor. bu yatırım yapmama ilişkiyi tam bir ilişki haline getirmiyor ve en ufak şeyde bozulabilecek bir forma sokuyor.

4- kendimize birini bulma yöntemimiz heteroların birçoğunda olduğu gibi karşı tarafı doğal bir ortamda doğal ve kendisi gibi davranırken beğenmekten, işleri biraz daha yavaş götürüp daha doğal ve kendiliğinden götürmek yerine kendimize birini, eşcinsel uygulamalarından veya eşcinsel ortamlarından bulmaya çalıştığımızda karşı tarafı yalnızca tipine ve kendisini bize gösterdiği yönüyle seçmemizden dolayı karşı tarafın doğal halini, esas kişiliğini görmeden yapay bir yolla seçip yapay bir yolla yürütmemiz. buna bağlı olarak da başta görmediğimiz yönlerini sonradan görünce karşı tarafın sandığımız gibi çıkmayışının bizde yarattığı hayal kırıklığı ve bu yüzden karşı taraftan hızlıca soğumamız.

5- ilişkiye ciddi bir gözle bakmayıp karşı tarafa geçici gözle bakılması, cinsel veya duygusal olarak daha iyi birini buluncaya kadar karşı tarafla yalnızca idare etmek için ilişkiye girilmesi.

seksüel ve toplum baskısına bağlı olan sebepler dışında şimdilik aklıma gelenler bunlar.
hep dahasını istememiz?! daha büyüğünü, daha fedakarını, daha iyisini, daha zenginini, daha seksisini, daha yakışıklısını, daha kalınını, daha azgınını, daha espritüelini, daha fancy’sini, daha daha daha daha! la bu koca adayları bize ne yaptı?
bireyselleşememe+hayatına sahip çıkamayış+yediği bokları gururla anlatamama= eziklik.
güven, bitmez tükenmez ego, sınırsız aç gözlülük, kolay erişim, hayvan duygusallığına! eşdeğer duygusallık, benmerkezcilik ve bolca şerefsizlik.
bence insanlığın en büyük sorunuda sayılabilir dünyaya birdaha gelecekmiş gibi yaşamaya çalışmaları. çok fazla şeyapmamak lazım.
bencillik-sadakatsizlik-sik ile düşünme- tabi bunlar hetero ilişkisinde olan sorunlar ayrıca ama buna sosyalleşmek için applerde girince türkiye de gay ortamının normalleşememesi girince herşey iki katında oluyor
gay olmak?

hayır bilmiyorum soruyorum arkadaşlar. vurmadan önce bir dinleyin!
kisisel gorusumle diger iliski turlerinden farki olmayandir. hepsinin curuk temeli de sekilcilik diyebilecegimiz gorunus-maddiyat-cinsellik ucgeninden guc almasindandir ve sonucu da uzun zamanda insa edilen birlikteligin guvenin saglam zeminine kok salmamasidir.
  • /
  • 4