gay ilişkilerdeki en büyük sorun

elde edilemez olanın dayanılmaz çekiciliğinin o kişi elde edildiğinde bir anda kaybolması.
yılların dışlanmışlığı sonucunda oluşan aşağılık kompleksinin getirdiği kibir ve narsizm bunlardan biri. bu dışlanmışlık aşırı duygusallığa da sebep olabiliyor. iki uç noktada geziyor çoğu eşcinsel malesef. bundandır ki hayatım boyunca neredeyse hiç yaşamadığım tepeden bakılma ve trip yeme duygusunu eşcinseller sayesinde bol bol yaşadım.

güvensizlik, hayatın bize sadece gizliliği sunması ve bunun sonucunda sağlıklı ilişkilerin olamaması gibi şeyleri arkadaşlarım bol bol anlatmış zaten. gel gelelim araştırmalara göre amerika’da bile eşcinsellerin çoğunun psikolojisi bozukken türkiye’de yaşanan eşcinsel ilişkiler ne kadar sağlıklı olabilir ki?
kolay kolay ilişki yaşanmaması bence. kimseyi bulamıyorsun ki. hornet'e girsen amcalar, grindr amcalar, boyahoy amcalar... biri bana hornet'ten yazmıştı. aynı kütüphanede ders çalışıyormuşuz meğer, o beni tanıyormuş ve benden hoşlanıyormuş. ama çocuk ifşa olmaktan korktuğu için yazmadı bana.
* doğu'da yaşayıp yaşıtım birini bulduğuma sevinemeden çocukla muhabbetimiz bitti.
sen arkadaşlık için bile olsa hevesli olarak onunla konuşmaya başlaman, ama karşıdakinin siklememesi.
ilişkinin başlamasına bile izin vermeyen başka sıkıntılar da söz konusu. pek çok kişiden duyduğum bir durum var. gençler henüz yeni yeni kendileriyle barışıp başka insanlarla tanışmaya başladıklarında ilk denk geldikleri kişiler (muhtemelen yaşça büyük) bir cins predatör oluyor. bu predatörler karşısındaki kişilerin büyüyen saf duygularını görmezden gelip cinsel ihtiyaçlarını tatmin için kullanıyor ve sıkıldığında/karşısındaki arıza çıkardığında arkasına bakmadan gidiyor. geriye posası çıkarılmış bir genç bırakıyor.

böyle bir ilişkiden çıkan genç ömür boyu sırtında taşıdığı bir travmaya sahip oluyor. beslediği güven ve sevgi duyguları için kendisini suçluyor. bu durumda önünde iki yol oluyor:
1- genel güvensizlik: karşısındakinin güvenilirliğinden emin olamama. kendini açamama. etrafına duvar örme. duygularını ifade edememe. reddedilme/terkedilme, özetle incinme korkusu.
2- duyguların reddi: sevgi ve güvene olan inançsızlık. ilişkiyi cinselliğe indirgeme. bu seçenekte ileri seviyede kendisinin de bir predatöre dönüşme olasılığı doğuyor.

eşcinsel ilişkilerin doğası gereği genelde belli bir yaşa kadar duygusal bağ kuramıyorsun. bu da ileri yaşlara kadar duygusal olgunluğa ulaşamamış bireyler yetişmesini sağlıyor. sonrasında yaşanan gizlilik ve uygulamalarda her cinsten (yaş/sosyokültürel taban) insanla iletişim kurmanın kolaylaşması da gençleri bu predatörlerin erişimine açık hale getiriyor.
ciddi l, geleneksel bir ilişkinin 2 eşcinsel arasında mümkün olmadığına olan önyargılar, ilk buluşmadan yatma çabaları, birbirini tanımaya meraklı olmamak. özellikle genç yaşlarda bazı şeyler hızlıca tüketiliyor, birbirimizi tüketiyoruz.
yavaşça, sindirerek, birbirimizi tanıyarak ilerlemeyi isterdim ama bir de azınlık olmak var ilişkileri gizli yaşamak, yıpratıyor.
karşısındaki insanın seni seks için kullanması, eğer bir insan ilk ilişkilerinde sadece seks için kullanılıp güzel duygular yaşamadıysa ve kendini kullanılmış hissediyorsa zamanla kendisi de başkalarına aynı şeyi yapıyor. zaten diyor ki biliyorum yine tek isteği seks, duygusuzca yapayım zevkime bakayım diyor. nereden biliyorum yaşadım. ama ben halen daha aradığım o aşkın bir yerlerde olduğunu biliyorum. evet zamanında birisi için çok ağladım çok üzüldüm ve onu halen daha seviyorum ama artık bi arkadaş gibi, o da halen daha beni seviyor ve halen daha konuşuyoruz. güzel duygularda yaşadım kötü duygularda ve bir daha yaşayabileceğime inanıyorum. lütfen birileri sizin duygularınızla oynadı diye size kötü davrandı diye hayata küsmeyin ve karşınıza çıkan yeni insanlara da yeni biri yeni şeyler olarak bakın. geçmişinizden ders alın ama o da öyle yapacak diye düşünmeyin. unutmayın ki her insan farklıdır ve her insan size ayrı bir şey katabilir, iyi ya da kötü.
baskın olmaya başladığın anda ilişkinin bitme evresine ulaşması.
taraflardan birinin ya evlilik gibi ilişki istemesi.ya da direkt sekse evrilmesi.aslında muhabbet edebileceğin,kafa dengi birisiyle bulutların üstünde gezmek varken bu tip şeylere takılmamak gerekiyor.zevkini çıkarın !
resmilestirememekten dolayı taraflarda görülen amacsizlik hissiyati sonucunda meydana gelen aidiyet yoksunlugudur.
kesinlikle aidiyetsizlik oldugunun kanaatine vardim
1.açgözlülük. kimse tek bir kişi ile yetinmiyor. 2. gay barlar. aldatmaya, kıskançlığa vs neden olduğu için.
evlenememek.hiçbirzaman sevgine ve karşılığı olduğuna tam olarak inanamıyorsun.nasıl olsa oda aldatıyor deyip fırsatları kaçırmıyorsun.arkana bakmadan çekip gidebiliyorsun. tek bir hareketinle hayatından çıkarabiliyorsun.her tartıştığında daha önce söylenen tüm güzel şeyler yalan dolanmış gibi geliyor.çünkü ortada bunun kanıtı olabilecek hiçbirşey yok.
  • /
  • 3