eayn

hoşgelmiş, sefalar getirmiş. güzel paylaşımların olur inşallah.
bende 'ayn diye okumaya zorluyorum deminden beri. desene alakası yok. töbe töbeee....

hoş gelmiş.
nick altındaki geyiği ciddiye alıp içlenmiş yazar. **
hoşgelmiş.
koyduğu bear fotoğraflarıyla kişiliğini de ortaya koymuş abaza, 31 çek de gel sözlüğe kanka
"ayrılık" başlığına fena betimlemeler ve diyaloglar ekleyen yazar, içim sızladı maalesef, saplı bıçağı aşağı doğru kanırttın dostum. bol entryler girmesi dileğiyle.
aklıma arapçadaki "ayn" harfinin söylenişini getiren yazar.
yeni dost, yeni cano. ilk günden kendini sevdiren ve güven sağlayan insan. iyiki varsın diyebildiklerimden. *
telefonunu yaptırması için dua ediyorum.

(bkz: subhaneke )
(bkz: ettehiyatü )
farklı yaşam tarzlarına eşit mesafedeki duruşu ve aydınlatıcı yazılarıyla sözlüğe az yazsa da büyük katkısı olan yazarlardan.
geçtiğimiz aylarda bir ricama duyarsız kalmayan ve destek olan yazar. o dönemde sözlükte nerdeyse hiç online olmamasına rağmen yardım eli uzatmıştı. yardımların için tekrar teşekkürler.
yaşam tarzlarımız aynı olup kendi çapımızda yaptığımız ikili zirvelerde dertlerimi sırtlayan yazar. *
valla bazen niyeyse yazasım geliyor aklımdan geçenleri. yazmayayım dedim de sonra vazgeçtim. yazınca rahatlıyorum çünkü.

çok tatlı bir ayı yazar. sakalları kızıl galiba. *
sarı be kızıldan sonra bu aralar mavi olmayı düşünen ayıcık.
neden bu kadar sessiz olduğunu anlamadığım yazar. *
çenesi hoşuma gitti, ıssırmak isterdim.
oksimoron. kürtçe görünce tetiklenip art niyet arayan ama kendi art niyetini farkedemeyen patates (bana demişti, ne demekse), patlıcan yazar. bence biraz iğrenç yağlı yağlı sabah poğaçaları olur ya onları andırıyor tavırları. peynirli niyetiyle alırsın ortasında ufacık yarım zeytin çıkar, zeytinli niyetiyle alırsın içinden mikroskobik peynir parçaları falan çıkar ya, öyle biri. niyet önemli sonuçta canım dimi.

toplasan 40 kişinin çevrimiçi olduğu, 20 kişinin düzenli yazdığı sözlükte neyin kimin ilgisini çekmeye çalışıyoruz acaba sayın hıyar. insanlar buraya deneyimini, bilgisini, fantezisini, dinlediği müziği, ya da yapmak istediği goygoyu paylaşmak için geliyor, bunu sen de yardakçısı olduğun müsilaj ekip de yapıyorsunuz. başımıza minik art niyet bekçileri kesildiniz iyice.

kısa tanım: yağlı poğaça.
eayn için tetikleyici kısa tanım: kulêre dohnî.

edit: #435924 şu entry'imde gayet tatlı ve ballı açıkladım poğaçacım. ülkede en çok konuşulan ikinci dil ve ana dilim dedim. sen de o duru niyetinle, saf ve ayrımcısız bir şekilde diğer dilleri de ekleyebilirdin. ingilizce'sini eklerdin mesela global olurduk dimi. dayanışalım bebeğim, tüm dillerde tüm kimliklerde. zaten eşit olmayan bir sistemde, yasal olarak tanınmayan bir dili kullanmam kürt milliyetçiliği olmuyor poğaçacım. senin bu görüşün 'yağlı' kısmın işte poğaçacım. bol bol tekrar kullanılmış, sana 'ben ne kürtler tanıdım şöyleydi böyleydi, şunu yapanlar altın götlü milliyetçilerdir' dedirten, on yıllardır ırkçı ön yargıları pişiren besleyen o yağ işte. canım yağlı poğaça.