türkiye'de sadece 24 sokak çocuğu var

aile ve sosyal politikalar bakanı fatma şahin'in açıklaması.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/229341... *

"şahin'in verdiği bilgiye göre 2007'de 775, 2008'de 474, 2009'da 197, 2010'da 101, 2011'de 106 ve 2012'de 24 çocuğun sokakta yaşadığı tespit edildi ve bu çocukların bakanlık hizmetlerinden yararlandırılması sağlandı. verilen bilgiye göre, 2012’de en çok çocuğun sokakta yaşadığı il istanbul oldu. istanbul’da 15, ankara’da 5, izmir ve samsun’da 2’şer çocuk sokakta yaşıyor."


bu tespit neye göre yapıldı sorarım size, şaka yapıyorsunuz demi bakanım? oturduğunuz makam koltuğu alçak sanırım, görememenizi normal karşılıyorum. çıkın bir sokağa da tespitinizi kendiniz yapın! lafla peynir gemisi yürümez!
türkiye istatistik kurumu (tüik)'in geçtiğimiz aralık ayında hazırladığı rapor, tek başına bu iddianın ne kadar komik, ve politikacıların ne kadar yalancı olduğunu ortaya koyuyor.
adalet bakanlığı ve içişleri bakanlığının katkıları ile hazirlanan ve 81 ildeki emniyet birimlerinin kayıp raporlari temel alınarak düzenlenen söz konusu rapora göre, 2008-2011 yılları arasında kaybolan çocukların sayısı 27.000 i geçti.
bu sayının 3.000 ini, devlete ait kurumlardan kaçanlar, 12.000 ini ise, evlerinden kaçan çocuklar oluşturuyor.
fatma abla keşke bu açıklamayı yapmadan bu raporu okusaymış...
[eğer doğru ise] fantastiklikte lord of the rings'i aşan bir açıklama. yalandan kim ölmüş bilmiyorum ama bu rakamları tutturmak için belli ki kağıt üzerinde katliam yapılmış.

[eğer birilerine kapak olsun diye açıklanmışsa] velev ki doğru, o zaman bu sayıyla övünmek ayıp. bu rakamın tespit edildiği gün artık o çocukların sokakta olmaması lazım.
tıpkı iran da eşcinsel yok gibi görünürlük ve varlık arasındaki farka dair bir tespittir. muhtemelen 24 çocuk koruma altına alınmıştır ve böylesine afişsel bir bildiri yayınlanmıştır. yoksa kafanı çevirmek istedikten sonra bize her yer nişantaşı.

(bkz: steril yaşam)
türkiye'deki 24 sokak çocuğu sürekli estetik operasyon geçiriyor sanırım, ben her gün 24 farklı çocuk yüzü görüyorum sokaklarda ! aile ve sosyal politikalar bakanı fatma şahin'e selamlar, sevgiler !
aile ve sosyal politikalar bakanlığına sormak istiyorum, son adedi bir bildirsinler. belki şimdi 26 falan olmuştur, ha ne dersiniz?
24 tane olması ayrı bir kafa lakin bu 24 çocuğu tespit edip öylece bırakmışlar mı yani? dedirten başlık. bu ne saçmalık böyle.
ne kadar saçma dedirten açıklamadır.
açıklama sahibi 24 tane çocuğa rastlamış olmasın.
özlenen açıklama. umarım bir gün gerçek olur. 24'e kadar düşsün o 24 çocuğa ben bakacağım.
(bkz: tutmayın küçük enişteyi )