acaba kulaklık dışarı ses veriyor mu kaygısı yaşayan insan

kalabalık toplu taşıma araçlarında genellikle bu hisse kapılırsınız. için içinizi yer, kontrol ettikten sonra rahat nefes alırsınız.
bu benim. aslında tam da değilim, çünkü kulaklıktan dışarı ses gittiğine eminim. gitmiyorsa bile ben gittiğinden eminim. birkaç kez sert bakışlara maruz kaldım, bir kere de otobüste bir kadın sert bir üslupla uyardı. şimdi kısık sesle dinliyor muyum? hayır, bildiğimi okuyorum. kısık sesle de hiç keyfi olmuyor müziğin. duyma eşiğini düşürmesine rağmen - kibarlık edip sağır olmaya başldım demedim- yüksek sesle müzik dinlemekten vazgeçemeyenlerdenim.
evet, ben bu müziği dinliyorum ve hiçbiriniz umurumda değilsiniz.
urbenears dış kulaklık * kullanıyorsa, bu kaygıyı çoktan geride bırakmış insan tipidir. sonuna kadar açar dinler, kendien başka kimse zaten duymaz. *
genelde rock müzikseverlerin yaşadığı durum.sessiz de dinlenmiyor ki e mecbur.ne çektin be yavrum bu kulaklıktan!
taşırmaz dedikleri kulaklığın çevreye yayın yaptığını, dolmuşta yanımda oturan adam ayağıyla tempo tuttuğunda anlayarak kafama takmayı bıraktığım endişe.
şu an brıthney spears i wanna go şarkısı ile seviştiğim bir donemde acaba dedirten karmaşa.
kulaklarıma yerleşene kadar ,etrafa bakıp acaba ses dışarı gidiyor mu desemde , o yuksek ses, beni transa soktugu anda umrumda mı dünya , bu dert dolu alemde ,kafaya kulaklıktan baska sey takmayacaksın arkadaş ,sonucuna varılan eylem . *

hayvani boyutundan dolayı , küçük sehir caddelerinde ,uzaylı olduğumu düşünenler var. *
benimdir.sesin çevredeki insanları rahatsız etmesinden rahatsız olurum.birde nedendir bilmem istemem insanların duymasını
duyarlı insan örneğidir.
bunun bir üst uzayı olarak: dinlediğin müzikle dalga geçecekleri için insanların yanından geçerken sesi oldukça azaltan ve ıssız bir sokağa girince son ses yapıp hatta mırıldananlar bile vardır. * *

(bkz: osursam kokar mı) * *
toplu taşıma araçlarında hissettiğim olay. tedirginlik oluyor.
iphone'dan çıkan kulaklıkları kullanırken en büyük tedirginliğim buydu. işin kötüsü, kaygıyı yaşamayı geçtim, dışarıya ses verdiğinden de eminim.
toplu taşımada demet akalın dinlerken dönüştüğüm insan. böyle durumlarda derhal beethoven'ın 6. senfonisini açarak üzerime çektiğim "aman allahım yoksa kültürsüz mü?" şeklindeki inanmaz bakışları tek hamlede bertaraf etmenin haklı gururuyla başım dik biçimde yolculuğuma devam ediyorum.
valla bende o konuda muzdaripim kulaklık arıyorumm deli gibi
hiç böyle bir takıntıya girmedim zira rahatsız olan uyarıyor. gerçi 1 aydır kulaklığım kayıp lan.
ki zaten fazla yüksek sesle kulaklıkla müzik dinlemek kulaktaki tüylü hücrelere zarar verir ve işitmeyi bozabilir. dikkat edelim.
müzik dinlerken genelde düşünme moduna geçtiğimden sanki müziği duyarlarsa neler düşündüğümü de anlayacaklarmış gibi hissediyorum. tabii ki de düşüncelerimin otobüste uçuşmasını istemem. kulaklıkları illaki kontrol ediyorum.
dışarı ses verince sıkıntı olmuyorda esas ses yerine ne olduğu belirsiz rahatsız edici bir uğultu verince sıkıntı oluyor.aç hoparlörüde ne dinliyorsan beraber dinleyelim bari diyesi geliyor insanın.