elele yürüyen iki erkek

hollanda'nin 3 sehrinde test edilmistir, asla umursanmayan eylemdir. e hevesimiz kursagimizda kaldi elbet.
insanlar el ele tutuşsa uzasa sonsuzaaa
ankara'da kuğulu parkta vardı , onların ikisi de gaydi ve onlar çiftti. millet bakıyordu ama onların umurunda değildi. kim ne yapabilir ki ?
tebrik ediyorum sizi güzel genç çift.
kafi derecede yapılabildiğini daha önce yaşayarak deneyimledim. belli bir yaştan sonra çok da iştah duymuyor insan. ama herkesin hayatta en az bir kere bu anı yaşaması güzel olur. tavsiye edilir efendim.
litvanyada yaptığımdır
yapınız❤
#direnedirenekazanacağız
yakın bir gelecekte istanbul, izmir, antalya gibi şehirlerimizde bolca görebileceğimiz sevme şekli. lgbt haklarını yüzyıllardır gelişmediği kadar çok geliştirdi ve daha da gelişecek. o yüzden eşitlik çok yakında geleceğini tahmin ediyorum.
geçen senelerde biriyle buluştum. muhabbet iyi hoş. “bana gidelim” dedi. “iyi” dedim. kalktık yürüyoruz. evine yaklaştığımızda “birkaç metre arkamdan yürür müsün” dedi. kendimi o kadar kötü hissetmiştim ki anlatamam. bana göre ütopya olan bir hayatın başkaları tarafından yaşanıyor olmasının ütopya kavramıyla olan çelişkisi beni hep üzer.

kıskandığım erkeklerdir, evet imrendiğim değil kıskandığım.
türkiye şartlarında bir ütopyadır. kadıköy'de mesela tepki çekmeyebilir ama ülkenin çoğu semti muhafazakâr, muhakkak sert tepkilerle karşılaşılacaktır. yine de bu tepkilerden korkup hareketleri sınırlamayı doğru bulmasam da, baskılara boyun eğmemek de bana gerçekçi gelmiyor. insan ister istemez, dışarıdayken sevgilisiyle yakınlaşırken kaygıya kapılıyor. yurt dışını bilemem ama ülkemizde kuşatılmış gibi hissediyorum. sevgilim benim şehrime geldiğinde onun omzuna elimi koymak istedim ama buna izin vermedi ve sokaklarda benimle yakın olmayı reddetti. belki açığa çıkmaktan korktu belki de benimle samimi olmak istemedi, bilmiyorum.

ben el ele tutuşmaktan ziyade beline sarılmayı ya da omzuna kolumu dolamayı seviyorum. bu daha samimi geliyor, içimden de böyle geliyor. el ele dolaşmak toplumun ürettiği bir yakınlaşma biçimi bana göre.

bu arada arap erkekler el ele dolaşırlar, hepsi değil belki ama bazı arap kültürlerinde arkadaşların el ele dolaşması normal karşılanır. türkiye'de de el ele dolaşan arap erkekler gördüm. bunlar sevgili değildi tabii ki.
  • /
  • 2