ceylan ertem

adını anima grubuyla duyuran, çok başarılı, eğitimli şarkıcı. özellikle insandık parçasıyla hem hüzünlendirip, hem düşündürmeyi başarıyor. yaptığı işlerin underrated olacağı muhakkak ama çizgisini bozmazsa ortaya daha çok kaliteli işler çıkaracağı kesin.

(bkz: sen affetsen ben affetmem)
fikrimin ince gülü jazz coverı vardir ki bi de alır gotürür adami.turkiyenin en başarili bayan vokalleri arasindadir
her haliyle muhteşemdir.yeni albümüne çektiği ilk klip şarkısı "ne olursan ol gelme" ile yine beni benden almıştır. çok yaşa emi ceylan

bu gece konserine gideceğim, muhteşem ötesi hatun. gerek sesi, gerek müzikal tarzı, gerek kıyafet seçimleri, gerek duruşu olsun, beni benden alan, içimi eriten bir kadındır.

(bkz: ben bunu yerim dediğiniz şey )
ali adlı parçasıyla beni benden almış bir sanatçı. o nasıl muhteşem bir yorumdur. ali diye bir sevdiğim olsun istedim hatta.
bu cuma günü sevgili naringergedan ve fikir intihali ile birlikte sahne aldığı beyoğlu hayal kahvesine gidip ilk kez dinleyeceğim şarkıcı. eminim çok keyifli geçecek, yanımda böyle iki süper ötesi insan varken keyifli geçmemesi imkansız zaten.
jehan barburla olan düetini dinledikten sonra sevmeye karar verdiğim kadın. ali türküsünü o kadar güzel cover yapamazdı hiç kimse. bayıldım bittim. öpülesi.
sevgili naringergedan sayesinde tanıdığım, o günden beri sürekli dinlediğim ve dün de canlı sahnesini izleme fırsatı bulduğum güzel sesli şarkıcı. hayal kahvesi'nin kötü ses düzenine rağmen ortalığıyıkıp geçti. slow şarkılarda daha az hareket etse şarkıların duygularını çok daha güzel geçirebilir dinleyiciye.
sezen aksu'nun istanbul hatırası isimli hüzünbaz şarkısını en sepya tonlarında başarıyla icra eden, son bakış parçasındaysa parçanın yaralayıcı tavrına münhasır delip geçiren şarkıcı. kendi parçalarındaki kendine özgülük ve yorumlama tarzıysa tartışılmaz. bir de türküleri ve şiirleri ceylan ertem tarzında yeniden yorumlayışı yok mu acıtır, incitir.
sezen aksu tribute işine girmese daha çok seveceğim, yaratıcılıkta sınır tanımayan sanatçı.

bu derece iyi işler yapabilme potansiyeli olan bir insanın sezen aksu hayranlığı bünyede şaşkınlık yaratmıyor değil.
seviyorum bu hatunu. mabel matiz ile de aynı sahneyi paylaşmışlığı vardır. birde ayı sözlük iki yaşında zirvesi ne davet ettik eğer bir konser organizasyonu olmazsa gelebileceğini sıcacık mesajıyla bizzat iletti. sabırsızlıkla bekliyorum.

edit: sahne alamayacağım ama o gece uğramak istiyorum demişliği vardır.
gezi parkında bir kere aynı ortamda bulunmuş olduğum hatundur kendisi. o kargaşada taabiki pek bir iletişimde bulunamadık. lakin en kısa zamanda kendisi ile daha makul bi ortamda denk gelmek isteği içerisinde bulunmaktayım.
çarşamba günü jolly joker'de verdiği konserle kulaklarımızın pasını silen türkiye'nin en güçlü vokallerinden biri. konser boyunca ali ismail'i, abdullah'ı, berkin'i, hrant'ı, madımak'ı unutmayarak gerçek bir sanatçı duruşu nasıl olmalıdır dersi verdi adeta.
(bkz: birsen tezer)
(bkz: jehan barbur )
(bkz: bu su hiç durmaz)

ne denebilir ki üçü bir arada...

http://www.youtube.com/watch?v=0ol8cgmos7m
3. albümü amansız gücenik'le sesini daha çok duyurmuş ve artık "tamam olmuş bu" dediğim, kimyası değişik kadın. gerçekten bu kadının kimyası-kafası değişik, söylediği şarkıları içindeki süzgecinden süzüp de söylediğine inanırım. daha çok şarkı daha çok cover ve düet yapması gereken türüne az rastlanır sanatçı. son zamanlarda keşfettiğim mabel matiz'in gitaristi olan cihan mürtezaoğlu ile düeti "sarı söz" şiddetle dinlenilmesi gereken bir şarkıdır. 1 haftadır replay tuşu ile platonik aşk yaşıyorum. pişman değilim, yine yapacağım.
ve ceyl'ân..
tüm dertli zamanlarımda sesiyle yanımda olan, iyi gelen, umut olan kadın..
güzel kadın..cennetin irmakları
kavaklar
son bakış
ütopyalar güzeldir
istisna
kaçıncı yarın
gönül dağı
deli kızın türküsü
düşmedim daha
ali
vazgeçtim
el adamı
  • /
  • 3