ceylan ertem

"yine de amin" lp'siyle arşivimde bulundurmaktan onur duyduğum sanatçı. sesinde bi'şey var, karşı konulmuyor. ne söylese dinlerim dediğim ender insanlardan.
(bkz:biseksüel)

https://www.instagram.com/p/BoGi7orne06/...

"hayalimde bir kadın canlandırdım. o kadına aşık olduğumu düşünerek o şarkıyı yazdım." 'erkekleri hâlâ çok seviyorum'

"hepimizin içinde kadınları arzulayan bir yan var. bunu kimse inkâr etmesin. ben kadınları da erkekleri de çok seviyorum. inşallah, allah’ım, senden tek bir isteğim var: bir kadınla aşk yaşamak."
tebrikler. demek artık sen de lgbt bireyisin.aramıza hoşgeldin.
kendisinden uzun süredir 'kuir' elektriği alıyordum boşuna değilmiş. nadiren de olsa gaydarımın çalıştığını fark ettirdin. teşekkürler ceylan.
eskiden sevmezdim. artık seviyorum. ne kadar da ikiyüzlü bir insanım.
kendini olmayan sesi ile şarkı söylemek adına şekilden şekile sokan itici kadıncağız.
son açıklamalarından sonra attention whore olduğuna ciddi anlamda inandığım kişi. marjinal olacağım diyerek şarkıları katlettiği yetmiyormuş gibi bir de dikkat çekmek için biseksüellik açıklamaları yapıyor.
biseksüel olduğunu söylediği için attention whore olduğu iddia edilen kadın. çok sevmem ama mantıklı davranmakta fayda var hafiften. ben biseksüelim diye çıkmak her babayiğidin harcı değil bu ülkede.

he bir diğer şey de bile isteye şarkısı bayağı bayağı sağlamdır.
sesini abartılı bir şekilde titrete titrete şarkı okuyan, gittikçe arabeskleşen, farklı görünmek için her şeyi yapan, yeteneğini köreltmiş şarkıcı. şu anki arabeskçi halinden nefret ediyorum. popülerliğe kapıldı gitti.

kimse bilmez belki ama kendisini anima adlı rock grubunun solisti olarak tanımıştım, ilkgençlikte animasal adlı kasedini almıştım bu grubun, hep dinlerdim. türkiye'nin en iyi rock gruplarından biriydi.

kendisini söylediği bu şarkılarla anacağım;

joker:


ütopyalar güzeldir:


saygıdeğer düşman:


sona iki kala:


insandık:
nilüfer şarkısını yazarken bir kadına aşık olduğunu düşünerek yazmış. hımms.

https://www.kaosgl.org/sayfa.php?id=2665...
sen bu dünyadaki en nadide çiçeklerdensin bebeğim(http://kaosgl.org/sayfa.php?id=14764)
  • /
  • 3