ceylan ertem

ve ceyl'ân..
tüm dertli zamanlarımda sesiyle yanımda olan, iyi gelen, umut olan kadın..
güzel kadın..cennetin irmakları
kavaklar
son bakış
ütopyalar güzeldir
istisna
kaçıncı yarın
gönül dağı
deli kızın türküsü
düşmedim daha
ali
vazgeçtim
el adamı
bir kaç ortaçgil şarkısına kadın sesi deydiren kadınlardan bitanesi.severim,dinlerim çokça.
cadı avı projesiyle yeniden yorumladığı şarkılarıyla beni kalbimden vurmuş lgbt yanlısı sevdiğim sanatçı.
ceyl'ânın 1 mart pazar günü saat 17:00 - 19:00 arası beyoğlu mephisto kitabevinda imza günü var.
ve sonunda ceyl'ânı görebileceğim.. heyecanla, aşkla, umutla bekliyorum!
3. albümündeki el adamı şarkısına klibi çekmiş bulunmaktadır. klipte aynadaki yansımasıyla yıldız tilbe'yi andırıyor aynı zamanda hareketleri ile de. ayı sözlüğün 4.yaş zirvesinde murat çopur'a rastladığımızda klipten ve ceylan'ın 4. cover albümünden de bahsetti. 4. albümün sadece coverlardan oluşacağı sezen aksu ve selda bağcan'ın dahi şarkılaırnın olacağını anlattı. resmen bir ünlüler geçidiydi o gece curcuna.

el adamı klibi için;
klasikleşmiş bergen parçası olan bir erkek yüzünden'i yeniden yorumlamış deyim yerindeyse şarkının anısına koymuştur..

bkz:
tarzını duruşunu sevsem de el kol mimik hareketlerinin kontrolden çıktığı anlarda bi gülme geliyor ama pek severim.
tüm duyguları aşırı yaşayan kadın,çok göze batıyor tüm mimikleri
keşke bir daha yıldız tilbe şarkısı söylemese dediğim ses sanatçısı. şarkıların orijinalini bilmesem sanırım asla dinlemezdim.
klipte bi ''ortalık malı!'' deyişi var, dersin ana avrat küfrediyor. ve bunu gayet sakin, düz bir tonlama ile yapıyor. bence gayet başarılı.
görünüş itibariyle soğuk canlı tanışma itibariyle sıcak ve neşeli insan. söyleşi yapmak istedim kabul etti sorularımı gönderdim bir daha ne ses ne haber... gene de iyidir müzikte.
haksızlık ettiğimi kabul ediyorum yorumcu çok güzel. zamanında -hatırlamadığım- bir şarkısı sebebi ile ceyl'an ertem'i dinlememiştim ta ki odalarda ışıksızım'ın cover yorumunu dinleyene kadar. bu aralar kör heves düetine taktım. artık, beni sesinle ele geçirdin ceyl'an. forever, listen ceyl'an.
adını duymanın bile bazen iyi hissettireceği müzisyen. ne güzel ses, ne güzel yorum, ne güzel yürek. hep şarkı söyle sen güzel kadın.
ay bohemim bakın tarzından dolayı irrite olduğum lakin şu odalarda ışıksızım adlı kayahan eserini resmen yaşayarak söylemiş.önyargımdan dolayı kendisinden ve hayranlarından özür diler,iyi dinlemeler dilerim:

çok seksii çok bi o kadar da güzel şarkilari var söylerken şarkilari extra bi ceylan ertem çikiyo içinden yaşayarak ve duygulu söylüyo şarkilari itinayla takip ediyorum.kırmızı ruj sürmekten hiç vazgeçme ceylan
yeni albümü geliyor. sony müzik youtube kanalından yine de amin isimli albümünü tanıtan bir teaser yayınlamış.
esmer klibi yayınlandı. elinden geldiğince eşcinsel teması yerleştirmiş içine. iki kadın ile iki erkek klibin sonlarında yanyana getiriliyorlar. bize bir göz kırpmış diyebiliriz. eline sağlık ceyl'an.

twitter hesabı üzerinden “her zaman içimizden en güçlü sesiyle bağıran; savaşa hayır” şeklindeki paylaşımı sebebiyle hedef haline getirilen şarkıcı. tepkiler sonrası sözünün arkasında durdu: “yurtta sulh cihanda sulh.” şeklinde bir twit daha gönderdi. en son “allah kimseyi faşist yapmasın" diyerek twitter hesabını kapattı.
2013te bir bursa hayal kahvesi konserinden sonra kulisinde kendisiyle ve tüm ekiple yakından tanışma şerefine nail olduğum ufak tefek şirinlik budalası kız. çok fazla cover yapıyor ve çok uzatıyor bazen ama gönül dağı efsane onu tek geçerim. ha bir de zamanında myspace üzerinde fikrimin ince gülü nü coverlamıştı. ney ile yapılan mükemmel bir coverdı. lakin kayboldu o kayıtlar da
sesini, duruşunu, hayata bakışını, şarkılarını o kadar çok seviyorum ki, şarkıları ayrı güzel, klipleri ayrı güzel. en sevdiğim parçası

  • /
  • 3