bir eşcinselin heteroseksüelle evlenmesi

mevcut yönelimine karşın bir seçimdir. eşcinsel karakter biseksüel de olabilir, halis gay de. evlenmesinde bir engel de yoktur. ancak baskı ve zorunluluk dışında yapılan evlilikler hem her iki tarafı mutsuz eder, hem de çatırdamaya mahkumdur.
sevdiği bir hetero ve evleniyor...?
böyle bir yüreğe sahip insan varsa anlından öperim, hem benimle olcak hem karşı cinsle.
bu tür evliliklerde gayet mutlu mesut yaşayanlar da, anne baba olanlar da mevcuttur. bazen heteroseksüel olan için birlikte yaşadığı insanın cinsel yöneliminden çok kişiliği önem kazanabiliyor. insanlar tabularını aştıklarında sevgilerini de çoklayabilirler ve hem kendi cinslerini hem karşı cinsi aynı anda sevebilirler.
aşk bu cinsiyete, yönelime bakmaz dedirten olaydır.
eğer biromantik ve homoseksüelse olabilir mesela. ancak eğer homoromantikse yüksek ihtimal toplum baskısıdır, ne yazık ki.
ruh hastalığıdır. şu salakça durumu çok normal bir durummuş gibi satmayın insanlara!
eşcinsel bir erkek olarak heteroseksüel bir erkekle evlenerek gerçekleştirmek istediğim durum.
oğlum ne gülüyosun çok mu komik, hayal kuruyoruz şurda.
bir insan kendisine bunu nasıl yapabilir , sanırım hayati tehlike düzeyinde bir çevre baskısı oluyor ki hem kendilerine işkence ediyorlar hem eşlerine .eğer varsa çocuklarına hayatı zehir ediyorlar.

üstelik cinsellik olmaz ki orada. kalkmaz bi kere. karşı taraf anlar bence.

umarım bu çevre baskıları azalarak biter.ama siz yılarsanız daha çok yolumuz var.
heteroseksüel erkeklerin odunluk düzeyini düşününce kadın için eğer seviyorsa tek dezavantajı cinsellik ve sevgi açlığının doyurulamaması olabilir.esas sorun evlenen eşcinsel erkeğin yaşayacağı derin duygusal boşluk.asla sevemeyeceğin biriyle hayatı paylaşmak bunu karşı tarafa hissettirmeden yaşayabilmek imkansız olsa gerek.sonuç olarak evlilik sürse bile yaşanacak psikolojik sorunlar kaçınılmaz gibi.
benim çevrede böyle biri var. adam 40 yaşında, hareketlerinden herkes gay olduğunu biliyor. çok tatlı bir abimiz. köylüymüş bu esasen. ailesi zorla evlendirmiş bunu köylü bir kızla. 2 çocuğu var yine bu abimizin. acaba nasıl çocuk yapabildi bilmiyorum. sonuçta zor olsa gerek. 10 yıldır da böyle evli. eşi de bu durumu biliyor bence. flörtü falan yok bence abimizin ekstra olarak. garip ama bu şekilde yaşayanlar var.

edit: amma çok "abimiz" demişim. haha
haksızlıktır net. hem de iki tarafa da haksızlık. iki taraflı da haksızlık. her türlü haksızlık. yapmayın etmeyin ne kendinize, ne karşınızdaki insana bir ömür boyu tutmayacağınız bir sözü vermeyin.
bir eşcinselin heteroseksüelle evlenmesi yüzdedoksan toplum baskısı ile olmuş ya da ibneliğim ortaya çıkmasın durumudur. istisnalar var aile hayatı yaşamayı isteyip yapanlar da var elbette gördüm.

bir eşcinselin evli biri ile ilişki yaşaması apayrı bir durumdur. evli olan için zordur gizli bir hayat daha yaşamak zorunda kalacak elinde değil. birlikte olduğu kişi için de bir o kadar hatta daha fazla zor olabilir. ailesiyle tanışıyorsa çok zorlaşabilir. kendi kendine sürekli hesaplaşmalar, vicdanla kan davalık olmalar falan sürer gider. cemil ipekçinin dediği gibi çocuklarının zamanını çalamam düşüncesi hep önceliğiniz haline gelir böğrünüzde böyle yumruk gibi birşeyle yaşarsınız ilişkiyi.
bunlar saçma gelebilir bu işlere girmem diyebilirsiniz ama malesef insan aşık olacağı kişiyi seçemiyor. gördüm duydum öğrendim söyledim..
ben olaya eşcinsel birey penceresinden değil de hetero penceresinden bakmaya çalışırım. düşünsenize, sizi çok seksi ve şehvetli bulduğunu düşündüğünüz biri aslında öyle değil. daha kötüsü de aldatılıyorsunuz ve aldatıldığınız kişi sizin hemcinsiniz değil. bildiğin travma.