muharrem ince

chp'nin cumhurbaşkanı adayı.
tam rte ile baş edebilecek kapasiteye sahip. kavga ise kavga, laf ise laf, hoyt ise hoyt, eyy ise eyyy. hitabeti de iyi. bir yandan da fizik öğretmeni. diploması falan var yani. bence olabilecek en iyi adayı seçtiler.
bugün yalova'daki ilk mitinginde "karamollaoğlu’nun, akşener’in, perinçek'in imzasıyla uğraşma. demirtaş’ı hapiste tutma; gel erkekçe yarışalım." dedi.

1 saat kadar önce paylaştığı anneler günü mesajı çok iyiydi.

https://twitter.com/vekilince/status/995...
soyadı ince, hissettirdiği kalın olan cumhurbaşkanı adayı chp'li milletvekili.
cnn türk ekranına çağırmışlar, sorularıyla sıkıştırıp zora sokmaya çalışıyorlar. fakat adam öyle hazır cevap ki sunucuyla beraber soru soran 4 gazetecinin surat ifadelerini görmeniz lazım. yakında programın tamamı youtube'da yayınlanır, buraya eklerim. cidden gazetecilerin suratları fena düştü.
konuşurken sık sık ataerkil ifadelere başvuruyor.
kötünün iyisi olarak bizleri pek bir umutlandırmış cumhurbaşkanı adayı.
en azından yeni şeyler öğrenebilir, algılarını açabilir gibi duruyor.
çok güzel küfrediyor, valla sabahtan beri kaç oldu dinliyorum. çok hoş gerçekten.

https://m.facebook.com/story.php?story_f...
sabah yaptığı basın açıklamasında seçim gecesi kendisini merak edip fikir yürütenlere şizofren demiş. ayrıca basın açıklaması öncesinde trt'yi salondan kibarca kovu. mitinglerimin 1 dakikasını bile vermeyen trt'nin burada ne işi var şeklinde haklı bir tepkisi var. 15 milyon oy aldığını, oy veren herkese teşekkür ettiğini, türkiye'nin çoğunluğunun tek adam rejimini istediğini, demokrasiyi reddedenlerin çoğunlukta olduğunu, sıkıntılı bu yeni sürecin içinde hep birlikte zorluklar çekeceğimizi, mücadelesine devam edeceğini, hedefinin 30 milyon olduğunu söyledi. gece ona kızanlar sinirlenenler oldukça fazlaydı fakat basın açıklaması sonrası tekrar sahiplenildi, twitterda uzun süre boyunca #yürüönümüzde hashtagi 1. sırada yer aldı. basın açıklaması da bence gayet doyurucuydu, benim de gönlümü aldı. artık siyasi ve politik hiçbir konuya kafa yormak istemiyorum.

bugün attığı tweetle 81 ile giderek teşekkür konuşmaları yapacağını açıklamış oy verdiğimi saklamayacağım siyasetçi...
iyi konuşmaydı. olmadı başkan, kısmet değilmiş.

ibadet gizli olmalıdır vs. gibi tipik masalları okuyan chpnin eskimiş cumhurbaşkanı adayı. geçenlerde ayasofya için şükür namazına da katılmış. oradaki fotoğraflarının ondan habersiz çekildiğine eminim!

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/chpli...
bir siyasi intihar nasıl gerçekleşir onun örneğini muharrem ince günbegün gösteriyor.

erdoğan'ın kaybetmesi ile ilgili bir motivasyonu olmadığı ortada. e troller de sosyal medyada iyi gazlıyor, bu da aşikar. neresinden tutsak elimizde kalıyor. büyük hayal kırıklığı.
fatih altaylı ile çıktığı yayında "önce muhalefetten kurtulmak lazım" sözüyle stratejisini de belli etmiştir. türkiye için tarihi bir dönemeç haline gelecek olan seçimlerde akp ve cumhur ittifakı'nın bir an önce yıkılmasından ziyade ana muhalefet haline gelmeyi hedef olarak tutturduğu görülüyor.
2018 de arkasında olmuştuk. seçim akşamı yaptığı saçmalıkları sonrasında nefret etmiştim. şuan yaptıkları da inanılır gibi değil. bir çok kişi truva atı olduğunu düşünüyor. 100 bin imza için de akp teşkilatlarının destek verdiği ortaya çıktı. sanırım yine "adam kazandı" demek için çaba içinde. birbirine hiç benzemeyen, hiçbir ortak paydası olmayan muhalif partiler birbirlerine destek verirken, tekrar parlamenter sisteme dönmek için çaba içindeyken bunun amacı nedir anlamıyorum.
100.000 imzayı geçti. ve sağda solda -hakikatten sağda solda tek tük seçmen- birinci turda bitirelim bu işi ince'ye oy verelim diyenler var. bu arada son günlerdeki tutarsız davranışları da ince'nin ne derece psikolojisinin bozulduğunu bize gösteriyor.
bir dönem peşinden koşmuş biri olarak hayretle izliyorum kendisini. ne yapmaya çalışıyor anlam veremiyorum. ne olacağını veya olamayacağını çok iyi bildiği halde, akp destekli bu imza toplama komedisiyle nereye varmak istiyor? acı bir durum hem de böylesi bir dönemeçte.
bir önceki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde chp teşkilatlarından görmediği desteğin faturasını ona sonuna kadar inanan insanlardan çıkaracak gibi duruyor. daha sağduyulu davranmasını beklerdim. üstelik tavrı da biraz erdoğan gibi.

eski flörtümmüşcesine kendisine şu dizeleri yazmak istiyorum

''bak muharrem kalbinin temizliğine inanıyorum, yani bir şeyler olabilirdi gerçeten. ben de çok istedim, denedik. o günkü heyecanımı hala hatırlıyorsundur, günlerce gözüme uyku girmedi. ama olmadı işte. bu konuda seni çok suçluyor da değilim emin ol. ama sanırım... sanırım artık senin gibi birini istemediğimi daha iyi anlıyorum. bu noktada bana çeşitli zorluklar çıkaracağını duydum. lütfen kendinden ve benim dışımda gelişen şartlara duyduğun nefretin acısını benden çıkarma. sevgiyle kal... ''
(eski çıktığın) benim de söyleyeceklerim var

ayrıca: *
  • /
  • 3