muharrem ince

chp'nin cumhurbaşkanı adayı.
tam rte ile baş edebilecek kapasiteye sahip. kavga ise kavga, laf ise laf, hoyt ise hoyt, eyy ise eyyy. hitabeti de iyi. bir yandan da fizik öğretmeni. diploması falan var yani. bence olabilecek en iyi adayı seçtiler.
bugün yalova'daki ilk mitinginde "karamollaoğlu’nun, akşener’in, perinçek'in imzasıyla uğraşma. demirtaş’ı hapiste tutma; gel erkekçe yarışalım." dedi.

1 saat kadar önce paylaştığı anneler günü mesajı çok iyiydi.

https://twitter.com/vekilince/status/995...
soyadı ince, hissettirdiği kalın olan cumhurbaşkanı adayı chp'li milletvekili.
cnn türk ekranına çağırmışlar, sorularıyla sıkıştırıp zora sokmaya çalışıyorlar. fakat adam öyle hazır cevap ki sunucuyla beraber soru soran 4 gazetecinin surat ifadelerini görmeniz lazım. yakında programın tamamı youtube'da yayınlanır, buraya eklerim. cidden gazetecilerin suratları fena düştü.
konuşurken sık sık ataerkil ifadelere başvuruyor.
kötünün iyisi olarak bizleri pek bir umutlandırmış cumhurbaşkanı adayı.
en azından yeni şeyler öğrenebilir, algılarını açabilir gibi duruyor.
çok güzel küfrediyor, valla sabahtan beri kaç oldu dinliyorum. çok hoş gerçekten.

https://m.facebook.com/story.php?story_f...
sabah yaptığı basın açıklamasında seçim gecesi kendisini merak edip fikir yürütenlere şizofren demiş. ayrıca basın açıklaması öncesinde trt'yi salondan kibarca kovu. mitinglerimin 1 dakikasını bile vermeyen trt'nin burada ne işi var şeklinde haklı bir tepkisi var. 15 milyon oy aldığını, oy veren herkese teşekkür ettiğini, türkiye'nin çoğunluğunun tek adam rejimini istediğini, demokrasiyi reddedenlerin çoğunlukta olduğunu, sıkıntılı bu yeni sürecin içinde hep birlikte zorluklar çekeceğimizi, mücadelesine devam edeceğini, hedefinin 30 milyon olduğunu söyledi. gece ona kızanlar sinirlenenler oldukça fazlaydı fakat basın açıklaması sonrası tekrar sahiplenildi, twitterda uzun süre boyunca #yürüönümüzde hashtagi 1. sırada yer aldı. basın açıklaması da bence gayet doyurucuydu, benim de gönlümü aldı. artık siyasi ve politik hiçbir konuya kafa yormak istemiyorum.

bugün attığı tweetle 81 ile giderek teşekkür konuşmaları yapacağını açıklamış oy verdiğimi saklamayacağım siyasetçi...
iyi konuşmaydı. olmadı başkan, kısmet değilmiş.

ibadet gizli olmalıdır vs. gibi tipik masalları okuyan chpnin eskimiş cumhurbaşkanı adayı. geçenlerde ayasofya için şükür namazına da katılmış. oradaki fotoğraflarının ondan habersiz çekildiğine eminim!

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/chpli...
  • /
  • 2