gri

Durum: 50 - 0 - 0 - 0 - 30.06.2017 03:12

Puan: 547 - Sözlük Kezbanı

1 yıl önce kayıt oldu. 6.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 3

ayı sözlük yazarlarının anlık şiir denemeleri

ruhumda hep, köksüz tarikatlar

masaldan yoksun bir ormanın sesi
uçsuz bucaksız bir içi varmış gibi girişi
kulağım da, hep aynı kuşun sesi
boynu bükük ilerlediğim, ıssız bir yürüyüş bu benimki..

böğürtlen, tavşan hepsi aynı dişlerimin arasında
dişlerimde birşey mi var yoksa anne,
neden taşıyor aynı renk, her defasında?
yüzüm yalnız olduğunu bilirken, biliyor ve bilen bir tavırla..

bu ormanın adı;
koyu ve karanlık tonları hatırlatsın,
herşeye alışan kararlı insanları unuttursun.
içinde bir erkek daha olsun,
onu arayım, bulayım ve gidiyim burdan..

kurokuma

uzun zamandır yoktur. ota boka yazması özlenmiştir yav.

sevgilinin en sevimli hali

sen zaten yaşadığın taşrada üniversite kazanmışsındır. o kazanmıştır başka bir taşrada.

yaz tatili gelmiştir, dönmüştür memleketine.

gözlerine kalem çekmiş; biraz utangaç, biraz asidir. gençtir, hayat doludur, seviyordur, yakışıklıdır; karşındadır..

yeni akit

genel yayın yönetmeni kadir demirel, evinde 'damadı' cemil karanfil tarafından bıçaklanarak öldürülmüştür.

https://twitter.com/GreyHatJoker/status/...


yeni bir sol atılım

türkiye komünist partisi'nden yeni bir sol atılım çağrısı:

http://ilerihaber.org/icerik/tkpden-yeni...

tkp'nin, bende merak uyandıran 'sol atılım' çağrısıdır. gezi'den sonraki süreçte kendini ciddi şekilde sorgulayan ve yeni bir yapılanma için cesur bir hamle yapan tkp'nin, 4 haziran'da bostancı gösteri merkezi'nde yapacağı buluşmadır. sürecin az çok takipçisi olan birisi olarak parçaları birleştirdiğimde, ilerici, halkçı, özgürlükçü, devrimci bir cumhuriyet için mücadele eden ciddi bir 'kitleselleşme' sürecine girmiş "yeni tkp" bekliyorum.

2017 başkanlık referandumu

"geldikleri gibi giderler"

mavi liman

cem karaca'nın sesinden:

beyaz tv'de hayır'cıların şeytan ilan edilmesi

çığrından çıkılmışlığa bir başka örnek:

https://twitter.com/Haberdar/status/8287...

mazzy star

bu da benden olsun o zaman:

mazzy star - look on down from the bridge

5 şubat 2017 memleket için hayır buluşması

birleşik haziran hareketi tarafından, istanbul caferağa spor salonu'nda, 5 şubat pazar günü, saat 15.00'de gerçekleştirilecek olan buluşmadır.


https://www.facebook.com/events/61085539...

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

münir özkul - mavi gözlerin tatlı şirin sözlerin

mustafa suphi

türkiye komünist partisi’nin, ilk merkez komitesi başkanı. kendisi ile beraber on dört yoldaşı 28 ocak 1921 tarihinde trabzon sürmene açıklarında katledilmiştir. suphi ve on dört komünist'in ölümü hakkındaki yaygın kanaat, katliamın enver paşa taraftarları tarafından yapıldığıdır.

http://ilerihaber.org/icerik/tkpden-onbe...

http://ilerihaber.org/icerik/tkp-trabzon...

bediüzzaman said nursi

(bkz: soba ile sohbet etmek )

"mübarek soba, benim teessüratımı ve tazarruatımı dinleyen tek ve menfaatli arkadaşım bana haber veriyor..." bak güzel kardeşim bu cümleyi ekşi'den "cegevara" kurmuyor; bu ülkede, azımsanamayacak sayıda kişinin "bilgin" addettiği insan, bu cümleyi kuruyor. bu coğrafyanın dinci meczuplara olan sempatisinin, sadece küçük bir örneğidir bu her fotoğrafın da somurtarak poz veren dayı.

rıdvan dilmen

gizli gay

hepimizin hayat şartları farklıdır ancak; bunların evli ve gizli olanlarından felaket tiksiniyorum. yanların da küçük çocuklarını görüyorum bir de.. bu tip insanlardan herşeyi beklerim. sizin ben o yalan dolu, tırsak ve vicdansızca yaşadığınız hayatlarınıza tüküreyim!

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

can gox - dal goncayı bir sabah

murat beşer

kendisi 1962 doğumlu, "yoldan çıkmış simalar" dan biridir. bildiğim kadarıyla da cumhuriyet ve sol'da köşesi olan müzik eleştirmeni.

doğu perinçek

fidel castro

2016 yılının bizden aldığı bir başka değerli insandır. 55 yıl önce gerçekleşen küba devriminin lideri. hoşçakal comandante! dünya halklarının mücadelesi sürecek!


http://ilerihaber.org/icerik/fidel-castr...

yıllar sonra ilk kez nisan ayında, komünist parti'nin kongresinde konuşan castro, yakında öleceğini söyleyip partililerden inandıkları ideallere sahip çıkmalarını istemişti.

rothmans

tavsiye üzerine, 8 tl olduğu için yoklukta iyi gider diyerek aldığım ve 2 aydır kullandığımı fark etmemle birlikte yoklukta olduğumu bu olay üzerinden de anladığım, ingiliz sigarası. ingilizlerin yine o farklı olma çabalarını bir kez daha gün yüzüne çıkaran, filtresi değişik bir desenle üretilmiş, fiyatı uygun, tadı kötü olmayan sigaradır.
zifir: 9 mg
nikotin: 0.7 mg
karbon monoksit: 9 mg
  • /
  • 3
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 50

bugün ve bugün

özdemir asaf'ın çok sevdiğim şiiri.

öyle çabuk geçiyor ki günler.
hele sen de bir bak hayatına.
daha dün doğmuşuz sanki.
yeni okula başlamışız,
yeni sevmişiz.

öyle çabuk geçiyor ki günler.
hele sen de bir bak hayatına.
yarın bitecek sanki her şey.
yarın ölecek gibiyiz.

daha doymamışız yaşamasına.
günlerimiz dün bir, bugün iki.
sakın bir şey bırakma yarına.
yarın yok ki.

25 yıl sonra bakıcılarını gören şempanzelerin mutluluğu

linda koebner, 25 yıl önce bir hepatit araştırma laboratuvarında tutulan şempanzeleri kafeslerinden çıkarıp vahşi doğaya uyum sağlamalarına yardım etmiş.25 yıl sonra tekrar ziyarete geldiğinde şempanzeler kadını hatırladıkları gibi birde sarılıp yanından ayrılmamışlar.

http://haber.sol.org.tr/video/video-semp...

akp

pensilvanya'da bulunan molla ile cumhuriyetin ne kadar ilerici değeri varsa düşman olan, milli bayramlarda utanmadan rapor alıp törenlere katılmayan, ''dindar nesil'' istiyorum kafasıyla yola çıkıp imam hatip ortaokulları açabilecek kadar ileri giden, militan, kendi cumhuriyetine düşman bombok bir nesil yaratmayı başarabilen, emperyalizm ve siyonizmin taşeronluğunun doğrultusunda ılımlı islamcı,gerici bir coğrafya oluşturabilmiş,devlet kadrolarına parti yapılanmasından ve tarikatlardan adamları sokmayı başarabilmiş (özellikle hakimler ve polisler), ırak işgali için amerika'ya üs açmış, yine emperyalizme ve siyonizme ses çıkartan ve(ya) çıkartabilecek potansiyele sahip suriye ve lübnan topraklarına cihatçıları sürmüş bir hükümet ve gözü dönmüş topluluğun taraf olduğu şavaşın ortasında bu soytarılarla yüzü yüze bakıyoruz.21 yaşında bir komünist olarak sözlükteki devrimci, laikçi, sosyalist, yurtsever yani kısaca tüm ilerici arkadaşlara, abilere, ablalara, ayılara,yoldaşlara bu partiye ve zihniyetine karşı gençliğe hitabeden bir alıntı yapasım geldi.malum özellikle şu ''ohal'' günlerinde içi iyiden iyiye boşaltılan laikliğin artık açık açık tartışılmaya açılması, sola karşı iyice yıpratma, yargılama, pasivize edilmeye çalışıldığı bir süreçten geçiyoruz. bu gemide ve bu zamanda birlikteyiz..yalnız ve aciz hissetmeyin diye:

"bir gün, istiklâl ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. istiklâl ve cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

ey türk istikbalinin evlâdı! işte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; türk istiklâl ve cumhuriyetini kurtarmaktır!"

josef stalin

rus değil gürcüdür."bir insanın ölümü trajiktir, 10 insanın ölümü dramatiktir,1 milyon insanın ölümü ise sadece bir istatistiktir.” sözünün sahibi değildir. ayrıca sovyet rusya'nın değil sovyetler birliği komünist partisi'nin genel sekreteridir. 1940 tarihinde troçki'nin suikast sonucunda meksika'da öldürülmesinin talimatını vermiştir.
abd öncülüğünde avrupa'da uygulanmaya konan marshall planına karşı sosyalist ülkelerin ekonomik ve siyasi birliğini amaçlayan ve sosyalist ülkeler arasındaki ticareti geliştiren comecon'u kurdu. lakabı, gürcü dilinde çivi (koba) olan stalin 5 mart 1953'te moskova'da öldü.

eşcinsel öğrencinin cinsel yönelimi sebebiyle okuldan atılması

dün haberi okuyunca sarılmak istediğim liseli kardeşim. keşke sözlükten birkaç kişi olayın takipçisi olsak ve bu çocuğa ziyarette bulunsak.

gizli gay

hepimizin hayat şartları farklıdır ancak; bunların evli ve gizli olanlarından felaket tiksiniyorum. yanların da küçük çocuklarını görüyorum bir de.. bu tip insanlardan herşeyi beklerim. sizin ben o yalan dolu, tırsak ve vicdansızca yaşadığınız hayatlarınıza tüküreyim!
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.