bir heteroya açılmak

biraz uzun bir entry olacak kusuruma bakmayın

(bkz:özet) heteroya aşık olan zavallı bir gay'in aşkını kusması.

***

mart ayında tanıştığım x kişisine önce uzaktan bakıp "hmm hoş adam" demiştim. ama sonra hiç aklımdan çıkmayışı garip bir ikileme sokmuştu beni. zamanla unutsam da ara sıra instagram'da kapalı olan profiline bir iki bakıp çıkardım. haziran'da şans eseri bir daha karşılaştık. ben tabi elinde tesbihli, sakallı gizli takılanlardan olduğumdan hiç yürümemiştim. ulan dedim, bunu neden kendime yapıyorum. e hoş adam, kendime neden bir şans vermeyeyim? sonra ben bu x ile görüşmek için karşılaştığımızın ertesi günü instadan ekleyip yazdım. iş yerine çağırdı görüştük. iş çıkışı onun arkadaşlarıyla bir yere gideceğiz, kapıda laf arasında hızlıca "ara sıra yazabilir miyim sana?" dedi.

ben durur muyum çılgın atıyorum ama tabi delikanlılıktan * ödün vermeyeceğim ya. "tabi tabi kardeşim ne zaman istersen" diyorum. sonra gidiyoruz içiyoruz falan bu benim sandalyeme arkadan yaklaşıp "bu gece bende kalacaksın" diyor ve omuzlarımı sıkıyor. ben o sıra uçuyorum. ilk iki gün adeta rüya gibi, çift gibi takılıyoruz. balkonunda otururken "burada seninle çok kahvaltılar yapacağız" , "birlikte sabahlayacağız dışarda" hayalleri falan kuruyor adam. bir başka gün masada biseksüellik muhabbeti dönüyor, koluma kolunu sürtüyor "rahatsız oldun mu?" diyor.

ben de düşündüm; eh bundan açık mesaj olamaz. "yooo olmadım?" diyorum. "yaa" deyip boynuma kadar elin günün içinde okşamaya kalkınca sertçe itiyorum. "napıyorsun oğlum" falan deyip taşağa vuruyorum. ama içimden de tamam diyorum sanırım nokta atışı ilk ve tek oldu süperim ben, çok iyiyim, başardım.

sonraki gün x kişisi sanki yok kişisi. birden kesti ilgi alakayı. ne olduğumu anlamadım. whatsapp'tan bir gün öncesine kadar kalpleşip "bizim gidişat iyi değil ha ehemehe" diyen adam mesajlarımı okuyup yanıtlamıyor falan anlayacağız. ben tabi saplantı haline getirdim, bir iki gün daha gittim. sanki bir bok parçasıymışım gibi davranıyor, arkadan yürüyor, onu beklediğimde sen ilerle diye işaret ediyor falan. len dedim bu ne yapıyor?

yine yanına gideceğim gün aradım bunu. işim var da biraz sonra konuşsak? dedi bana. iyi dedim. akşamına ortak arkadaşlarla içmek için bir mekana gittik. benim tabi üzerimden domuzluk akıyor bu şerefsiz niye bunu yaptı bana falan diye. bana mesaj atıyor "bu gece ev arkadaşım yok bende kal." tamam diyorum, gece bitiyor eve yürüyoruz. "niye moralin bozuk senin?" diyor. "birinden hoşlanıyorum." diyorum. "kim, ben mi?" diyor. ben tabi dumur. "hee, sen amk" diyorum, o da gülüyor "çok eğlendim yaa, takılıyorum." diyor.

sonra yol boyunca kim, kim sorularının arasına benim işte, söyle benim hadi ya of gibi ısrarlar ve bokunu çıkarmalar ekleniyor. evine gidiyoruz. bir ton ısrar da evde. bir kız arkadaşının ismini söylüyor ara sıra, reddettiğim halde. en son dayanamıyorum "evet sensin" diyorum. "oh be, niye bu kadar zorlanıyorsun? onur duydum, çok mutlu oldum" diyor.

sonra mı?

sonra gidip uyuyor. ben uyandırıyorum, temelli ailemin yanına döneceğimi söylüyorum -ki bunu yaptım, şu an kilometrelerce uzaktayım- buna gerek olmadığını söylüyor, iyi değilim diyorum. iyi ol ve geri dön diyor. elbette ne dönüyorum ne de yazıyorum.

ek bilgi: öğreniyorum ki bana birkaç kez ismini sorduğu kız arkadaşı benden hoşlanıyor. o kıza da küçük kardeşi gibi değer verir korur kollar.

şimdi sonuç olarak ne mi oldu? ben gittim, ona aşık oldum, açıldım. hayatımda ilk kez yaptım bunu. daha yirmi üç yaşında bir bakir ve erkek kezbanı olarak buna cesaret ettim. sonra ne o yazdı, ne ben. böyle askıda kaldı, aptal gibi kalakaldım. merak ettiğim acaba arkamdan ne diyor? arkadaşlarına anlatırken nasıl kahkahalar atıyor?

rezillik, kepazelik ve yanlış anlamanın dibine vuran bir garip zavallı gay hikayesi okudunuz. sonuna kadar okuyanlara helal olsun.

(bkz:sözlüğü foruma çevirmek)
selam kardeş.

öncelikle aşık olduğunu düşünmüyorum. sendeki pek çok eşcinselin çevrelerindeki heteroseksüel erkeklere duydukları hayranlıktan ibaret. muhtemelen ortak bulduğun davranışlarınız ve ortak ilgi alanlarınız falan da olmuştur.

ayrıca sağlıklı bir cinsel hayatın olduğunu da düşünmüyorum çünkü bu tarz heteroseksüel erkeği kafaya takma olayları genelde sağlıklı cinsel hayatı olmayan, kendi yolunda ilerleyemeyen eşcinsel erkekler de oluyor.

ayrıca eşcinselliğini kafana çok taktığını düşünüyorum. neden mi? öncelikle açıldığın adamın arkandan konuşmasından korkuyorsun. herhangi bir kadın veya erkek açıldığı adamın arkasından konuşmasından korkar mı, korkmaz. kendini kabul eden bir gay için de böyle. bence bir yardım alıp obsesifliğini atmalısın.

kendini kabul ettikten sonra o adam ne aklına gelecek ne de acaba arkamdan ne demiştir diye endişeleneceksin.

son olarak aklıma adamın bahsettiğin kadın için senin gay olup olmadığını sorguladığı geldi. kardeşi gibi sever dedin ya, senden de şüpheleniyorsa bunu ona ispatlamak için seninle bu derece yakınlık kurmuş olabilir. tabii bunları yaparken de bir miktar heteroflexible olması gerek falan.

işin özü bu tecrübeyi kucakla. dersini al. kendini daha çok sev ve güvenli sularda seni anlayacak kendini kabul etmiş erkeklerle takıl.
arkadaşlar bir de erkeklerin birbirine el kol şakası yapması heterolar arasında tamamen taşak konusu. az sanayiye falan gitseniz millet enseye şaplak göte parmak takılıyor. eğitim seviyesi düştükçe bu tarz temaslar olağanlaşıyor. o tarz temasları çok şey etmeyin.
% kaç heteroseksüel olduğunu merak ettiğim arkadaş. kinsey skalası'na göre 0 noktasında kaç insan var ki? aslında hep bundan dolayıdır o heteroyum diyenlerin birbirlerini parmaklayıp birbirlerinin siklerine saldırmaları.bir hetero anlasın ondan hoşlandığım direk kendince gülmeye veya dalga geçmeye başlıyor çok çirkinim ve cüceyim tanrım neden ben? bir de açılsam gülerek kalpten gidebilirler,herkese bağıra bağıra bu hobbit benden hoşlanıyormuş lan ahahahauwusu diyebilir,yada tek bir yumrukta benim gibi narin bir insanı sakat bırakabilir,ya şuradan bir siktir git bebe de diyebilir bilemedim?sonuçta ya 31 ya da başka seçenek yok neyse ben yönelimi aseksüelliğe doğru kaydırmaya çalışacağım.
onlar bana açılıyor .. bak cidden biz heteroseksueliz ama nasıl oluyor falan gel aşkım korkma diyorum ve lgbt+ bayrağının adli tıpta incelenen darbe yemiş bir vakada gözlemlenebilecek olan renk geçişlerini yaşatıyorum korkma önce mor sarı geçişleri muhtemel bu zevk tonajında sen sadece bir insansın heteroseksüel olduğun için seni aşagılamıcam gel aşkım .. aa o da bir de bakmışsın ki adamın makatı vlyadük ayol patlıcan tarlasına dönmüş ablamız ( entry yanlış anladım biliyorum ama bu sizin doğru bildiğiniz anlamına gelmez ya da benım yanlış anlamama rağmen bu gereksiz metni neden yazdığımı benim anlamama rağmen bu enty gönder butonuna basmayacağım anlamında da gelmez .. gelirse de eksi oy verirsiniz soğursunuz yani sıkıntı yapmayın her entry me eksi oy vererek sayenizde sözlükte aşifte olma hayallerim suya düşecek ! )
o kız senin eşcinsel olduğundan şüphelenmiş olabilir, bu da o yüzden seni denemek istemiş olabilir belki. iletişim kurmak için yeterince fırsatınız olmuş, hoşlandığını da söylemişsin. "onur duydum" falan baya geçiştirmek. heterolar çok sever böyle şeyleri, hakkaten gururları okşanıyor yani. o yüzden gerçekten seni etkilemeye çalışmış olabilir sırf ondan hoşlanıp hoşlanmayacağını test etmek için. alacağını almış dönmüş yatmış. biseksüelse zaten etrafında kadınlar da olduğu için böyle tesadüflerin kıymetini pek bilmez ama eğer eşcinselse ve senden gerçekten hoşlanmışsa cevap yazardı diye düşünüyorum çünkü her zaman böyle tesadüfler karşımıza çıkmıyor.

bir dahaki sefere kafanda kurmadan önce açıl mümkünse. kurup da yorma bu kadar kendini, bütün ihtimaller olabilir. yeme kendini.
zamanında ofiste bana açılan bir gey olmuştu. heteroseksüel olduğumu düşünüyordu ( hoş, gerçeği bildiğini halen sanmıyorum). ben heteroseksüel bireylerden beklenen ideal hareketleri sergilemiştim kendisine ( roleplaying). anlayışla karşıladığımı, her açıldığı heteronun benim kadar anlayışlı olmayacağını, teklifinden onore olduğumu vesaire söyleyip kibarca reddetmiştim. tipim olmadığı için mi? hayir tamamen işyeri kurallarım bunu gerektiriyorndnsbbbs. tabii ki lan tipi için! bir de bunu yaparken çok güldüm lan içimden puhajajahah. ne kadar üzüldü garibim halbuki sevinmesi lazım ne diyon lan değişik deyip dovse miydim! geyler için hayat çok zor azizim. zuhahahhaha
yalnızca sevilen kişiye açılmak anlamı taşımamalıdır. ailenin hetero bir bireyine açılmak, eşcinsel olduğunu itiraf etmek anlamına da gelebilir. eğer sizi biraz olsun anlayışla karşılayacağına inandığınız biriyse anlatmayı deneyin, inanılmaz rahatlatıyor.
ilk gençlik platoniğim (bkz: yaşar) ile abi kardeş kıvamına gelince, tillahını gerçekleştirdiğim eylem. hatta "sen hiç düşündün mü? kız olsan kolayca elde edebileceğin adamları çaktırmadan izlemenin ne kadar zor olduğunu" gibi akıl almaz itirafvari açılımlarla yürümüş de olabilirim. ama sağolsun yaşarcığım bir "ben biliyordum zaten, sen zaten rahat ol, bunun sıkıntısını mı çekiyordun, benim için değişen hiçbir şey yok, sen hala aynı canım tuncamsın" mesajıyla içime sular serpmişti.
bence en zor şeylerden biri ama her yer hetero dolu bakmamak da zor oluyor yani o yüzden sadece ortam mecralarında bakınmak lazım öbür türlü olmayacak birşeyin peşinden gidiliyor ve sonunda üzülen yine biz oluyoruz
bunu bir kere yaptım henüz üniversite çağındayken hoşlandığım ölüp bittiğim çocuğa yazdım uzun uzun faceten sonra da gönderdim, bekledim cevap yazacak mı diye günlerce hiç cevap vermedi, sonra tekrar yazdım özür diledim kendisinden rahatsız ettiğim için ve doğum gününde kutlama mesajı gönderdim son olarak ve cevap verdi umarım mutlu olacağın birisiyle birlikte olabilirsin dedi. eyw. dedim
hem heteroseksüel birine aşık olup hem de yaptığı tüm şaka yollu atakları pas geçerseniz eve eliniz boş gitmek zorunda kalırsınız ana temalı yazı.onca aksiyon ve imadan sonra en azından birine pozitif bir dönüş beklerdim.belliki bu işlerde tecrübesi olan biri yinede kendini kabullenmiş kişinin atak yapması gerekir.normal şartlarda yazılan profilde birinin sizi sapık ilan edip en iyi ihtimalle psikiastriste gitmenizi tavsiye ederek sizi evden atması gerekir. ama aşk çok ağır bir yük biri size pat diye aşığım dediğinde hoşlansanız bile durup düşünür işi zamana bırakmak istersiniz. heleki bu duyguları geçtim cinselliği bile tabu olarak gören ataerkil bir toplumda büyümüş birinin hemen sindirebileceği şeyler değil bunlar.isterse karşılıklı olsun.kendini kabullenememiş yada arada kalmış birine aşık olmak heteroseksüel birine aşık olmaktan daha kötü.onun gitgelleri ve pişmanlıklarıyla uğraşmaktan psikolojiniz alt üst olur.burada olduğu gibi.
hoşlandığın kişi hetero olmayabilir. ayrıca soğuk davranma olayı ile senin sert çıkışın ve o kişinin kız arkadaşının senden hoşlanması yakın zamanlara denk gelmiş. belki bu sebepten kötü davranmış olabilir. senin ondan hoşlanman onun için mutluluk duyduğu bir şey ise bence hetero olma ihtimali düşük. yine de eğer kendi içinde senden hoşlanan kız arkadaşı ile ilgili olarak senin ağzını arayıp bu sebepten senle olamayacağını düşünüyorsa sonuç aynı kapıya çıkar. her şeye rağmen sen kendini açabilmeyi ve hislerine sahip çıkabilmeyi hem gay olmak hem de genel anlamda başarmışsın. bu çok değerli ve cesur bir davranış bence.
her zaman hoşlanıyor olmak gerekmiyor. kimi zaman söylemek istiyorsun ve söylüyorsun. bir kişiye açıldım o da heteroseksüel biriydi. sebebimse içimi rahatlatmak ve bunu umursamayacak birilerini görmek.
birsürü hetero arkadaşıma eşcinselliğimi anlattım , destek oldular.

hetero birine de aşık oldum. ona da aşkımı açıkladım. sonuna kadar dinledi , eşcinselliğimi biliyordu zaten yıllardır. ben onu biseksüel sanardım. kibarca ve özür dileyerek , üzülerek hetero olduğunu söyledi. arkadaşlığımız devam etti , ben de imkansızı aramayı bıraktım. hala iyi arkadaşız hatta 7 yıl olmuş arkadaşlığımız. iyi heterolar da var hem de azımsanmayacak kadar.
yazın abimle gerçekleştirmeyi planladığım şey. homofobik olmadığını öğrendim önceden ama yine de götüm atmıyor değil. varsa bir tavsiyeniz kesinlikle hayır demem
geçtiğimiz hafta bir hetero erkek arkadaşıma dertlerini, duygularını içine atan biri olmamdan yola çıkarak açılan muhabbette gerçekleştirdiğim eylem. daha önce de açıldığım olmuştu, somut bir kişiden de bahsetmiştim ama kendimi suçlu hissetmiştim. ondan sonrası biseksüel olduğumu söylediğim arkadaşlarımın heteronormatif davranışları neticesi somut bir şey anlatmamaya geri dönüştü ve duygularımdan bahsedemiyordum. kadınlardan hoşlandığımda yaşadıklarım genelde içimde kalıyordu. bu arkadaşımsa biseksüellik hakkında bir bilgisi olmamasına rağmen ben açıkladıktan sonra, hoşlandığım kadından ve ona karşı gizlemek zorunda hissettiğim duygulardan bahsedebildiğim biri oldu benim için. üstelik bu kez daha açık ve kendimi suçlu hissetmeden, hoşgörülüyormuş gibi hissetmeden.
karşınızdaki insan homofobik olmasa bile zor olan eylem. çünkü o güne kadar sakladığınız şeyi, yalanlarla süslediğiniz hayatınızı ve aslında hiç görmedikleri bir sizi bir anda öğrenmek karşınızdakine ağır gelebiliyor. kimisi çabuk kabulleniyor. kimisi konduramıyor. ama bir şekilde alışıyorlar bu duruma.

sonra da soru sorma evresi başlıyor. siz cevapladıkça parçalar kafalarında yerlerine oturuyor. o güne kadar söylediğiniz yalanlar, şüphelendikleri bazı davranışlarınız, hal ve hareketleriniz bir bir anlam kazanıyor. yine de zorlu bir süreç. karşınızdaki insanın size hoş görüyle yaklaşması çok önemli.
  • /
  • 2