bir heteroya açılmak

karşınızdaki insan homofobik olmasa bile zor olan eylem. çünkü o güne kadar sakladığınız şeyi, yalanlarla süslediğiniz hayatınızı ve aslında hiç görmedikleri bir sizi bir anda öğrenmek karşınızdakine ağır gelebiliyor. kimisi çabuk kabulleniyor. kimisi konduramıyor. ama bir şekilde alışıyorlar bu duruma.

sonra da soru sorma evresi başlıyor. siz cevapladıkça parçalar kafalarında yerlerine oturuyor. o güne kadar söylediğiniz yalanlar, şüphelendikleri bazı davranışlarınız, hal ve hareketleriniz bir bir anlam kazanıyor. yine de zorlu bir süreç. karşınızdaki insanın size hoş görüyle yaklaşması çok önemli.
tamamen karşınızdaki insana bağlı.

şöyle ki, 1 senedir kendini keşfetmiş biri olarak söyleyeyim birkaç arkadaşım benim cinsel tercihimi bilmekte. en kolay söylediğim kişi ise cinsiyeti erkek olan bir arkadaşımdı. karşınızdaki kişi eğer ki size sizin cinsel kimliğinizin kendisi için önemli olmadığını hissettirebilmişse o güne dek, çekinmeden açılın.
normalde arkadaşlarımı iyi seçemem ama açıldığım iki tane yakın hetero arkadaşım vardı, biri kızdı, biri de erkekti. ikisinde de hiçbir değişim olmadı bana karşı. ilginçti, çünkü erkek olan homofobikti. ben açıldıktan sonra eşcinsellerin haklarını savunan mesajlar falan attı facebook'a. vay be.
başlığın “heteroseksüel olduğunu düşündüğün birine açılmak” olarak değiştirilmesi gerektiğini savunuyorum.

sadece iki yakın arkadaşıma söyledim, benim erkeklerle de deneyimim oldu diye. ikisinin de eli ayağına dolaştı. yani tepki gösterdiler falan değil olay. yaptıkları bana ikisinin de eşcinsel olduğunu düşündürtmektedir.
........boş kuyuya taş atmakla eşdeğer beyhudelik
  • /
  • 2