sevgilinin en sevimli hali

aslında her hali başka bir güzel, her hali başka bir özeldir. kendisine spoiler olacağından söylemeyeyim ki şımarmasın eşek sıpası.
sanırım uyurken. hem de tüm horlamalarına rağmen. melek misali.

(bkz: benim hiç sevgilim olmadı, size sevgili diyebilir miyim)?
(bkz: sevgili sözlük)
traş olduktan sonra sizin t-shirtünüzü giymiş halde çekinip gönderdiği fotoğraftaki halidir.
pijamalı halleri çok tatlı bence. bir de senelerce denizden korkup yüzemeyen bir sevgilimin, korkusunu yenip bir karış suda çocuklar gibi saatlerce yüzmesini en sevimli hallerin en üstlerine koyarım.
bulaşık yıkarken ki o çaresiz ve savunmasız hallerine bayılıyorum
çorapları konusunda çok hassas bir sevgilim vardı, en sarhoş, en uyku sersemi, en yorgun hallerinde bile çorapların sağını solunu doğru ayağına geçirdiğinden emin olmak için 2 kere kontrol ederdi, inanılmaz sevimli gelirdi bana bu.
giyinmek için dolabını açıp iç çamaşırlarıyla dakikalarca dolabın karşısında kararsız durduğu hali. her seferinde arkadan gidip sarılma isteği uyandırır.
sabah kalkıp işe gitmek zorunda kaldığı vakitte sizin güzel uykunuzu imrenerek seyredip üstünüzü örten halidir.
kendi sirtini lifleme özürlü oldugundan, bütün vücudu, kafasi dahil sabunlu bir halde, ben onun sirtini liflerken, gözlerine sabun kaçmasin diye gözlerini simsiki kapattip ayni anda dudaklarini amcuk gibi büzüstürdügü an.
'ne olur, hadi ya. hadi ne olur hadi' derkenki halidir. öyle bi bakarsınız sonra 'sevgilimden değerli mi lan' der yaparsınız istediği şeyi
şaşkın haller genelde sevimli olur. * *
yemek yaparken yüzündeki o bilmiş eda.çok sevimli ve tatlı.
uykudan uyanıldığında onu sizi izlerken bulduğunuz o an. uykunun verdiği salaklıkla ağız burun kaymışken o buğulu buğulu size bakar.
duştan çıktığı o 'ilk' an ve uyuyor olduğu ve ilk uyandığı anları fazla fazla sevimli olmaktadır kendisinin. *
evde kendinden geçercesine dans ettiği an.
insana sevdiğinin her hali tatlı ama illa içinden cımbızlamak gerekirse... benim sevgilim için; çocukca gülümsemesi (azıcık şımarıkça), uyuması ve onun tikine dadandığım zaman ki hali *
uyurkenki hali. hani o kocaman cüssesine rağmen hala minicik yavru bebek gibi ellerini yumruk yapıp göğsüne çekmiyor mu?! ... işte her sabah ben buna aşık oluyorum. yeniden ve yeniden.
  • /
  • 2