eğitim sistemi

bizim ülkemizdeki eğitim sistemini beğenenler vardır beğenmeyen vardır tabii konu kişiden kişiye göre değişir .
ben ülkedeki bazı eğitim anlayışını gözden geçirilmesi görüşündeyim

ilk okulda tarih derslerinde öyle şeyler anlatılırdı ki şahsen bir yunan , fransız , ingiliz görsem gırtlağına yapışıp öldürecektim ..
atatürk konusunda sırf bize aşılamak için samsuna eski püskü bir gemiyle hava kapalı ve yağışlıydı diye hocalar söylerdi zannederim ki

zaman geçtikçe yunanlıların ingilizlerin fransızların bizim ülkedeki insanlardan daha iyi olduğunu anlıyorsun
lakin atatürkün de gayet son derece de modern bir gemi olan bandırma vapuru , hatta havanın da gayet açık olduğunu söylerler ?

böyle bir eğitim gördüm ..
sağlam bir versiyonu cehaleti alır. ama eşşekliğe çare olanı henüz icat edilmemiştir.
her 5-6 yılda bir yapılan değişikliklerle temelindeki kolonlar birer birer kesilmekte olan ve en son yapılanlarla temeline adeta dinamit döşenmiş sistematik bilinçsizleştirme sistemimiz
“ ben öğretmen olmak isteyenleri eminönü camisinin önünde bekleyen güvercinlere benzetiyorum bekliyorlar ki biri önlerine yem atsinlar. allahtan çocuklarim memur olmadilar” diyen bir milli eğitim bakanın başında olduğu sistem ve insana acaba neyin kafası ki diye sordurtuyorlar gerçekten; ben de istiyorum aynısından.
bu memlekette olmayan bir sistemdir!
eğitim değil, sıçım-sikim sistemsizliğine dönüştürülmüş rezil bir kargaşa hakimdir!

(bkz: yeni türkiyenin eğitim planları)
hara gibi bir sistem. yarış atı yetiştiriyor. sonrada beyin göçü. göçer tabii ki adamın 20 yıl iflahı sökülmüş, ölene kadar düdüklemenin peşinde sistem.