özdemir erdoğan

bunun homofobik olduğu bilinirdi. dönemi çoktan bitmiş bir ayağı çukurda bir tip gidip şeriatçı esra elönü'nün programına çıkmış ve daha önce yaptığı gibi zeki müren'e tehlikeli demiş sahne şovu nedeniyle. gökkuşağı bayrağı açanlara da provokatör demiş. her gün ayrı bir nefret söylemi.

https://twitter.com/yirmidorttv/status/1...
https://twitter.com/yirmidorttv/status/1...

bilmeyenler için: şarkıcı gibi bir şeydi. küçük kızlara sevgisini (!) anlatan şarkıları varmış 70lerde. çocuklara tecavüz eden yobazları aklayanların kanalında çıkıp bu lafları etmesi de manidar elbet.

https://tele1.com.tr/baris-atay-zeki-mur...

araştırınca daha da tuhaf şeyler çıkıyor. masonluktan istifa ediyorum diye beyanat vermiş, akpye sınırsız destek vs. bir de şu çıktı. sanırım sezen aksu'ya ahlaksız demiş.

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/ozdem...

(bkz:döl israfı)
(bkz:pedofil)
(bkz:sübyancı)
zeki müren nefretinin sebebi gazino döneminde fahrettin aslan tarafından zeki müren'e bunun önerilmesidir. zeki müren de onun sesi detone sahne ışığı yok deyip üvertür ya da alt kadro olarak kadrosuna katmamıştır. kuyruk açısının sebebi 50 yıla dayanan bir maksim gazinosu hikayesine dayanıyor. bu olay hayatta iken adnan şenses tarafından teyit edilmiştir. yanılmıyorsam canlı yayında savaş ay ile a takımında ö.e.ye ağzına geleni söylemişti. adnan şenses zeki müren tarafından kendisine de yasak geldiğini ama zeki müren'i taklit etmeye çalıştığı için bu yasağın haklı olduğunu açıklamış, ö.e. içinse detone sesli kukla benzetmesini yapmıştır.

sezen aksu nefreti'ne gelince, yak bir sigara ve küçük bir aşk masalı gibi parçalarda sezen'le düet yapması hatta beraberinde eurovision'a gitmek istemesi ve eurovision olayının yatmasıdır. sezen aksu kariyerinin ortalarında ali kocatepe gibi arkadaşlarının teşviki ile bu adamla düet yapmak gibi bir hata yapmıştır. valla o kadar uyumsuz sesler ki ali kocatepe neden bir onno tunç olamadı sanırım yanıtı burda saklı. aynı ali kocatepe ali şarkısını hem sezen aksu ya hem nükhet duru ya vererek bir dönem bu ikilinin de arasını açmış, hatta nükhet duru başka sebepler de eklenince ali kocatepe ile yıllarca küs kalmıştır. 1985 yılındaki eurovision faciasından sonra sezen aksu 1 yıl önce çıkan ve fırtınalar koparan sen ağlama albümünün ekmeğini de yiyerek yavaş yavaş kraliçe olurken, ö.e. ile bu tarihten sonra kimsenin çalışmak istememesi ve kariyerinin bitmesi ne nefrete zemin hazırlamıştır. unutmayın ki kıskançlık ve nefret en güçlü duygulardır ancak ölümle mezara girer yaşarken asla bitmez. sezen historysinde ö.e.'den pek bahsedilmez. mesela sezen aksu onno tunc'u silahla kovaladığına evine bastığında kadar saklamadan anlatırken ö.e.'de nasıl bir uğursuzluk varsa hiçbir anısında bu isme yer vermemiştir.

zeki müren ve sezen aksu üstün yetenekli iki sanatçı iken, kaknem adamların ona laf çakmak istemesi günümüzde çok yadirganmamalı bence. çünkü birincisi al elmaya taş atan çok olur ikincisi pek çok sanatçı cidden ya aç ya da tarih sahnesinden silinmek üzere. maddiyat ve gündeme gelme saikleri ile hükümete yanlayarak pastadan pay alma derdine düşmüşler işin özü bu. kimbilir ö.e. bir kaç güne trt müzik kanalında belki de programa başlar olur mu olur şaşırmam. ki bunun örnekleri var.