arkadaşlar arasında

velvele.net editörlerinin lgbti+ mücadelesinin güncel tartışmalarından ve kavramlarından bazılarınızı arkadaşlarıyla konuştuğu podcast serisi.

on bölümün tamamı podcast dinlenen tüm platformlarda; sunuş yazısı ve diğer ilgili şeyler linkte:

https://velvele.net/2023/11/23/yeni-podc...
1. bölüm: yaasss queenn!! bir yas tutma biçimi olarak gullüm

"bu bölüm çok ağır başlı bir bölüm olacaktı. ⁠velvele⁠ editörleri ⁠ilker⁠ ve ⁠bawer⁠ kayıttan önce saatlerce aralarında bu bölümün açabileceği yaraları konuştular, içlerine dert oldu. ancak set, ışık, kamera hazır olunca planları suya düştü ve şu hayatta en çok güldükleri podcast bölümünü yas üzerine kaydettiler. ülkenin doğusu ve batısındaki farklı cenaze geleneklerine rağmen aynı çiğliklerden mi bahsetmediler? aile fertlerinin cenaze evlerinde çıkardıkları kavgaları mı anlatmadılar? bölüm sonunda ölümün hem gözyaşını hem de kahkahayı taşıdığını anlayan ikili, sizi “ilginç” bir yas deneyimine davet ediyor. mendillerinizi ve yelpazelerinizi hazırlayın. "

spotify linki: https://open.spotify.com/episode/157OesW...

twitter: https://twitter.com/velvelemelvele/statu...

instagram postu: https://www.instagram.com/reel/C0OsdNQII...
2. bölüm: her nerede konuşuluyor ve konuşturuluyorsa: cinsellik

bihter ve behlül ilk kez 2009’un haziran’ında birbirine ziyagil köşkü’nün serasında kavuşmuş, aşkla sevişmişti. peki, biz neden bihter’imizin bu mutlu gününü sansürsüz izleyemedik? ve neden o sahne çekilirken beren saat ve kıvanç tatlıtuğ arasında bir yastık olduğu bilgisine sahibiz? cinselliği konuşmanın hem ayıp olduğu hem de kuytu köşelerde mütecaviz şakaların arasına sıkıştırıldığı bir coğrafyada, cinsellik üzerine içerik üretmenin ne menem bir şey olduğunu editörlerimizden fulden ve ⁠mentalklitoris⁠ podcast’inin yaratıcısı ve sunucusu ⁠hazal sipahi⁠ hasbıhal ettiler. “seks pozitif olmadan asla!” şiarına sıkı sıkı tutunan ikili, onaya dayalı, kapsayıcı ve kimsenin bahsetmekten utanç duymadığı bir dünyada cinsellik kim bilir nasıl konuşulurdu diye de düşündüler. eh tabii, cinsellik konuşan o kız olmanın ne gibi varsayımları beraberinde getirdiğini de didiklediler.

https://open.spotify.com/episode/2YdMWWb...