güllü

bir arabesk şarkıcısı.sesi güzel,kendi güzeldir. kibariyeye on bin basar.sanırım bu kadar tatlı olmasınıda çingene olmasına borçlu.
hiç dinlemediğim bir tarz lakin kadife sesiyle iyi söyler aslında. bazen içki masalarında arkadaşlarım sayesinde dinlemek durumunda kalıyorum, çok itici gelmiyor.

en bilindik şarkıları;

(bkz: değmezmiş sana)
(bkz: çıldıracağım)
(bkz: ödüm kopuyor)
(bkz: oyuncak gibi)
(bkz: kopamam senden)
türkan şoray'ın canlandırdığı karakterlerden biri idi. cevval bir karadeniz kızını canlandırıyordu. ve ne zaman bu ismi duysam aklıma o filmden bir replik gelir (güllü'nün namusu temzilenmiş midir,temzilenmemiş midir?)
türkiyenin adele idir. aşk adına can acıtan şarkıları vardır.*
hiç sevmediğim tarzda söylemesine rağmen bir çok şarkısını sevdiğim kişidir. tabi ben eski zamanlarından bahsediyorum, ciddi ciddi güzel arabesk şarkıları vardır.
büyükçekmece de pavyonda sahne alıyor *.
kadife sesi insanın içini okşuyor doğrusu. ama o güzel sese rağmen o kadar damar dinleyemiyorum. depresyona giresim geliyor.

bi de bildiğin bidon gibi şişko olmuş.
çocukluk dönemimden hatırladığım kadarıyla güllü'yü baya bir kesim dinliyordu. deli fişek şarkıları vardı herkes bilirdi. fakat kötü bir evlilik veya bir ilişki yaşadıktan sonra ayrılamayışı ile gündüz programlarında sürekli yerini alıyordu. ağlıyordu, gördüğü şiddeti, kırık burnunu, zorla gördüğü muameleleri anlatıp ağlıyordu.

belki bir bergen değildi ama kendi çapında bir kitlesi vardı, kibariye gibi zorla ıkınarak o sesi çıkarıp adamın ciğerine ciğerine vuruyordu. uyuşturucu ve kötü ilişkileri sonucunda kariyerinde hızlı bir gerileme vardı. takip ettiğim dinlediğim bir şarkıcı değil fakat çaldığı zaman beni hep askerlik dönemime götürür. anısı vardır.

gaziemir hava teknik okullarında baya baya açık sinema şeklinde açık alandaki dev televizyonda klibi sık sık buket tv denilen kanalda denk gelirdi. "kopamam senden" şarkısı. şimdi de nilüfer turizm beni o an'a götürdü.