kanada'dan iğrenç müzisyenlerin çıkması sorunsalı

şöyle bir kendi arşivime baktığımda ne kadar iğrenç müzikler dinlediğimi farkettim: (ezbere bildiğimden değil, gugildan kopya çektim)
annihilator, arcade fire, black ox orkestar, broken social scene, chromeo, crystal castles, d.o.a., death from above 1979, decoded feedback, destroyalldreamers, do make say think, dragonette, fly pan am, front line assembly (ve bir sürü projesi), godspeed you! black emperor, images in vogue, jokers of the scene, junior boys, lesbians on ecstasy, godspeed you! black emperor, martha & the muffins, men without hats, metric, mstrkrft, neil young, thee silver mt. zion, skinny puppy (ve bir sürü projesi), the tea party, venetian snares vs vs vs...
illet olurum, çaldığında radyoyu kapatırım, orası ayrı ama celine dion dolayısıyla özür dileyen kanadalı oranı pek de ciddiye alınacak bir oran olmasa gerek.
anglofonlar için olan ama francofon olanlar için olmayan sorunsal. ginette reno, diane dufresne, garou ilk aklıma gelen başarılı franco- canadienne şarkıcılardır.
celine dion ve diğerlerine kanada da yaşayan biri olarak ne kadar kıl gitsem de bryan adams ın ve alanis morissette in hakkını yedirmem arkadaş. özellikle bryan adams ı ergenken dinlerdim bende çok anısı var.
yukarıdaki listeye gururla dan mangan'ı ekleyebiliriz.*
taylor swift ve justin bieber 2012 mtv müzik ödüllerinde üçer tane ödül kaptilar agalar... igrenç derken? neye göre, kime göre?
feist
the organ
tegan and sara gibi müzisyenler benim için antitezini oluşturur.
the organ
ve
feist
bence bu akıl dışı iddia için yeter de artar bir cevaptır.

günümüz sorunsalı diye adlanlandırabileceğim en büyük olgunun, bizi merkezi çevresinde toplamayı başarmış olan tüketim toplumu öğelerimiz ve bitmek bilmeyen açlığımız olduğunun altını çizerek koca kanada'dan bir justin bieber çıktı diye tüm ülkeyi ateşe vermeye gerek yok diye düşünüyorum.
bu başlığı açanın fan death'ten haberi yok sanırım. ayrıca bryan adams !
akla, türkiye sanki iyi müziğin merkeziymiş gibi konuşuyorlar, düşüncesini getiren başlıkçık.
kesha,justin bieber,carly rae jepsen gibi son dönemin mide bulandıran ergen şarkıcılarını çıkarması nedeniyle kanada gerçek bir imaj sorunu yaşamaktadır
(bkz: shania twain) *
(bkz: michael bublé) *
(bkz: alanis morissette)
(bkz: avril lavigne) *
(bkz: metric) *
(bkz: simple plan) * gibi gibi uzar gider bu listeyi çürütmek için. muhakkak vardır. onlarda da türkler de olduğu gibi eline mikrofon alan albüm çıkarıyordur, sebep o.
olum crystal castle kötümü lan

şaka lan bok gibi
yok canim iyileri de cikiyor diyenlerin en yakın damdan atlamasını gerektiren önerme. alanis morissette gibi bazı istisnalar çıkmış olsada justin bieber ve avril lavigne gibi ergen starlar faciasını yine bu ülke başımıza musallat etmiştir.

ps: tabi bu türkiye'nin müzisyen çıkartma konusunda ordan daha rezil bir yer olduğu gerçeğini değiştirmez.

sırf the weeknd nedeniyle bile katılmanın olanaksız olduğu önerme.

başlık şöyle olmalıydı;

kanada'dan çıkan her şarkıcının dünyada liste başı olması
  • /
  • 2