kanada'dan iğrenç müzisyenlerin çıkması sorunsalı

feist
the organ
tegan and sara gibi müzisyenler benim için antitezini oluşturur.
(bkz: shania twain) *
(bkz: michael bublé) *
(bkz: alanis morissette)
(bkz: avril lavigne) *
(bkz: metric) *
(bkz: simple plan) * gibi gibi uzar gider bu listeyi çürütmek için. muhakkak vardır. onlarda da türkler de olduğu gibi eline mikrofon alan albüm çıkarıyordur, sebep o.
ters örneği kesinlikle rushtır. muazzam bir progresif rock ziyafeti sunar kendileri. ha bir de tea party vardır, ki kendileri eşsizdir.
şöyle bir kendi arşivime baktığımda ne kadar iğrenç müzikler dinlediğimi farkettim: (ezbere bildiğimden değil, gugildan kopya çektim)
annihilator, arcade fire, black ox orkestar, broken social scene, chromeo, crystal castles, d.o.a., death from above 1979, decoded feedback, destroyalldreamers, do make say think, dragonette, fly pan am, front line assembly (ve bir sürü projesi), godspeed you! black emperor, images in vogue, jokers of the scene, junior boys, lesbians on ecstasy, godspeed you! black emperor, martha & the muffins, men without hats, metric, mstrkrft, neil young, thee silver mt. zion, skinny puppy (ve bir sürü projesi), the tea party, venetian snares vs vs vs...
anglofonlar için olan ama francofon olanlar için olmayan sorunsal. ginette reno, diane dufresne, garou ilk aklıma gelen başarılı franco- canadienne şarkıcılardır.
taylor swift ve justin bieber 2012 mtv müzik ödüllerinde üçer tane ödül kaptilar agalar... igrenç derken? neye göre, kime göre?
bu başlığı açanın fan death'ten haberi yok sanırım. ayrıca bryan adams !
akla, türkiye sanki iyi müziğin merkeziymiş gibi konuşuyorlar, düşüncesini getiren başlıkçık.
kesha,justin bieber,carly rae jepsen gibi son dönemin mide bulandıran ergen şarkıcılarını çıkarması nedeniyle kanada gerçek bir imaj sorunu yaşamaktadır
yok canim iyileri de cikiyor diyenlerin en yakın damdan atlamasını gerektiren önerme. alanis morissette gibi bazı istisnalar çıkmış olsada justin bieber ve avril lavigne gibi ergen starlar faciasını yine bu ülke başımıza musallat etmiştir.

ps: tabi bu türkiye'nin müzisyen çıkartma konusunda ordan daha rezil bir yer olduğu gerçeğini değiştirmez.