mizah anlayışı olmayan menopoz ruhlu huysuz tip

yapılan her espriye alınıp gücenen ve derhal savunmaya geçip neşeli ortamın ağzına sıçan mutsuz tiptir. herkes mutsuz olabilir, bunda sorun yok da, bunun mutsuzluğu farklı bir sebepten kaynaklanır. her şeyi ciddiye alma ve kişisel algılama gibi bir sorunu vardır. ortaya atılan bir lafı bile üstüne alınıp savunmaya geçip yapılan güzelim mizahın ağzına eder. bu da büyük ihtimal kendi kusurlarının aşırı bilincinde olmasından kaynaklanmaktadır. kendi kusur ve eksiklikleriyle ilgili ofansif mizah yapılınca dayanamayıp içinden ağlar dışından çemkirir. aşağılık psikolojisi bunu gerektirir, zira kendiyle de barışık değildir. halbuki herkesin zibilyon tane kusuru varken kimse trigger olup da mizah yapan kişinin üstüne çullanmaz. insan kendi kusurlarını kabul edip bunlarla yaşamayı öğrenmeli ve gerekirse kendiyle dalga geçmeyi de bilmelidir. yoksa hayat bu tiplere zindan olur. ömür boyu güvensizlik sorunu yaşayıp, etrafta onların kusurlarıyla ilgili yapılan esprilere karşı savunmaya geçmek için pusuya yatarlar.

- iki dakika ciddi olabilir miyiz berkecan???
- *sigh* hay amk senin ciddi dura dura cenaze merasimine çevirdin ilişkimizi.

(bkz:self-conscious)
(bkz:aşağılık psikolojisi)
bu sözlükte de 1-2 tane bulunmaktadır bunlardan. başkasına yaptığım esprinin savunmasını yapar. başkasıyla aramdaki samimiyeti kıskanır. ilgiyi üstüne çekmek ister.

ve çeker de.
thepillars isim istemiş. sözlükte var 1-2 tane demişim ben burada. bana göre o 1-2 kişi ile albertcamus'a göre 1-2 kişi aynı kişi olmayabilir. herkesin kendine göre huysuz ve provokatif bulduğu 1-2 kişi her zaman vardır. ne de olsa sözlükte kutuplaşma ilk kez yaşadığımız bi şey değil. hetero ve lezbiyen karşıtlığını ilk kez görmüyoruz. haliyle o 1-2 kişinin ismini vermek gereksizleşiyor. çünkü sabit 1-2 kişi değil.

mesela bir başkasına göre bu 1-2 kişi'den birinin adı 'a' diğerinin adı 'ç' ile başlıyor olabilir. benim de yakın bir zamanda başkasıyla aramdaki şakalaşmaya burnunu sokan 1-2 kişi vardı. ille isim vermek zorunda değilim çünkü onlara göre ben, bana göre onlar huysuz. hangimizin adını vereyim?

thepillars üstüne alınma seni kastetmiyorum. sen favori sözlükçü listemdesin:

https://ayisozluk.com/sozlukculerin-en-s...