sony xperia go

sony mobile ın son zamanlarda çıkarttığı telefonlardandır. 4 yıllık telefonumun bana daha fazla dayanamaması ve yarı yolda bırakması üzerine kullanmaya başladığım telefondur. özellikleri söyledir:

olumlu özellikleri:

-kulanılış açısından oldukça temiz bir arayüze ve pürüzsüz geçişlere sahip orta düzey ama üst beklentilere de cevap verebilen bir telefondur.
-telefonda takılma problemi yaşanmamaktadır. ancak animasyonlu duvar kağıdı kullanıldığı zaman fazla olmasada performans kayıpları yaşanmaktadır.
-almadan önce 512 mb ram'in yetip yetmeyeceğini bilmiyordum ama kullandığım kadarıyla ona da söylenecek laf yok.
-ekran ayarları iyi bir şekilde yönetildiği vakit şarj sıkıntısı yaşatmayacaktır. gün içerisinde konuşma, internet bağlantısı ve nadirende oyun oynadığımda şarj dayanma süresi 24 saat civarındadır. bunun dışında sade bir kullanımda şarjı 36 saate kadar çıkmaktadır.
-android ice cream sandwich güncellemesi ile şarj dayanma süresi artıyor, performansı iyileşiyor ve daha kullanılışlı bir hale geliyor. mart ayından itibarende jelly bean güncellemesi alacak bir telefondur.
-telefonun en cezbedici özelliğinden biriside toz ve su dan etkilenmemesi. bir çok kez denedim ve kusursuz. (1 metreye kadar suyun altında 30 dk dayanmaktadır)
-telefonu aldıktan sonra da google play'den box uygulamasını indirdiğinizde 50 gb, süresiz ve ücretsiz depolama alanına sahip oluyorsunuz.
-fotoğraf makinası ve müzik konusunda zaten sony'den kötü bir şey beklenemez. daha iyileri elbette vardır ama mobil için gayet güzel hatta yeri geldiğinde mükemmel.

olumsuz özellikleri:

- şarj süresi biraz daha geliştirilebilir.ama ne olursa olsun tatminkar ve yarı yolda bırakmaz.
- ekran çözünürlüğü düşük olmasına rağmen sıkıntı yaratacak cinsten değil hatta benim için gayet güzel. ama hd kalitesinde mükemmeli arayanları memnun etmeyecektir.
-fotoğraf için galaxy note misali bir kopyala yapıştır özelliği telefonda yoktur. olması da şart değildir ama benim görebildiğim kadarıyla güncel teknoloji açısından telefondaki tek eksiktir. (fotoğraf üzerinde bu özellik haricinde gerekli kırpma, düzenleme özellikleri alasıyla mevcuttur)

kısacası günün ihtiyaçlarına fazlasıyla uygun ve bir telefona servet ödemek istemeyenler için oldukça ideal ve beklentilerin ötesine çıkan bir telefondur.

http://www.sonymobile.com/tr/products/ph...yaklaşık aynı fiyata xperia sola var işlemci gücü ve ram bakımından daha performanslı tavsiye ederim *