vegan dövüşçüler

etle beslenen insanlar daha güçlü ve daha sağlıklı diyen tipleri korkutacak profesyonel dövüşçülerdir. etçil insanlar şimdi bunları da görmezden gelebilirler ama olsun, onlar göremiyor diye, bu dövüş sporcuları yok sayılacak değil ya. mike tyson da 4 yıl boyunca vegan beslenme anlayışına uyarak boks yaptığı kiloya tekrar inip sağlığına kavuşmuştur.

bakalım buna ne kulp bulacaklar.

david haye, nate diaz, james wilks, markus burke bitki temelli besin anlayışına uyarak profesyonel spor kariyerlerine devam eden isimlerden bazıları. işte link:

https://www.livekindly.co/professional-v...

http://www.fuelforthefighter.com/the-fig...

https://gaiadergi.com/terminatorden-mesa...
kulp: (bkz:#388684)

insan otçul değildir! insan etçil de değildir! insan, omnivor (hepçil, hem etçil hem otçul) bir türdür. bu hepçillik çeşitli derecelerde olabilir ve bu bireyden bireye değişebilir. kimi insan etçil ağırlıklı hepçildir; kimi otçul ağırlıklı hepçildir. buna tür içi çeşitlilik adı verilir. spesifik olarak, omnivor diğer hayvanlarda da yaygın olarak görülen bir davranışsal çeşitliliktir. davranışsal çeşitlilik sadece beslenme konusunda görülmez; bundan çok daha yaygın bir konudur. beslenme konusunda tamamen otçulluk (vejateryenlik) da ve tamamen etçillik (karnivorluk) de gerekli besinlerin alınması açısından çeşitli riskler doğurur. bunun sebebi, türümüzün evrimsel geçmişidir ve hepçil olduğu gerçeğidir. bu yüzden insan bu ikisi arasındaki dengeyi kurabilmelidir. *