vegan vücut geliştiriciler

et yiyerek daha fazla protein aldığını sanan ve etin kas geliştirmede bitkiden daha etkin olduğu kanısına bir şekilde varmış, doğaları gereği sözde etçil olan insanların inanmak istemedikleri vücut geliştiricilerdir. torre washington, karl bruder, jim morris vs. bunlardan bazılarıdır. dünya üzerinde vegan beslenme anlayışını benimsemiş pek çok vücut geliştirici vardır. şimdi, doğaları gereği etçil olduğunu iddia eden tipler, bunların yarısı kadar bile olmayan vücutlarıyla çıkıp 'ama onlar vücutlarını fazla geliştiremez ki, kas kütlelerini et yiyen birinin kas kütlesi kadar büyütemezler ki' diye ağlayacaklardır. sanırsın ki herkes hulk olmak zorunda, hepimiz et yiyip dana gibi vücut geliştirelim, iri iri gezelim. ulan daha ne kadar geliştirecek adam, önce aynada kendi vücuduna bak sonra konuş bari. ona buna kılıf uyduracağınıza şunlardan ilham alın. bir kere de takdir etmeyi öğrenin. hayatınız boyunca çalışsanız bu kadar vücut yapamayacaksınız. et yemeyerek yaptıkları gerçeği size koyuyor. hasetler.

https://greatveganathletes.com/bodybuild...
https://www.peta.org/living/food/vegan-b...

et yemek kas işlevleri için önemli iki kimyasal madde sağlar: kreatin ve karnosin. bunlar sebzelerde bulunmaz.

kaslar kreatin depolar. ne kadar çok depolarsa, o kadar iyi performans gösterir. o halde 'kreatin yumruk ve tekme gibi hareketler için çok önemlidir'. bu madde, beyin hücrelerindeki enerji tedariği için de önemlidir ve muhtemelen pek çok sporda önemli rol oynar. karaciğeriniz, böbrekleriniz ve pankreasınız kreatin üretir. 'kreatini yediğiniz et ya da balıktan da alırsınız'.

karnosin’e ‘yeni kreatin’ deniyor. kreatin gibi bedende doğal olarak üretilir ve kaslarda depolanır. kas yorgunluğunu azaltmaya ve dayanıklılığın artmasına yardım eder. ne kadar çok karnosin varsa, kaslarınız o kadar uzun süre ve güçlü çalışabilir.

vücut geliştirme sadece bir şovdur, güç değildir.

http://www.milliyet.com.tr/et-yemeden-ka...