ayı sözlüğün durgun olması

sözlük burası, forum ya da chat odası değil. hitap ettiği kesimde belli kısıtlı, normal yani. şaşırmayın bu kadar
(bkz:#436637) sözlüğün durgun olma sebeplerinden biri akin1984 adlı yazarın attığı tarzda entrylerdir. eğer birisi bir başlığa yazmak istiyorsa kendi açabilir zaten, neden başkasının açmasını beklesin ki? zamanında benim açtığım başlıklara da "ilgi çekmeye çalışma amına koyduğum" tarzında entryler girenler yüzünden soğumuştum biraz. kimse başkasının dikkatini çekmek için başlık açmaz ki.

sol frame'de karşık kısmına bakarsanız, sözlüğün kurulduğu zamandan beri saçma sapan başlıkların açıldığını görebilirsiniz. çünkü burası sözlüklerin atası olan ekşi sözlük gibi "kutsal bilgi kaynağı" olma amacıyla değil* lgbti bireylerinin özgürce istediği konuda yazması için kurulmuş. çok takmamak gerekiyor açılan başlıklara, hoşuna gitmeyen, ilgi çekici bulmayan varsa bakmasın. sadece akin1984 için söylemiyorum bunu.

tekrar uçurulma riskim olmasına rağmen söylüyorum, sözlük yönetminin kafasına göre, kendilerini eleştirenleri uçurması da sözlüğün durgun olmasında büyük etken. *

artık insanlar sözlük, forum tarzı yerlerden çok instagram, twitter gibi yerlerde takılıyor. ekşi haricinde diğer küçük sözlüklerin çoğunda da durum böyle.

arada sırada aklına gelen entry sallasın işte. belki zirve olur, yüzyüze sosyalleşilir falan. buradaki çoğu yazar samimi bence ve gerçekten de samimi bir ortam var.
ayı sözlük, türkiyedeki lgbt hareketinin bir minik versiyonu gibi çünkü.
  • /
  • 2