ayı sözlüğün durgun olması

nedir bu yazarların üzerindeki rehavet diye sorgulatan gerçektir. sözlüğe girdigimde en az 20 yazarın online oldugunu görüyorum. herkes bir başlık açsa, iki entry girse ortam canlanacak. dışarıdan göz atanların ilgisini çekecek belki. ama biz susmaya devam ediyoruz.
herkes birbiri ile mesafeli. eski samimiyet yok. herkes alıp başını gitti.

lgbt uygulamalarının tutmadığını daha önce de defalarca kez söylemiştim. lgbt'lerde sadakat yoktur demiştim. önce beni linç ettiniz sonra haklı çıktın dediniz.

lgbt siteleri ve app'ler tutmuyor. buradaki kullanıcının aynısı diğer uygulamada da var. sonuçta değişen olmaz. herkes "belki yeni biri gelir" umudu ile burada. yeni biri gelir de senin huyun aynı.

(bkz:#392418)
(bkz:#392429)
durgun olacaksa varsın durgun olsun, twitterda götümü gösteriyorum veya fuckbuddy arıyorumcular geleceğine...
şifresini birdaha hatirlamamak üzere unutan yazarlar sağolsun.
online olanlar seri eksilerini verip çıkıyor. entry yazmakla mı uğraşacaklar?
katıldığım önerme yukarda gündem bölümüne bastığımda yeni açılan bir başlık göremiyorum biraz daha ciddi mi olmak gerekir acaba ekşiye oraya buraya bakacağıma gündemdekileri burdan takipp etmek isterdim
sık sık "seri eksileniyorum ve yazma isteğim kayboluyor" şeklinde mesajlar alıyorum. ve maalesef bunu yapanları tespit etmek imkansız. seri eksiye takılmayın yazın gitsin.

ancak şu da var ileri derecede psikolojik rahatsızlıkları nedeniyle sinir hastalıkları alanında gerek yatarak gerekse ayakta tedavi görmesi gereken zati muhteremlerin insan içine karışıp sözlüğü seri eksiye boğarak mod düşürmeye çalışması baya ayıp tabi. her şeyin başı sağlık ve beyin güzelliği. keşke sözlüğün ruh hastalıkları izolasyon butonu olsa.
e zaten toplumda azınlığız. ayı milleti olarak iyice azız. e bir de burada yazma oranı iyice az. bence gayet normal.
ilk geldiğim zamanlar biraz daha aktifti.
özellikle saat 20:00/00:00 arası daha aktif oluyor buralar.
daha aktif derken en azindan 10 tane falan entry girilebiliyor. birde sanırım genelde başlıkların hepsi şunu yapan gay, bir yeri sallanan pasif, vur bana pakize minvalinde başlıklar olduğundan dolayı kısır kalıyor sözlük, üretken olamıyor.
öylem işte
nedenleri çok basit. yazacaktım da nasıl olsa kimse okumayacak. uzun uzun yazdım da sildim. iki nedeni var. birincisi teknik nedenler. siteye "katkısı" olan yazılımcının yapay zeka tadında entrylerine bakarak anlayabilirsiniz. ikincisi sosyal nedenler. şöyle ki, burada discord grubu kurduğum zaman, anlayışlı olmak adına bütün kişisel düşüncelerden vazgeçtiğimi bilirim. yani örneğin translığı saçma buluyorum diyelim mesela, discord grubunda transları övecek paylaşımlar falan yaptım. ona rağmen discord'da hiçbir kişi elde durmadı. birisi sevgili bulup çıktı, birisi anlamadığım nedenlerden dolayı çıktı. halbuki o kişiye bayağı bir iyi davranmıştım, buna rağmen yaşadığım sorunu ona anlatınca "iyi olmuş :) :)" tadında bir yanıt vermişti. anlamadım. bu sadece discord grubunda geçerli değildi, başka gaylerle konuştuğumda da böyle yanıtlar alıyordum o kişilerden. yani insanlar arasında sosyal bir sorun var. insanlar(ben) alternatif bir platform yaratmak istese bile, kimsenin o platformu sallamayacağını bildiği için, uğraşmıyorlar, hukuksal sorunlar altına girmek istemiyorlar en basitinden. yani en büyük neden şu: herkesin uğraşıyor gibi görünüp, kimsenin uğraşmaması.
bir sepet sağlam elma, içindeki bir çürük elmayı sağlama çıkartamaz. fakat bir çürük elma, hepsini çürütür. sözleri geldi aklıma bu başlığı görünce.
bunun yanında eksilenmekten ve popüler olmama korkusu olduğunu da düşünüyorum. takılmayın derim yazın yazdıkça düzelir.
hayattaki en büyük zevkim olan müzik konulu başlıklara entryler yazdıktan sonra bir başka başlıkta "sırf yok bilmemne albümü, bilmemne sanatçısı, ne bu ya" diye bir sitem entry'si görmem ve yazma isteğimin törpülenmesi.
durgun mu sözlük, evet. kendi çapımda biraz aktiflik katmaya çalışıyorum, devam da edeceğim. (bkz:çevreye verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz)
yazarlar ile alakalı bir durum. hangi başlığa baksam iki üç tane saçma entry. günlerce aynı konular. sizin derdiniz nedir arkadaşlar? bir gay olarak okumak istediğim hangi konu varsa, başlığına tıklamamla hevesimin kursağımda kalması bir oldu. yeni konular açmak ve entry girmek bu kadar mı zor.? neden sözlüğü daha eğlenceli ve bilgi açısından daha doyurucu hale getirmiyoruz.?
işler kesat. kimseyi düşüremiyoruz sözlükten **

millet tatilden dönsün şenlenir ortalık.

ayrıca var olan başlıkları eleştirmek yerine yeni başlıklar kazandırabilirsiniz sözlüğe. haksız mıyım?
başlıkların anlamsız olması hasebiyledir.
sadece ayı sözlüğün değil, babaların dışındaki irili ufaklı tüm sözlüklerin durgun olması durumudur. insanlar bilgiye değil, eğlenceye daha çok değer vermeye başladıkça daha da artacak durumdur.
maaşlar yatmıyor ya ondan.
mekanlar açıldı, havalar ısındı. normaldir.
hep böyle durgun ki yani normal karşılıyorum aslında. insanlar pek bilmiyorlar sözlüğü, yazar olanlar bir süre sonra yazmayı bırakıyorlar iş güç, hayat telaşı, yorgunluk derken. ama yine de buranın samimiyeti başka yerde de yok. 3 senedir buralardayım ara ara hiç yazmadığım da oldu ama mutlaka arada bakıyorum. dönüp dolaşıp yine buralara geliyorum.
yazarların istediği başlıkların olmamasından da kaynaklı olabilir. telefonda uygulamalar dururken burda seks muhabbeti yapmak ya da ne bileyim disney prensesi falan yazmak hiç çekici değil.
  • /
  • 2