bekaret bozumu kanını alna süren insan

kurban kanını alna sürme geleneği ni yanlış yorumlamış şaşkın insandır, gerdek gecesi koynuna aldığı eşinin kurbanlık koyun değil insan olduğunu hatırlatır konuyu kapatırım. cahillik başa bela. ben kadın olsam ve o kanı alnıma sürseler o adamı yatakla beraber yakarım mesela.
hala bazı şeylere haddinden fazla önem addettiğimiz sorunsalına bir örnek daha. hala kendini aşamamış, namusu bacak arasında arayan adam zavallılığı. bu bekarete düşkünlük zavallılığı geylere de bulamışsa yanmışız o zaman. üstelik herkes bilir ki deneyimli olan daha iyi sevişip daha iyi zevk verir ve alır.
kafayı da bekaretle bozmaktır.

o üçüncü gözle bekaret testi yapanların pipilerine ateşler salınsın e mi ? ?
bekaret bozumu kanaması diye bir şey yoktur. kızlık zarı diye bir şey de yoktur. zira orda vajinayı kapatan bir zar yoktur. 'her kadın ilk cinsel ilişkide kanar' ifadesi bir mittir. jinekologlar da iki tarafın da rahat olduğu, şiddet içermeyen bir vajinal ilişkide kanama riskinin çok düşük olduğunu söyler. bu konuda yapılmış çok sınırlı sayıda bilimsel çalışmaya göre kadınların en fazla yüzde 15'i kan veya kana benzer kırmızımsı leke oluştuğunu bildirmiş. bu yaygın mit yüzünden damgalanmamak, 'patlak' denmemek için kadınlar vajinalarına yapay bir tek dikiş attırıyorlar ki gerdekte kanama gerçekleşsin. delilik resmen.

edit: kızlık zarı yoktur, yanlış ve zarar verici bir isimlendirmeyi kullanmanın gereği yok bence. ama hymen vardır. pelvik taban kaslarının çevrelediği ilk vajinal mukozal kıvrım oluyor kendisi. o da tek tip değil elbet, fetal dönemden kalma kalıntıları barındırıan tipleri var. ama bu kalıntılar da cinsel erişkinliğe varana dek esneyip açılıyor zaten genelde. hymeni olmadan doğan veya farkedilmeyecek kadar ince hymene sahip kadınlar da vardır elbet.

asıl anlamından dolayı hymen de yanlış bir adlandırma aslında, çünkü o da zar demek. hymene dair mitleri ortadan kaldırmak amacıyla vajinal taç (korona) ismini kullanan bilimsel platformların sayısının artması sevindirici bir gelişme bu açıdan.
ben vajinasına kırmızı boya süren duydum; ilişki sırasında vajinal sıvıyla bir olup kanama gibi görünsün diye. daha da zirvesini duyabileceğimi zannetmiyorum. coğrafya kederdir.
belki isim olarak evet ancak kızlık zarının olmadığı doğru bir bilgi değil ne yazık ki.
her kadında vajina girişinin yaklaşık 1.5-2 cm gerisinde bulunan ince bir dokudur ve bu zarın, ergenlik çağına kadar enfeksiyonları engellemek gibi bir amacı vardır.
büyüklüğü değişmekle beraber adet kanının dışarı çıkabilmesi için ortasında bir de delik bulunur. çok nadir olarak bu deliğin olmadığı kişilerde adet kanının dışarı çıkabilmesi için cerrahi müdahale gerekir.