fender

amerikan gitar markası

http://ayisozluk.com/lnk/a6d04e

özellikle köprü manyetiği çok değişik bi sound u vardır
telecaster modeline karşı ayrı bir hassasiyetimin olduğu markadır. yine telecaster modelinin telecoustic serisinden elektro akustik gitarımı yıllardır kullanırım. sounduna ve tınısına hala ilk günkü gibi hayranım. kesinlikle pişman etmeyen markadır fender.

(bkz: sucukta ender, gitarda fender)*
floyd rose belasından korktuğum için ilk başladığımda uzak durup "gibson" ile başlayıp sonra dayanamayıp bir tane "gibson" tonuna en yakın olanından edindiğim şimdi üzgün ve süzgün bakışları yeni bir ilişkiye kucak açalım mesajı ile tahrik eden ama artık gövdesini parlatmakla yetindiğim bebişimdir.
stratocester , telecaster ve favorim olan jaguar için efsanevi tonları olduğu söylenebilir.fakat günümüz türkiye'sinin dolar kuruna bakıcak olursak (ki her gitar alıcısı binevi borsacı gibi takip eder gündemi ) en alt bir sınıf fender'in 2500 tl olduğunu söylemek yanlış olmaz.

amerika'da hediye gitarı olarak amcanın yeğene aldığı bu gitarları türkiye'de büyük projelerde kullanan gitaristleri görmek epey üzücü.bi o kadarda zor imkanlarda büyük işler başarıldığını görmeye sebebiyet..

ek kişisel not :

çoktandır incelemiyordum fiyatları buraya entry girebilmek için mydukkan'a bir bakayım dedim ve mustang'i görünce çıldırmaya başladım .nasıl güzel birşeysin sen