hoşlanılan erkeğin kadınsı çıkması

duyar kasma yok tırtıl bakışlım. "hani toplum der ya nonoş diye" aynı öyle hissettim. bu cümle sana ait bebeksim. bir diğer konu randevulaştığın kişiye feminenliğini artık nasıl bir sorunmuş gibi hissettirdiysen gözyaşlarına şahit olmuşsun. acımasız olmak size hadsiz olma gücü vermez kendinize gelin aklınızdan geçen herşeyi buraya mantıklıymış gibi de kusmayın. duyarmış al sana duyar en fosforlusundan.
ama onun göz yaşları benim ona feminen olduğunu hissettirmemden kaynaklı değildi. burayı sen kafandan yorumluyorsun. sanıyorum ki hadsiz dediğin şey tam olarak da bu oluyor. * ilgilenmediğimi anladığından üzüldü ve gerçektende çok aşırı hassas biriydi. eskilerden birini anlatmıştım, buradan yola çıkarak onuna ilgilenmediğimi anladığını söylemişti. acımasızlık ettiğimi düşünmüyorum, görüşmemizde feminenlik diye bir kelime geçmedi bile. aksine devamlı olarak övdüm, sadece bir takım bahaneler buldum. hoşlanmıyorsam ne yapabilirim ki? zorla olacak şeyler değil bunlar.
yan çizmeye gerek yok neyi ima ettiğin de ortada. özür dilemek yanlış ifade ettim demek bu kadar zor olmamalı. kullandığın dilin iticiliğinden de bahsedelim o vakit. "o kadar yol gelmiş" gibi zoraki buluşulmuş olma ifadesi bile ikircikli, kirli. tekrar yazıyorum aklınızdan geçen herşeyi buraya mantıklı bir şeymiş gibi kusmayın. daha fazla uzatmamak adına kapatıyorum muhabbeti.
nonoş sözcüğünün toplumda nasıl kullanıldığına dair geçmişten bir haber. okurken gözlerimden yaşlar aktı - gülmekten değil ama!

http://www.gecmisgazete.com/haber/remziy...

link açılmazsa haber şöyle: saçları uzun bir eşcinselin saçları kesilirkenki fotoğrafın yanında "lepiska saçlı nonoş remziye saçları kökünden kesilirken "abiler ekmek paramı kesmeyin" diye yalvardı" yazısı eklenmiş. 80lerden "komik" (!) bir haber.

kimse kimseyi beğenmek, sevmek zorunda değil elbet. ama nonoş sözcüğünü kullanmak zorunda da değiliz.

xalocum yoruyorsun akşam akşam be ya. ben hiç mi reddedilmiyorum sanki.
yazımın başında yazmışım bu arkadaşlar benden daha çok tercih ediliyorlar, kırmayı asla istemem demişim. daha ne diyeyim. benim ilgimi çekmiyor.
o kadar yol gelmiş demekte ne var. bunu da anlamadım.
sen kafandan anlam veriyorsun bugün. negatif günündesin galiba.
karşındakine bişeyler yazıp cevap hakkı tanımadan muhabbet kapatıyorum demek..bence bunu yorumla hadsizmi, kirli mi... ben tartışmayı, gerginliği tercih etmem, bilemiyorum anlamını.
feminen olduğun için seninle yatmak istemiyorum (fobi)
ilgimi çekmediğin için seninle yatmak istemiyorum (gayet normal)
"o kadar yol gelmiş bari buluşayım, feminen demedim aksine devamlı övdüm" pardon da bu kişi senin acımanı gerektiren bir durumda değil??! senin onu övmen gereken bir durum da yok ortada, bu ne yahu karşında ki insana acıdığını ima ediyorsun?
zihniyeti düzeltmek için dili düzeltmek lazım önce, sonra da davranışları!
deltaphi: ona acımadım elbette. öyleyse öyledir. bunda acınacak bir yön yok. fakat şunda üzülebileceği bir yön var. içinde bulunduğumuz durum gereği o tercih edilmeyen kişi gibi olacaktı. herkes herkesi isteyecek diye birşey yok ki. hepimizin başına geliyor bu. o nedenle iyi yönlerinden konu açtım, övgüyle bahsettim. en sonunda da söylemem gerekeni söyledim. ama feminensin demedim yani. ne yapmalıydım? tak diye söyleyip, ortamdan ayrılmalı mıydım? bence acımasızca veya kötü bir davranışta bulunmadım.
böyle bir başlığın açılmasını hoş bulmadım, ayriyeten yazılanları hiç hoş bulmadım. trdeki birçok insanın lgbt hakkında öne sürdüğü "saygı duyuyorum ama desteklemiyorum." sözlerine benzemiş burda yazılan neredeyse her şey. halbuki zamanında toplum tarafından fark edilmemizde en önemli rolleri "feminen" diye kendi aramızda yaftaladığımız insanlar oynadı. hâlâ da öyle... toplum tarafından en büyük baskıyı da onlar görüyor. ne bu ayrım... çok üzdü beni.
venicebitch: elbette feminen kişiler seçilebilir olduklarından saldırıya hakarete maruz kalıyorlar. bu son derece üzücü birşey. hatta bu başlık altında dahi entry'leri okursak iğrenç diyen olmuş, yıkım diyen olmuş yada gönül ota da boka da konar diyen olmuş. ben açıkçası saygı duyuyorum ama ilgim yok demeyi çok aykırı ayrıştırıcı bulmuyorum. biri bana bunu açıklarsa çok memnun olurum. var ise bir hata düzeltirim, düzeltmeye çalışırım. demeye çalıştığım benim böyle bir hissim yok, ilgim yok. bunlar eğitimle, olumlu düşünmeyle değiştirilebilir şeyler değildir. mesela bana da sakalların olduğu için ilgimi çekmiyorsun diyenler oldu. az sayıda da değil. ama hiç aklıma gelmedi bu yönelimlerini veya taleplerini değiştirmek. öyleyse talepleri öyledir dedim kaldı öylece.
türkler uzaya astronot yollarken konuyu dönüp dolaştırıp buraya getirmeniz ne kadar doğru?
çağ atlıyoruz hala bunları mı konuşucaz??
  • /
  • 5