siyam kedisi

kutsaldır bunlar. çok gevezelerdir. sanılanın aksine soğuk değil , mesafelilerdir insanlara karşı. mesela benim kız evime gelen misafirlerimize eğer ilk defa görüyorsa hiç pas vermez , koklar ve totosunu döner gider. misafirler gittikleri zaman da başlarız dedikodularını yapmaya. sahiplerine inanılmaz bağlıdırlar. bir gün eve gelmediniz mi ? allah korusun sizi çenesinden. yabancı cisimleri yeme alışkanlıkları pek fazladır. coğunun ölümü bundan kaynaklı oluyormuş. başka kedilerle anlaşamaz diyorlar ama bizimkisi tekir ablasını çok iyi tolere edebiliyor. umarım herkesin bir dönem yolu siyam kedisiyle kesişir , o zaman daha iyi anlarsınız sanırım demeye çalıştıklarımı. saygılar.
kapalı yerlerde yaşama özellikleriyle evde yaşamaya en uygun kedilerden biridir. ince uzun bir vücut yapıları vardır. bir tekir kadar olmasa da zeki hayvanlardır. her kedi gibi başına buyruk olsa da sahibine bağlılığından dolayı az çok yönetilebilir. sahibi hangi odadaysa o da orada olur, başka yerlere pek ayrılmaz. kızgınlık dönemleri diğer kedilerden daha sık olur. en ilginç özelliklerinden biri sahipleriyle konuşmaya çalışırlar, siz bişeyler söylersiniz sizi dinler sonra meuu maau diye cevap verirler. sabahları sevgiye açtır. sabahın 5 inde kalkar severseniz ondan mutlusu olmaz. diğer kedilerde de var mı aynı özellik bilemiyorum ama canınızın sıkkınlığını hisseder, sizi yalnız bırakmaz. gözyaşlarınızı bile yalar. daha napsın.
uzak doğuya özgü, mavi gözlü bir kedi türü
kedinin babasıdır. çoğunluğu sadece bir kişi bağlılık gösterir, ona da tam bağlılık denemez. hıh der sıkılır bir köşede kral/kraliçe gibi oturur. aslında bütün dünya ona aittir biz de onun misafiri.