vince carter

amerikan profesyonel basketbol ligi nbade yapılan dunk yarışmasının her şeyini değiştiren bir gerip insan evladı.(bkz: james white uçan adam)
(bkz: 720)
(bkz: kobe bryant)
(bkz: blake griffin)
(bkz: michael jordan)
gerçek bir smaç fenomeni. ayakkabılarından almıştım. ne bokuma yarayacaksa sanki onun gibi smaç basıcam

(bkz: kalkmaz o göt kalkmaz)
nba tarihinin en iyi smaç basan isimlerindendir. smaç yarışmalarının aranan ismi... ahh ahh neydi o be 2000 yılındaki smaç yarışması! vince carter ın ilk denemesinde yaptığı 360 windmillden sonra kenny smith in lets go gome lets go home diye çığlıkları...
2004 yılında çok büyük bir sakatlık yaşayıp tekrar smaç basamayacağım gibi demeçlerde bulunsa da, 2004 ün sonlarında tekrar sahalara dönmüştür. ( tabi korkak ve isteksiz bir oyun ile ) eee böyle oynayınca toronto raptors seyircisi tarafından zamanında göklere çıkartılan vince pek sevilmez oldu, hatta yuhalanmaya başladı. daha sonra vince new jersey nets yolunu tutmuştur ki bence mükemmel bir karardır.
jason kidd ölmüş gözüyle bakılan vince carter ı tekrar hayata döndürmüştür. vince yine ve yeniden o güzel smaçlarından bizi mahrum bırakmamıştır. hatta kidd ve carter 2 si beraber aynı maçta triple double yapan ikinci ikilidir. (1.si jordan ve pippen )


haa birde unutmadan 2000 sidney olimpiyatlarında 2.20lik fransız pivot frederic weis in üzerinden tam anlamıyla geçerek yapmış olduğu smaç ölüm smaçı olarak manşetlerde yerini almıştır.

basketbol topu eline en çok yakışan basketbolcu. gözden düşmesine rağmen hala en sevdiğim oyuncudur.