wah-wah

genellikle elektrogitarda kullanılan etkili ve güzel bir efekt pedalıdır. wah pedalı takılıyken hafif boğuk bir ses verir. gitar çalarken bu pedala hafifçe basarsanız sesin inceldiğini ve daraldığını duyabilirsiniz. kullanım esnasında önemli olan notaya denk getirebilmektir. en çok ve en iyi kullanan gitarist olarak kirk hammett ı örnek verebiliriz.
bu pedalın bana göre de en iyi kullanan rage against the machine ve audioslavein gitaristi tom morellodur. bu pedalı kullanırken wah wah sesine benzer bi ses çıkarır.
hayvani fiyatlara ulaşmış olan gitar pedalı. gerçi hangi pedal ucuz kl? bias fx ve guitar rig gibi amfi ve pedal simüle eden programlarda da alınmıyor ki bu efekt. pedalın olayı sadece bir kere açıp kapamak yerine, sürekli açıp kapamak olduğundan dolayı, expression pedal denen bir şey gerekiyor. onu da bilgisayara bağlamak için üst seviye bir ses kartı lazım, onların fiyatları da malum. sadece o da değil, bu pedalın olayı güzel bir lambalı amfi ile analog sesin dibini görmek. aynı şey fuzz pedalı için de geçerli, simülasyonlarda rezalet duyuluyor ikisi de. ikinci el temiz almak en mantıklısı. ya da yıl 2021 olduğuna göre yüzlerce pedal ve amfi bulunan prosesörler daha uygun.

bu arada kirk rezalet kullanır bu pedalı. en iyi kullananlar jimi hendrix,
jerry cantrell, zakk wylde. türkiye'de metin türkcan