ağlama anne güzel yerdeyim

28 aralik'ta uludere'de tsk'ya ait f16'lar tarafindan bombalanarak öldürülen çogu çocuk yasta 34 insanin hikayesinin anlatildigi ümit kivanç belgeselinin adidir.

ihd ve mazlum-der'in katkilariyla yapilan belgeselin yönetmeni kivanç, "34 sadece bir rakam degildir. onlar insandi. bu katliamdan sadece 3 gün sonra, insanlar sokaklarda hiç birsey olmamis gibi egleniyor, sofralar kuruyor , havai fisekler patliyor, televizyonlar vur patlasin çal oynasin yilbasini kutluyordu. ayni günlerde insanlar sevdiklerinin parçalanmis uzuvlarini ariyorlardi. ben bu belgeseli bu utanç verici duyarsizligi gösterebilmek adina yaptim." diyor.

belgesel herhangi bir politik mesaj kaygisiyla yapilmamis. yakinlarini kaybedenlerin tanikliklarini, saf aciyi anlatiyor. belkide böyle oldugu için vicdanlara hitap edebiliyor. çünkü politik söylemler, özellikle türkiye gibi duygusal olarak bölünmüs, politik kamplara ayrilmis bir ülkede çogu zaman bir karsilik bulamazlar, ama evladini yitirmis bir annenin çigligi en kör vicdanlara bile ulasmayi basarabilir.

bu belgeseli roboskifilmi.net adresinden izleyebilirsiniz.