ayı sözlük ün seçkin eşcinsellerden oluşması

her zaman için kaliteyi, ışıltıyı, şaşaayı, başarıyı simgeleyen gaylerin ayı sözlük tarafından özenle seçilmesi durumu. en öne çıkanlarsa sözlüğü sadece bilgi birikimini aktarma, bilgi paylaşımı, farklı fikirlerin varlığına açık olma, uçuran beyin fırtınaları yapma amaçlı kullanma, mesaj kutusunu sadece beğenilen yazılarla ilgili biraz daha kafa patlatma düşüncesiyle hareketlendirme, kur ve benzeri istenmeyen hareketleri engellemek amacıyla sürekli tedbirli olma, gay bar ve benzeri kurumlardan gelen ahlaksız teklifleri geri çevirme, gidenleri uyarma, yapanları tukaka etme, küçük düşünen tek gecelikleri küçümseme, burun kıvırma, seksten uzak olduğunun her daim altını çizme, bakımlı olmayan kıl tüy yumaklarını, göbekleşme eğilimindekileri, göt büyütenleri tornadan geçmeye davet etme, sürekli ahlakçılık yaparak o dejenere gay kitlesinden olmadığının altını çizme gibi tavırlardır.

devir reklam devridir; olmadı ağız, olmadı göğüs farkıyla ipi göğüsleyen yarışı kazanır. o göğüsler de olsa olsa silikonludur zaten.
sözlükteki kalitenin yuksek olmasının sebebi..ayrıca eşcinseller heterolardan daha zeki oldukları iddia edilir
her konuyu ucuzlaştırmadan, ne zaman geyik ne zaman ciddi konuşulur bilen, yeri geldiğinde en edepsiz, yeri geldiğinde en terbiyeli muhabbetleri yapabilen, espiri ve seksi kavramları yerinde kullanan, bilmediği konuları bilmediğini bilen, ahkam kesmeyen, sıkıcı olmayan, diyecek lafı olan geylerin buluşması.