begin again

başrollerde ingiltere çayırlarının prensesi keira knightley, kafası dağınık yeşil üzgün adam mark ruffalo ve adam levine'ı barındıran 2013 yapımı müzikal romantik komedi.

konusu ise şöyle: dave (levine), küçük kasaba müzisyeni iken şarkılarının bir film soundtrackında yer alması ile new york arenasına dahil olur. bu geçişte, kendisine her alanda destek olan, şarkı yazarı sevgilisi gretta (knightley) de peşinden gelerek sevimli çiftimiz new york'a taşınırlar. tabi ki her müzisyen gibi dave rahat duramaz ve saniyesinde gretta'yı boynuzlar. asil ve anoreksik kızımız gretta, pılını pırtısını toplayarak bir arkadaşının yanına taşınır. aynı gece open mic bir barda arkadaşının ısrarı üzerine şarkısını icra ederken, hayatı allak bullak olan yapımcı dan (ruffalo) ile tanışır ve olaylar gelişir. imkansızlıkları hiç gören ikili, new york'un farklı noktalarında, hayat devam ederken, bütün sesleri dahil ederek gretta'nın şarkılarını şehrin dört bir kenarında icra ederler.

trailer -


--- spoiler---

uzun zamandır bu kadar zevk alarak izlediğim bir romantik komedi olmamıştı, hele de içerisinde müzikal öğeler barındıran. keira knightley'in o sıska ama kendine ayrı havası bir yana, tomboy tarzı ve dahası kendisinden beklemediğim epey hoş sesiyle film 7,5 imdb puanını sonuna kadar hak etti. gretta'nın şarkıları nedense bana biraz zooey deschanel havasında geldi. ama yine de, keira'nın o kendine has havası, senaryonun güzelliği, dahası mark ruffalo'nun da romantik komedideki başarısını bir kez daha göstermesiyle film bitmesin dedirtti.

ama... sonu pek tatmin etmedi, hevesleri kursakta bıraktı. film boyunca gidegelen dan-gretta yakınlaşma(ma)sı, filmin sonunda "evli evine köylü köyüne" dercesine bir hal aldı. öyle ki, filmin başında gretta'yı aldatışını bile şarkıya döken dave'e gretta'nın o son sahnede neredeyse dönmesi falan, olmadı yönetmen. yine de insana güzel hissettiren filmlerden, izlenmeli izlettirilmeli!

--- spoiler ---
1 Entry Daha