catfish: the tv show

nev schulman adında new yorklu genç bir yönetmenin "kandırılması" üzerine, kendisi gibi olan insanların hikayesini anlattığı mtv yapımı reality show.

catfish ingilizce'de internet üzerinden(özellikle de facebook) birileriyle tanışmak/takılmak için başkası gibi davranan/onların fotoğraflarını kullanan kişileri ifade etmede kullanılıyor. nev, aylarca resimdeki karşısındakini resimde konuştuğu kız sanarak bir kızla ilişki yaşıyor, gel zaman git zaman nev sorular sormaya başlıyor ve bundan sonra kandırıldığı hususu ortaya çıkıyor. bunun üzerine nev bu hikayesini catfish belgeselini çekerek yansıtıyor. belgesele gelen geri dönüşlerden sonra dışarıda kendisi gibi insanlar olduğunu düşünerekten nev, bu sefer ülke çapında diğer tüm catfish hikayelerinin peşine düşüyor.

her bölümde nev ve kameran arkadaşı max(beyaz saçından mı yoksa alaycı ukala tavrından mı bilinmez kendisi pek bir seksi gelmekte), kendilerine başvuran çiftlerin hikayesinin peşine düşüyor: catfish mi yoksa gerçek aşk mı? bir anlamda modern dedektifçilik, dijital medya stalkerlığının gerçek hayatta ne denli işe yarayabileceğinin kanıtı şov.

öyle ki, çok ünlü bir rapçiyi taklit eden, karşısındaki kıza 10.000 dolar gönderen "straight kızlara meydan okuyan" bir kadından ya da 8 yıldır onca şeye rağmen iletişimde olan ancak bağlılıktan korkan, sonunda buluşup mutlu sona yol alan çiftlere kadar epey geniş bir yelpazesi var programın. izlerken hayretler içinde kalabileceğiniz, yok artık dedirtten cinsten ve hepsi gerçek!

trailer :