çevresindeki herkesin ölmesini istemek

bir ara holivıd filmlerinde replikti bu, sonra ithal yolla ergen dizilerimize sirayet etti. 16 yaşında kızlar ağzını büze büze "herkesten ve her şeyden nefret ediyorooom der" ardından milk shake'ini yudumlardı, acayip inandırıcı değildi ve samimiyetsizlikten ölüyorlardı ki işallah ölmüşlerdir.*

şaka bir yana herkesin ölmesini istemek; insanın çevresine bakış açısı ile alakalı bir durum aslında. ama sonuçta toplu ölümlere bağlı ortada numunelik de olsa tek bir insan kalmayışı sıkıcı bir durum. ölmesinler lan valla sıkılırsın bak.
ilgiden bunalan insanların kurduğu cümle genellikle, ilgi manyağı insanlar. bunları yalnız bırakalım arada, ya düşünüyorum akıl sağlığı yerinde birisi bunu istemez ki? yalnız başına, kimsen olmadan insan kafayı yer yalnızlıktan. bende pek sosyal bi insan değilim ama iki laf edicek, derdini dinlicek, dert anlatıcak, sohbet edicek. özel anlarını paylaşıcak birilerini arıyor insan. bu cümleyi kuran kişinin ya akıl sağlığı yerinde değildir, ya çok şımarık kendini birşey sanan benden başka biri yok triplerinde olan biridir, ya da ağır ergenlik geçiren bi ergendir.