continuum

başrolde güzeller güzeli rachel nichols ve taş kelimesinin sözlük karşılığı victor webster'ın rol aldığı 2012 yapımı türüne az rastlanan polisiye bilim kurgu.

konusu ise şöyle: olaylar gelecekte, 2077 yılında geçmektedir. teknoloji sayesinde hayatlar epey farklılaşmış ancak dünya düzeni bakımından yine bir şirketlerin hem de ağır bir şekilde hüküm sürdüğü zaman sözkonusu. o zamanın polis gücü olan cpu'lardan biri olan güzel kahramanımız kiera cameron(nichols), tam bir adaletin meşalesi tadında bir kızımızdır. bir gün, bu düzene başkaldıran, türlü türlü faaliyetler gösteren terörist grubu liber8 üyeleri bir bir yakalanmış ve tam infazları gerçekleşecekken, grup üyeleri her bir parçası kendilerinde bulunan kozmik bir zımbırtı ile geçmişe yolculuk yaparak kaçarlar. tabi peşlerinden infaz salonunda bulunan polisler vs de zamanda yolculuk etmiş olurlar böylece. kiera kızımız da bunlardan birisidir. yabancı olduğu 2012 dünyasına gelen kiera, her bölümde hem örgüt üyelerini toplayarak/engelleyerek geleceğe dönmek için çalışır hem de bir yandan içerisinde bulunduğu yeni düzene alışmaya çalışır.

yazları yayınlanan bir yapım olmak üzere şu ana kadar 3 sezona sahip olan 7.8 imdb puanına sahip dizi, epey izlenesi bir yapım. ayrıca 6 bölümden olacak 4. ve final sezonu temmuz sonu başlayacak.

trailer -