coyote ugly

başrollerinde piper perabo, john goodman ve maria bello'nun rol adlığı; türkçe'ye "çıtır kızlar" olarak çevrilmiş 2000 yapımı biraz müzikal romantik/komedi-drama filmi.

konusu: violet (perabo) diye gelecek vaat eden şarkı yazarı bir kızımız var. kendisi pılısını pırtısını toplayıp new york'a taşınıyor ve iş ararken bir şekilde coyote ugly barından haberdar olur. tamamen kadın egemenliğinde olan bu bar, gerek kendisine yarattığı alternatif popüler imajı ile gerekse barmen kızlarımızın barda sergiledikleri numaraları ile epey rağbet gören bir mekandır."babasının cici kızı" violet (kendisi jersey lakabını alacaktır daha sonra), bar sayesinde pısırık cici kız imajından sıyrılarak hem müzikal açılmaya başlar hem de kendisini keşfeder bu yolculukta.

sayısız defa izlenebilecek, epey güzel bir filmdir zannımca. sırf adam garcia'nın striptiz sahnesi -
için bile izlenebilir. piper perabo'nun sevimliliği bir yana dursun, leann rimes tarafından seslendirilen can't fight the moonlight diye çok da güzel bir soundtrack'i bulunmaktadır filmin. merak edenlere "coyote ugly" ile kast edilen (içkinin etkisiyle) gece gözünüze hoş gelen, birlikte olmak için ayılıp bayıldığınızın kızın sabah uyandığınızda aslında pek de bir şeye benzemediğinden; sabah yanından usulca ayrılmak için, altta kalan kolunuzu feda edecek kadar gözünü karartma-o halden kaçma için kullanılan bir terimdir.

can't fight the moonlight -


trailer :