dumbledoge

league of legends oyunu için profesyonel bilgisayar oyuncusu, esporcu. türkiye ligi profesyonelleştikten sonra kendisinin ligde oynadığı 8 sezonun 7'sinde finallere kalma başarısı göstermiş bu finallerden 3'ünde de takımıyla birlikte kupaya uzanmıştır. uluslararası alanda da bizleri başarıyla temsil etmiştir.

17 nisan 2018 tarihinde attığı tweetle birlikte eşcinsel olduğunu açıklamıştır.

https://twitter.com/DumbledogeLoL/status...

2020 kış mevsimi sezonunun ikinci haftasından sonra sözleşmesi karşılıklı olarak feshediliyor. sonrasında ise yayınladığı bir tweet ile neden takımdan ayrıldığını, daha öncesinde bu sektörde yaşadığı homofobik saldırıları, bu homofobik söylemleri yapan meslektaşlarını ifşa ediyor, riot games'in bu konuda bir önlem almadığını ve emekli olduğunu açıklıyor.

https://twitter.com/DumbledogeLoL/status...

riot games bu tweet ortalıkta çok yayılınca ve gündem olunca konuyla ilgilendiklerini açıklıyor. sonrasında geçen haftalar sonucundan nihayet verdikleri kararı (!) açıklayan riot games daha önce yaşadığı homofobik saldırıların zaman aşımına uğradığını, bu sezon takım arkadaşı tarafından uğradığı zorbalığın ise bir kanıtı olmadığını söyleyerek hiçbir oyuncuya ceza verilmesi gerekmediğini açıklıyor. başarılarla dolu bir kariyere sahipken kariyeri bu şekilde bitirilen dumbledoge ise konuyla ilgili bu tweeti paylaşıyor.

https://twitter.com/DumbledogeLoL/status...