eerie indiana

indiana'ya taşınan klasik bir amerikan ailesinin genç oğlunun bu kasabada yaşadıkları garip, ilginç olayları anlatan dizi.

dedektif edasındaki kahramanımız marshall teller garipliklerin merkezi bu kasabada elvis'e komşu olması mı, süt kutusu üzerindeki çocukların konuşması mı yoksa yaşlanmasınlar diye çocuklarını tupperware'de saklayan anne mi dersiniz bir sürü garip şeyleri keşfeder bölüm bölüm. marshall ve arkadaşı simon her bölüm bu gariplikler üzerine deliller toplayarak olayları aydınlatırdı. hatta gizem çözüldükten sonra marshall'ın o olaydan bir anı sakladığı dolabı vardı.

çocukluğumdan aklımda kalan ama bir türlü adını hatırlayamazken geçenlerde sağolsun biri twitter'da paylaştı, öyle adını hatırladık. çok ilginç bir diziydi. ürkütücü ama bir o kadar da merak uyandıran, fox kids'te hemen addams family'den sonra yayınlanırdı.

konuşan atm adam, her çizdiği imza atmasıyla gerçeğe dönüşen kız da ayrı bir maceralarıydı. 19 bölümlük tek bir sezonu olması ise üzücü.

hatırlayamayanlar için açılışı -
sol framede görüp, "oha" diyip hatırladığım çocukluğumun incilerinden. nickelodeon başından kalkmayan bir veletin hatırlamaması mümkün olmayan bir çocuk dizisi. başlığı açan yazara da ayrıca teşekkür edilesi.