erkeklerin kadınlardan daha zeki olması

maalesef gerçek olan bir durum.

gerek matematik olimpiyatları, gerek düşünce yapılarıyla düz mantıkta hareket eden erkek cinsimiz, kadınlardan zekidir. sen nesin yavrum demeyin. ben zeka küpüyüm.

alışverişlerini 5 dakikada bitiren erkek cinsimiz, aynı zamanda bir soruya ıııaa ıaa yapmadan, pat diye cevap verirler.
zeka konusundaki son araştırmalara göre, evet dünyanın en zekisi bir erkek ancak dünyanın en aptalı da bir erkek. kadınlar oran olarak erkeklere nazaran daha az aptallar.

fakat mühim olan şu ki; bu hayatı yaşamak ve mutlu olmak için çok zeki olmaya gerek yok. sorumluluklarımız yüksek zeka gerektirmiyor. hatta çok zeki olmak belki de bir ceza.
kadınlar erkekler kadar özgüven sahibi olsa erkeklerden daha tehlikeliler de, allahtan fiziksel güçlerinin azlığı yüzünden ezikleniyorlar ortamlarda, yoksa öttürürler hepimizi alimallah.
kadınlardan korkarım ben, valla bak, on dakika mal mal bakıp anca gördüğüm detayları bi göz ucu bakıp dönüp tak tak söyleyen insanlar. manipülasyon güçlerine hiç girmiyorum bile.
bir erkek olarak keinslikle katılmadığım önerme, çevremde gördüğüm kadarıyla, erkekler ilerleyen yaşlarda, kadınlardan çok daha fazla geçmişlerinde 'keşke' barındırıyor..keşke şöyle yapsaydım, keşke böyle yapsaydım...kadınlarsa daha bir kedinde, hatta bence kadınlar çok daha zeki...