forever

başrolünde son dönemde fantastic four ve ringer'dan hatırlanabilecek ioan gruffudd'ın rol aldığı bilim kurgu-drama/polisiye dizi.

200 yıldır nedenini bilmediği bir sebepten asla gerçekte ölemeyen nypd morgunun başı henry morgan (gruffudd) ile kocasını kaybetmiş polis jo ( alana de la garza)'nun yolları bir davada kesişir. henry, 200 yıldır türlü türlü ölümü yaşamış, bunları ayrı ayrı kategorize edip bunun üzerine birtakım incelemeler yürütmektedir. ayrıca henry'e bu serüveninde en yakın ''arkadaşım'' dediği abe de eşlik etmektedir. her yaşadığı ölümden sonra çırılçıplak denizde ''yeniden doğan'' henry, her bölümde teknik bilgisi, pratik zekası vb özellikleri ile jo kızımıza faili meçhul cinayetleri aydınlatmasında yardımcı olur. tabi bu sırada henry'nin sırrını bilen, kendisi gibi ölümsüz ''adam'' adlı bir kişi daha bulunmakta ve bu ikili arasında bir kedi-fare oyunu da dönmeye başlamakta dizinin ilerleyen bölümlerinde.

henüz cnbc-e'de 2 bölümüne denk gelip izlememle gayet takdirimi kazanan dizi, eylül 2014'te yayınlanmasına rağmen 2.sezon onayını aldı şimdiden. denk gelip sadece 2 bölümünü izlediğimden tam olay örgüsü hakkında detaylandıramasam da dizi gerek polisiye açıdan gerekse komedi bakımından hiç de kötü sayılmaz. sırf ioan gruffudd'ın o güzel ingilizcesi için bile izlenebilir.

trailer -