gıda zehirlenmesi

evet,kilo verirsiniz doğrudur ancak en az üç gün;titreme,kusma,bulantı,baş dönmesi ve daha beteri ishal şikayetleriyle yaşamaya çalışırsınız. yaşamak dediysem ölüme yarım adımınız kalmış gibi olursunuz,buna yaşamak denirse tabii.

o kasılmalar,üşüme ve sürekli titremeniz. tek başınıza tuvalete bile yürüyemezsiniz ki ishal olunduğu düşünülürse boku yemişsinizdir. yığılıp kalırsınız bir yerde,kusmak isterken öyle bir başınız döner ki banyoda sere serpe uzanırsınız,birisi sizi kaldırmazsa öyle kalırsınız taki toparlayana kadar.su bile sizi kusturmaya yeterde artar,sürekli sıvı kaybettiğinizi düşünürseniz dehidrasyondan gebermeniz an meselesidir.peki ne yapacaksınız bu durumda hoooop yine yeniden acile,serum yemeye. ağız yolundan hiçbir şeyi mide kabul etmez, sürekli bir kusma refleksi,ayaklarda durdurulamayan bir titreme,halsizlik,ağrılar ve yüksek ateş.sağa sola kıvranırsınız,kalkmaya çalışırsınız çünkü ölüm elinizi uzatsanız orada duruyor gibidir.üç gün istisnasız bunu yaşarsınız,tuvaletle yatak arasında mekik dokursunuz.

peki ben bunları niye yazıyorum derseniz,olur da bir manyak burayı okur ve kilo vermek için kendini zehirlemeye kalkarsa(olmaz demeyin,bim poşeti yanmıyor diye yüzünü yakan vardı) yaşayacaklarını şimdiden bir tezahür etsin.ölümün provası gibi inanın,yaşayan bilir.
yediğiniz gıdalara çok dikkat etmeniz gerek. en çok tavuk ve süt ürünlerinden olur bu tarz zehirlenmeler. ha birde mantar.