heat

flesh ve trash ile birlikte üçlemenin son halkası olan paul morrissey imzalı karmaşık cinsel kült.(1972) ilk ikili gibi bu halkada da warhol'un reel hayatta sevgilisi olduğu bilinen erkek güzeli joe dallesandro oynamış; bağımsız deneysel sinema ve eşcinsel sinemanın sınırları zorlanmıştır.

seks bağımlısı olarak karşımıza çıkan joey davis(joe dallesandro), arzu ettiği lüks yaşama kavuşmak için bir hollywood'a yol alır. bir otelde bebeği ve kız arkadaşıyla yaşayan jessie, birbirleriyle ve herkesle yatan bireyler olarak oteli mesken tutarlar. filmde sinemanın yapı taşlarından olan über-glit yıldız sylvia miles, sally rolüyle, joey'le kafayı bozmuş psikomanyak bir seks bağımlısı rolündedir.

tamamen cinsel dürtülerin yönettiği kahramanlar 70'lerin başında artık başka bir emsali bulunmayan seks kültüne imza atmışlardır. tartışmalı film sinemalarda gösterilmemiş, festivallerde yer almış; yıllar sonra vizyon yüzü görebilmiştir. diğer iki filmle birlikte istanbul film festivalinde uygun bulmayan çevrelere rağmen gösterilmiştir.

fragman:
sandra bullock ve melissa mccarthynin basrollerini paylastiklari eglenceli, feministimtrak kadin polis dayanismasi filmi.
andy warhol- paul morrissey mahsülü olan heat'ın tamamı; sansürsüz olarak şuradan izlenebilir: