işgüzar sözlük yazarı

kafasına göre başlık ve entry silen, kişilen zevkine göre tamamen subjektif ölçütlerle entry ispitleyen; böyle haniyse neyin peşinde olduğu konusunda kafa kurcalayan sözlük yazarıdır. bazen 100 yıllık bir sinema filmi başlığını bazen de efsanevi bir kitap başlığını silmeye çalışmasıyla şuurları bulandırır. şöyle ki sözlük olarak daha çok entry yazılması hoşumuza gidiyorken bu silme vakaları hevesleri sikertiyor haliyle.

elbette yanlış olanın ortadan kaldırılması kadar doğru bir hareket olamaz ancak ortak bilinçte doğruluğu tartışmaya açık olmayacak kadar kesinlik arz eden bir olgunun yok edilmeye çalışılması şaşırtıyor. silmek ya da değiştirmek yerine, daha çok entry yazıp daha faydalı olmasını tavsiye ettiğim yazardır ayrıca.

ha illa sileceğim diyorsanız keyif sizin ancak entry silen ya da değiştirenler bunu o entry'nin sahibine bildirsin. şu nedenle silinmesini ya da değiştirilmesini istiyorum desin. lakin silinen entry sahipleri sanki ben silmişim gibi ilk olarak bana mesaj atıp hesap soruyorlar. haydin güzel güzel yazalım şimdi.

(bkz: içeride )